
Denemarken heropent grenzen voor inwoners meeste Europese landen
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken wil inwoners van de meeste andere Europese landen op 27 juni weer toelaten, op voorwaarde dat in die landen het aantal coronabesmettingen laag is.
Inwoners van landen met minder dan twintig nieuwe wekelijkse besmettingen per 100.000 inwoners kunnen dan naar Denemarken afreizen. Minister van Justitie Nick Haekkerup zei dat dit betekent dat inwoners van alle EU-lidstaten en Schengenlanden behalve uit Zweden en Portugal het land in mogen.
Voor Zweden kan wel een uitzondering gelden als zij in een gebied met weinig besmettingen wonen. Zo'n uitzondering geldt bijvoorbeeld voor ongeveer 2 miljoen Zweden die in de zuidelijke regio's wonen. Toen Denemarken de grenzen eerder deze maand opende voor Scandinaviërs en Duitsers, werden Zweden daar nog van buitengesloten vanwege het losse beleid en het hoge aantal besmettingen in dat land.
Aanvankelijk wilde Denemarken grensrestricties blijven handhaven tot 31 augustus. "Het gaat in Denemarken nu veel beter dan we toen hadden durven hopen", aldus minister Jeppe Kofod van Buitenlandse Zaken Jeppe Kofod. Toeristen die naar Denemarken willen, moeten wel voor minstens zes nachten een accommodatie boeken.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Beide moties van wantrouwen tegen Ursula von der Leyen zijn donderdag zoals verwacht met ruime meerderheid verworpen door het Europees Parlement. Een motie was ingediend door de uiterst rechtse kant van het parlement, de andere door uiterst links.
21 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het bestand in Gaza gaat volgens het kantoor van premier Benjamin Netanyahu pas in als de Israëlische regering ermee heeft ingestemd, zegt een medewerker. Dat overleg vindt volgens planning pas aan het begin van de avond (lokale tijd) plaats.
1 uur geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische president Abdel Fatah al-Sisi prijst de totstandkoming van een deal over de oorlog in de Gazastrook. De wereld is volgens hem getuige van "een historisch moment" dat aantoont dat "de wil tot vrede het wint van de logica van oorlog".
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas reist donderdagmiddag naar Parijs voor overleg met internationale partners over de Gazadeal. Ook de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken Badr Abdelatty gaat naar de Franse hoofdstad om "de regelingen over de situatie in de Gazastrook te bespreken", laat hij weten in een verklaring.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zijn nieuwe Flamingo- en Neptoen-raketten ingezet om doelen in Rusland te bestoken. De kruisraketten van eigen makelij hebben "de eerste tastbare resultaten" gebracht, zei president Volodymyr Zelensky donderdag.
1 uur geledenNIMES (ANP/AFP) - Franse aanklagers hebben een gevangenisstraf van twaalf jaar geëist tegen de enige man die in beroep is gegaan in de zaak van Gisèle Pelicot. De Française werd jarenlang gedrogeerd door haar toenmalige echtgenoot, die haar vervolgens liet verkrachten door tientallen mannen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) staat klaar om de hulpverlening aan de Gazastrook op te schalen zodra er een staakt-het-vuren van kracht is. Topman Tedros Adhanom Ghebreyesus laat via X weten de aankondiging over een bestand en de vrijlating van gijzelaars te verwelkomen.
2 uur geleden