Denemarken neemt afscheid van coronamaatregelen
KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heft vrijwel alle coronamaatregelen op, hoewel het aantal besmettingen nog stijgt. De mondkapjes kunnen af in het openbaar vervoer, winkels mogen onbeperkt klanten ontvangen en ook nachtclubs mogen open. Wel blijven nog regels gelden voor internationale reizigers.
Covid is geen gevaar meer voor de samenleving, meent de regering in Kopenhagen. "We nemen afscheid van beperkingen en verwelkomen het leven zoals we dat vóór corona kenden", zei premier Mette Frederiksen vorige week. Zij ziet coronavaccins als "superwapens" tegen de pandemie.
Denemarken is het eerste EU-land dat zo'n verregaande stap neemt. Wel laten veel andere landen in Europa de teugels vieren. Zo hebben Ierland en Engeland coronamaatregelen opgeheven of versoepeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van het Leger, Dan Driscoll, heeft zijn ontslag ingediend bij president Donald Trump na maanden van spanningen met minister van Defensie Pete Hegseth. Dat bevestigt Witte Huis-woordvoerster Anna Kelly, nadat de Wall Street Journal Driscolls opstappen eerder op gezag van ingewijden naar buiten bracht.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een vrouw neergeschoten op Times Square, in het hart van Manhattan. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder ABC7 News.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-premier Édouard Balladur is op 97-jarige leeftijd overleden in Parijs. Dat meldt persbureau AFP op gezag van de familie.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Zweden koopt vier fregatten van de Franse Naval Group, voor 4,3 miljard euro. Maandag werd tijdens een ceremonie in Stockholm het koopcontract ondertekend, in bijzijn van de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Franse president Emmanuel Macron.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.
8 uur geledenBISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.
8 uur geleden