Denemarken naar Amsterdam voor duel met Wales op EK
KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft zich verzekerd van een plek in de achtste finales van het EK. Na nederlagen tegen Finland (0-1) en België (1-2) won de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand in Kopenhagen wel van Rusland: 4-1. Denemarken, Finland en Rusland eindigden achter groepswinnaar België (9 punten) allemaal op 3 punten in poule B. Op basis van het doelsaldo was de tweede plaats voor de Denen.
Denemarken neemt het zaterdag in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam op tegen Wales, dat achter Italië als tweede eindigde in groep A. België neemt het zondag in Sevilla op tegen de nummer 3 uit groep A, D, E of F.
De Belgen waren na overwinningen op Rusland (3-0) en Denemarken al zeker van een plek in de volgende ronde. Bondscoach Roberto Martinez voerde daarom in Sint-Petersburg tegen Finland heel wat wijzigingen door in zijn ploeg. De 'Rode Duivels' wonnen desondanks met 2-0.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
2 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
5 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
7 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
20 uur geleden