Denemarken maakt zich zorgen over toename corona
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken begint zich ernstige zorgen te maken over de hoogte van de tweede golf in de corona-epidemie. De gezondheidsautoriteiten meldden zaterdag 2115 nieuwe besmettingsgevallen en zondag 1745. Het totaal sinds de uitbraak begin maart is nu de 90.000 gepasseerd. Tot dusver zijn 885 Covid-19-patiënten overleden.
Premier Mette Frederiksen liet via Facebook weten dat de regering van plan is nieuwe beperkende maatregelen te nemen om de verspreiding van het gevreesde virus in te dammen. Ze gaf nog geen details. Eerder omschreef Frederiksen de situatie als "zorgelijk" en riep ze de 5,8 miljoen Denen op een "extra inspanning te leveren" om het onheil af te wenden, waaronder vermindering van hun sociale contacten.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
8 uur geleden