Denemarken gaat alle coronabeperkingen schrappen, meldt krant
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken heft deze maand alle resterende coronabeperkingen op. Dat maakt premier Mette Frederiksen naar verwachting op woensdag bekend, schrijft de krant Jyllands-Posten. De regering wil dat nog niet bevestigen.
Het ruim 5 miljoen inwoners tellende Denemarken zag het aantal coronabesmettingen de afgelopen weken snel oplopen. Toch hadden de autoriteiten hun coronamaatregelen zo'n twee weken geleden al versoepeld. Toen konden bijvoorbeeld bioscopen en musea de deuren weer openen. Andere regels bleven wel van kracht. Zo hebben horecazaken nog steeds te maken met aangepaste openingstijden.
Frederiksen gaat volgens bronnen van de krant woensdagavond op een persconferentie aankondigen dat ook de resterende maatregelen komen te vervallen. Dat besluit zou volgen op nieuwe aanbevelingen van medische topadviseurs. Die vinden ook dat Covid-19 niet meer aangeduid hoeft te worden als een aandoening die de samenleving bedreigt.
Denemarken meldde maandag zo'n 40.000 nieuwe coronagevallen. Ondanks de snelle stijging van het aantal besmettingen neemt de druk op de afdelingen intensive care van ziekenhuizen wel af. Daar lagen op 6 januari 82 coronapatiënten. Op maandag ging het nog om 43 patiënten met het coronavirus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit heeft na een dodelijke crash opdracht gegeven vrachtvliegtuigen van het type MD-11 en MD-11F voorlopig aan de grond te houden. De FAA stelt dat verdere vluchten verboden zijn "totdat het vliegtuig is geïnspecteerd en alle noodzakelijke correctieve maatregelen zijn uitgevoerd."
30 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Filipijnen zetten zich schrap voor de komst van de supertyfoon Fung-wong. De autoriteiten melden dat meer dan 900.000 mensen risicogebieden hebben verlaten.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Russische aanvallen op energie-infrastructuur in heel Oekraïne brachten de capaciteit daarvan dit weekend "tot nul", aldus het staatsenergiebedrijf Centerenergo. Rusland lanceerde zaterdag honderden drones om de installaties te saboteren.
4 uur geledenULSAN (ANP) - Bij het instorten van een elektriciteitscentrale in Zuid-Korea zijn zondag zeker drie doden gevallen. Ze werden door reddingswerkers in het puin gevonden.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - ByHeart Inc., producent van babyvoeding, roept babymelkpoeder terug in de Verenigde Staten. Aanleiding is dat bij dertien baby's die de melk hadden gedronken botulisme is geconstateerd. Ze zijn allemaal in het ziekenhuis opgenomen.
7 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.
8 uur geleden