Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denemarken stopt helemaal met mondkapjesplicht

Denemarken stopt helemaal met mondkapjesplicht

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - Ook op de laatste plekken waar in Denemarken nog mondkapjes op moesten, is dat niet meer verplicht. Vanaf zaterdag is het niet meer nodig een mondkapje te dragen in het openbaar vervoer of op veerboten als passagier zonder zitplaats. De verplichting afstand te houden (1,5 meter) was al gesneuveld en passagiers met een zitplaats hoefden ook geen mondkapje meer voor.

Het is volgens het ministerie van Verkeer logisch dat nu ook de mondkapjesplicht voor staande passagiers wordt geschrapt. Uitzondering blijft het vliegverkeer, omdat dat volgens het ministerie onder internationale regels valt.

Aanvankelijk zou het mondkapjesplicht per 1 september verdwijnen, maar dat is vervroegd omdat het volgens de autoriteiten goed gaat met de volksgezondheid. Het land met ruim vijf miljoen inwoners heeft ongeveer 330.000 besmettingen vastgesteld. Daarvan zijn er circa 314.000 genezen verklaard. Denemarken wijt circa 2560 sterfgevallen aan het coronavirus. Veertien coronapatiënten zouden momenteel in zorgelijke toestand verkeren.

Meer uit Buitenland

Macron spreekt ambitie voor bemande Europese ruimtemissie uit

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de ambitie uitgesproken dat Europa binnen een decennium in staat is bemande ruimtereizen uit te voeren. Dat deed hij tijdens een internationale ruimteconferentie in Parijs, waar hij Europa opriep die droom te helpen verwezenlijken. "Ons Europese ruimteprogramma blijft fragiel, we moeten ons daarom meer inspannen", aldus Macron in Parijs.

23 minuten geleden
Ex-president Ecuador krijgt cel voor corruptiezaak pandemie

QUITO (ANP/AFP/RTR) - De Ecuadoraanse oud-president Abdalá Bucaram is schuldig bevonden in een corruptiezaak rond de verkoop van coronatests en andere medische benodigdheden tijdens de coronapandemie. Hij en zijn zoon zijn allebei veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar en vier maanden.

1 uur geleden
Houthi's: tientallen Saudische luchtaanvallen op Jemen

SANAA (ANP) - Saudi-Arabië heeft zo'n veertig luchtaanvallen uitgevoerd op Jemen, meldt het door Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Verschillende westelijke regio's zouden zijn aangevallen.

2 uur geleden
Doden en vermisten door brand op veerboot Filipijnen

PUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.

4 uur geleden
Slachtoffers bij droneaanvallen tussen Rusland en Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.

5 uur geleden
Copernicus: recordhitte in augustus, ook zeewater extreem warm

BONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.

8 uur geleden
Piloot waarschuwde voor hoge snelheid vlak voor crash in Miami

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.

9 uur geleden