Denemarken heropent grenzen voor inwoners meeste Europese landen
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken wil inwoners van de meeste andere Europese landen op 27 juni weer toelaten, op voorwaarde dat in die landen het aantal coronabesmettingen laag is.
Inwoners van landen met minder dan twintig nieuwe wekelijkse besmettingen per 100.000 inwoners kunnen dan naar Denemarken afreizen. Minister van Justitie Nick Haekkerup zei dat dit betekent dat inwoners van alle EU-lidstaten en Schengenlanden behalve uit Zweden en Portugal het land in mogen.
Voor Zweden kan wel een uitzondering gelden als zij in een gebied met weinig besmettingen wonen. Zo'n uitzondering geldt bijvoorbeeld voor ongeveer 2 miljoen Zweden die in de zuidelijke regio's wonen. Toen Denemarken de grenzen eerder deze maand opende voor Scandinaviërs en Duitsers, werden Zweden daar nog van buitengesloten vanwege het losse beleid en het hoge aantal besmettingen in dat land.
Aanvankelijk wilde Denemarken grensrestricties blijven handhaven tot 31 augustus. "Het gaat in Denemarken nu veel beter dan we toen hadden durven hopen", aldus minister Jeppe Kofod van Buitenlandse Zaken Jeppe Kofod. Toeristen die naar Denemarken willen, moeten wel voor minstens zes nachten een accommodatie boeken.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
4 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.
5 uur geledenANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.
5 uur geleden