Denemarken stopt helemaal met mondkapjesplicht
KOPENHAGEN (ANP/DPA) - Ook op de laatste plekken waar in Denemarken nog mondkapjes op moesten, is dat niet meer verplicht. Vanaf zaterdag is het niet meer nodig een mondkapje te dragen in het openbaar vervoer of op veerboten als passagier zonder zitplaats. De verplichting afstand te houden (1,5 meter) was al gesneuveld en passagiers met een zitplaats hoefden ook geen mondkapje meer voor.
Het is volgens het ministerie van Verkeer logisch dat nu ook de mondkapjesplicht voor staande passagiers wordt geschrapt. Uitzondering blijft het vliegverkeer, omdat dat volgens het ministerie onder internationale regels valt.
Aanvankelijk zou het mondkapjesplicht per 1 september verdwijnen, maar dat is vervroegd omdat het volgens de autoriteiten goed gaat met de volksgezondheid. Het land met ruim vijf miljoen inwoners heeft ongeveer 330.000 besmettingen vastgesteld. Daarvan zijn er circa 314.000 genezen verklaard. Denemarken wijt circa 2560 sterfgevallen aan het coronavirus. Veertien coronapatiënten zouden momenteel in zorgelijke toestand verkeren.
Meer uit Buitenland
NASHVILLE (ANP) - De ter dood veroordeelde Christa Pike is bij bewustzijn en aanspreekbaar nadat haar executie vorige week was mislukt. Dat laten haar advocaten weten aan ABC News. Pike zou op 30 september met injecties worden geëxecuteerd in de Amerikaanse staat Tennessee, maar dat ging mis. Sindsdien was ze buiten bewustzijn en lag ze aan een beademingsmachine.
3 uur geledenSOTSJI (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten hebben een grote brand als gevolg van een aanval gemeld op een olietanker ongeveer 30 kilometer ten zuidoosten van de badplaats en haven Sotsji, aan de Zwarte Zee. Het onder Liberiaanse vlag varende schip Aframax Rio is door "een onbemand vaartuig" aangevallen en in brand gevlogen.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - De Republikeinse gouverneur van de staat Texas, Greg Abbott, slaat woensdag een politieke bijeenkomst met president Donald Trump over. Daarmee kiest hij ervoor om niet samen met de meest prominente Republikein van het land te verschijnen. De komende verkiezingen in Texas worden spannend. Abbott hoopt herkozen te worden, maar heeft te maken met een sterke Democratische uitdager.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten vervolgen een agent voor een incident waarbij een scholier gewond raakte. De politieman zou vorige week van dichtbij een traangasgranaat op de jongen hebben afgevuurd tijdens de scholierenprotesten.
6 uur geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft de Franse ambassadeur in Teheran, Pierre Cochard, om opheldering gevraagd over het optreden van de oproerpolitie tegen demonstrerende middelbare scholieren.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische Nationale Veiligheidsraad (NSC) heeft gewaarschuwd voor aanslagen op Israëliërs en Joden over de hele wereld komende woensdag. Het is dan drie jaar sinds de Hamas-aanslagen van 7 oktober op Israël. "Terroristische organisaties, aangevoerd door Iran en zijn bondgenoten, Hamas en wereldwijde jihadistische groeperingen, zien de datum als een belangrijke mijlpaal", aldus de raad.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft in het parlement gezegd dat de lessen op middelbare scholen deze week worden geschrapt om tijd te maken voor intern overleg in de onderwijsinstellingen. Hij sprak van "een periode voor interne democratie" waar de minister van Onderwijs Édouard Geffray tijd voor wil.
8 uur geleden