Denemarken en Zweden azen op EK voetbal voor vrouwen in 2029
STOCKHOLM (ANP) - Zweden en Denemarken willen zich kandidaat stellen voor de organisatie van het EK voetbal voor vrouwen in 2029. Dat hebben de nationale bonden van beide landen gezamenlijk naar buiten gebracht.
"Het vrouwenvoetbal blijft internationaal groeien en in Zweden neemt zowel de belangstelling als deelname toe", weet voorzitter Fredrik Reinfeldt van de Zweedse voetbalbond. "We kijken er naar uit om met Denemarken samen te werken en nieuwe dromen voor toekomstige generaties te creëren."
Ook de voorzitter van de Deense voetbalbond is enthousiast. "We willen een fantastische eindronde voor iedereen houden", zei Jesper Møller. "Voor de speelsters, coaches, fans, vrijwilligers en sponsors van de UEFA."
Zweden en Denemarken grepen vorig jaar samen met Noorwegen en Finland naast de organisatie van het EK van 2025. Dat toernooi is aan Zwitserland toegewezen. Nederland is nog samen met Duitsland en België in de race voor het WK van 2027.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
3 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
6 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
7 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
7 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
12 uur geleden