
Denemarken haalt uit tegen Moldavië in WK-kwalificatie
HERNING (ANP) - Denemarken heeft in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Moldavië hard uitgehaald. De ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand zegevierde in Herning met 8-0. Bij de rust leidde het thuisteam al met 5-0. De treffers kwamen op naam van oud-Ajacied Kasper Dolberg (twee), Mikkel Damsgaard (twee), Jens Stryger Larsen, Mathias Jensen, Robert Skov en Marcus Ingvartsen.
Middenvelder Lasse Schöne (sc Heerenveen) werd in de 77e minuut gewisseld. De nationale ploeg van Denemarken behaalde de grootste zege sinds 10 juni 1987. Destijds werd Roemenië eveneens met 8-0 verslagen.
Voor het begin van de wedstrijd in Herning verschenen de spelers van Denemarken op het veld met T-shirts waarop de tekst Football Supports Change viel te lezen. Zaterdag deden de internationals van Oranje hetzelfde bij de wedstrijd in Amsterdam tegen Letland (2-0). De Nederlandse voetballers denken dat actie pas zin heeft als ze dat collectief doen. De KNVB is daarom met meerdere landen daarover in gesprek gegaan.
Ook Noorwegen en Duitsland vroegen afgelopen week in de WK-kwalificatie via boodschappen op T-shirts al aandacht voor de situatie van arbeidsmigranten in Qatar, het land waar in 2022 het WK wordt afgewerkt. Deze arbeiders moeten onder zware omstandigheden werken, onder meer aan de bouw en infrastructuur op WK-locaties, en kunnen niet terugvallen op goede arbeidsrechten.
De Deense ploeg opende de strijd in groep F donderdag met een uitzege tegen Israël (0-2). Denemarken sluit de eerste serie WK-kwalificatiewedstrijden woensdag af met een uitwedstrijd tegen Oostenrijk.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
17 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
17 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
18 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."
18 uur geleden