Denemarken komt terug op intrekking coronapas
KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - Twee maanden na het schrappen van alle coronabeperkingen komt Denemarken terug op dat besluit. De coronapas die moet aantonen of iemand is gevaccineerd, is hersteld of negatief is getest doet opnieuw zijn intrede na een flinke stijging van het aantal besmettingen.
Premier Mette Frederiksen zei de aanbevelingen van experts om het virus opnieuw te beschouwen als "sociaal bedreigend" en de pas weer in te voeren over te nemen. Zo'n bewijs is nodig om naar een café of restaurant te gaan.
Het aantal dagelijkse coronabesmettingen ligt boven de 2000, terwijl dat medio september was teruggelopen tot 200. Dat was samen met de hoge vaccinatiegraad reden voor de Deense regering het coronavirus niet langer als een groot gevaar te zien voor het functioneren van de samenleving. Toen de resterende maatregelen twee maanden geleden werden geschrapt, had het land van 5 miljoen inwoners coronabeperkingen zoals de coronapas al op de meeste plekken laten vallen.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP/RTR) - Bij een ongeluk met een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air op het Miami International Airport zijn zondag minstens vijf mensen om het leven gekomen. Dat heeft de burgemeester van de stad in de Amerikaanse staat Florida bevestigd. Vijf anderen raakten gewond, van wie drie in kritieke toestand verkeren.
1 uur geledenSANTA MARIA CANCHESDA (ANP/AFP/DPA) - Bij een ontploffing van vuurwerk in een kerk tijdens een dorpsfeest in Mexico zijn minstens tien mensen omgekomen en meer dan zestig mensen gewond geraakt. Dat meldt de regering van de centraal gelegen Mexicaanse staat Mexico.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air, een Boeing 767, is zondag aan het einde van een landingsbaan op Miami International Airport doorgeschoten. Het vliegtuig raakte daarbij meerdere voertuigen en vloog in brand.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Fabien Roussel is net als in 2022 de kandidaat van de Franse Communistische Partij (PCF) in de Franse presidentsverkiezingen van 2027. Dat heeft hij bekendgemaakt op de Franse zender TF1. Roussel is burgemeester van Saint-Amand-les-Eaux, een plaats nabij de grens met België.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.
6 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.
6 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.
6 uur geleden