Denemarken overweegt gedode nertsen weer op te graven
KOPENHAGEN (ANP) - De regering van Denemarken overweegt miljoenen gedode nertsen weer op te graven omdat ze het drinkwater dreigen te vervuilen. De kadavers waren geruimd wegens het coronavirus. Het plan is om ze weer op te graven en vervolgens te verbranden.
De Deense minister van Landbouw Rasmus Prehn zei op de televisie dat de vrees bestaat dat door het afbraakproces van de dode dieren grote hoeveelheden fosfor en stikstof in de bodem terecht kunnen komen. Zo zouden drink- en zwemwater kunnen worden aangetast, zo melden Duitse media.
De minister merkte op dat voor een dergelijke opgraving de goedkeuring van de milieu-autoriteiten is vereist. Het idee is al besproken in het parlement, waar het wordt gesteund door een meerderheid. Bekeken wordt nu of het inderdaad de juiste aanpak is de nertsen op te graven en vervolgens te verbanden.
In Denemarken zijn miljoenen nertsen geruimd uit angst voor een gemuteerd coronavirus.
In Nederland, waar de pelsdiersector een stuk kleiner is dan in Denemarken, worden besmette bedrijven ook geruimd. De kadavers gaan daarna echter naar het destructiebedrijf Rendac in Son, waar ze worden verbrand en niet begraven, aldus een woordvoerster van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Overigens is het gemuteerde virus in ons land niet bij nertsen aangetroffen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon wordt gewerkt aan een grote hervorming van de Amerikaanse krijgsmacht. Die zou onder meer tot gevolg hebben dat het Europese hoofdkwartier European Command minder belangrijk wordt, schrijft de krant The Washington Post. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.
1 uur geledenLUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De internationale commissie die claims gaat vastleggen van de oorlogsschade in Oekraïne gaat kantoor houden in Den Haag, meldt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Dinsdag zijn vertegenwoordigers van tientallen landen bijeengekomen in Den Haag om een formeel startschot te geven voor de claimscommissie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland heeft nog niets gehoord over de uitkomsten van het overleg in Berlijn, aldus de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov. In de Duitse hoofdstad spraken Oekraïense, Amerikaanse en Europese delegaties met elkaar over een mogelijk einde aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De BBC heeft een netwerk aan het licht gebracht van fondsenwervers die de ouders van zieke kinderen oplichten. Kinderen met kanker kregen de opdracht filmpjes op te nemen om donateurs te werven, maar zagen uiteindelijk weinig tot niets van het opgebrachte geld.
3 uur geledenUVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.
5 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.
7 uur geleden