Denemarken verlengt kerstvakantie basisschool, beperkingen horeca
KOPENHAGEN (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - Denemarken neemt nieuwe maatregelen tegen het coronavirus. De kerstvakantie in het basisonderwijs begint vervroegd op 15 december en daarnaast moeten restaurants en cafés vanaf vrijdag om middernacht dicht zijn. Discotheken en soortgelijke uitgaansgelegenheden moeten sluiten en in concertzalen mogen maximaal vijftig bezoekers zijn.
Denen krijgen verder het advies geen sociale bijeenkomsten zoals kerstfeestjes te houden en vanuit huis te gaan werken. De maatregelen zijn volgens premier Mette Frederiksen nodig om een uitgebreide lockdown te voorkomen. "Het is nog steeds onze inschatting dat het mogelijk is om grote delen van de samenleving open te houden, dankzij de grote steun voor de vaccins."
Maar liefst 82 procent van de bevolking is volgens de Europese gezondheidsdienst ECDC volledig gevaccineerd. De Deense vaccinatiegraad is hoger dan die van veel andere Europese landen. Denemarken stelt sinds een paar weken meer besmettingen vast dan ooit, maar de aantallen ziekenhuisopnames en sterfgevallen liggen nog ver onder de piek van vorige winter.
Meer uit Buitenland
ZAGREB (ANP) - De NAVO moet gezamenlijk zorgen dat Groenland en het poolgebied veilig zijn tegen rivalen als Rusland en China, zegt NAVO-chef Mark Rutte. Daarover zijn de NAVO-landen, inclusief de Verenigde Staten, het volgens hem eens. Het bondgenootschap werkt daarom aan "de volgende stappen" om de veiligheid van het Hoge Noorden te versterken, volgens ingewijden mogelijk in de vorm van een nieuwe militaire missie daar.
42 minuten geledenSALEN (ANP/RTR) - Als de VS met geweld Groenland innemen, betekent dat het einde van de NAVO. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag in Zweden gezegd. EU-lidstaten zijn daarnaast verplicht Denemarken te hulp te schieten als het land te maken krijgt met Amerikaanse agressie, zei hij verder. Groenland maakt deel uit van Denemarken.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie kijkt of het mogelijk is om extra sancties in te stellen tegen Iran, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. "We staan klaar om nieuwe, strengere sancties voor te stellen naar aanleiding van het gewelddadige optreden tegen demonstranten", aldus de zegsman.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt nog eens 116 gevangenen vrij te laten. De organisatie Foro Penal meldde eerder maandag 24 nieuwe vrijlatingen, waaronder die van twee Italianen.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De mede-eigenaar van de door een dodelijke brand getroffen bar in Zwitserland blijft vastzitten. Een Zwitserse rechtbank keurde zijn voorarrest goed, berichten media als Blick en SRF.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft maandag de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado ontmoet, meldt het Vaticaan. Het was tot nu toe niet duidelijk waar Machado zich bevond nadat ze in december in het geheim van Venezuela naar Noorwegen was gereisd om de vredesprijs in ontvangst te nemen. Het is niet bekend waarover ze met de paus heeft gesproken.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.
2 uur geleden