Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denemarken sluit aan bij actie Oranje voor veranderingen in Qatar

Denemarken sluit aan bij actie Oranje voor veranderingen in Qatar

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense voetballers sluiten aan bij de actie die het Nederlands elftal heeft opgezet om aandacht te vragen voor de situatie van arbeidsmigranten in Qatar. Denemarken komt zondag bij de thuiswedstrijd in de WK-kwalificatie in Herning tegen Moldavië met een statement. De spelers van Oranje doen dat zaterdagavond in Amsterdam, als ze het opnemen tegen Letland.

De Nederlandse voetballers denken dat actie pas zin heeft als ze dat collectief doen. De KNVB is daarom met meerdere landen in gesprek gegaan. De voetbalploegen van Noorwegen en Duitsland lieten de voorbije dagen in de WK-kwalificatie met boodschappen op T-shirts al van zich horen over de situatie in Qatar, waar gastarbeiders onder zware omstandigheden moeten werken en niet kunnen terugvallen op goede arbeidsrechten.

"De beslissing om het WK in Qatar te houden is verkeerd geweest en controversieel, aangezien het land grote uitdagingen heeft op het gebied van mensenrechten voor arbeidsmigranten en de duurzaamheid van al die nieuw te bouwen stadions die na het WK mogelijk leeg komen te staan", zegt directeur Jakob Jensen van de Deense bond. "Wij waren niet betrokken bij dat besluit. We willen bijdragen aan het creëren van veranderingen in Qatar, samen met andere voetbalbonden, sportfederaties en iedereen die een bijdrage wil leveren. We kunnen alleen voor verbeteringen en veranderingen in Qatar zorgen als we samenwerken."

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

7 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

7 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

9 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

11 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

12 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

14 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

14 uur geleden