Denemarken en Zweden azen op EK voetbal voor vrouwen in 2029
STOCKHOLM (ANP) - Zweden en Denemarken willen zich kandidaat stellen voor de organisatie van het EK voetbal voor vrouwen in 2029. Dat hebben de nationale bonden van beide landen gezamenlijk naar buiten gebracht.
"Het vrouwenvoetbal blijft internationaal groeien en in Zweden neemt zowel de belangstelling als deelname toe", weet voorzitter Fredrik Reinfeldt van de Zweedse voetbalbond. "We kijken er naar uit om met Denemarken samen te werken en nieuwe dromen voor toekomstige generaties te creëren."
Ook de voorzitter van de Deense voetbalbond is enthousiast. "We willen een fantastische eindronde voor iedereen houden", zei Jesper Møller. "Voor de speelsters, coaches, fans, vrijwilligers en sponsors van de UEFA."
Zweden en Denemarken grepen vorig jaar samen met Noorwegen en Finland naast de organisatie van het EK van 2025. Dat toernooi is aan Zwitserland toegewezen. Nederland is nog samen met Duitsland en België in de race voor het WK van 2027.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het onder leiding van bondscoach Arjan Veurink in de WK-kwalificatie op tegen Frankrijk. Dat bleek uit de loting in het Zwitserse Nyon. In groep A2 zijn Polen en Noord-Ierland de andere tegenstanders van Oranje. Regerend wereldkampioen Spanje speelt in groep A3 tegen Europees kampioen Engeland van Sarina Wiegman. Het WK vindt plaats van 24 juni tot en met 25 juli 2027 in Brazilië.
1 uur geledenLUCANI (ANP/DPA) - De hoogste Servische voetbalcompetitie Superliga is maandagavond opgeschrikt door een sterfgeval tijdens een wedstrijd. FK Radnicki- trainer Mladen Zizovic (44) zakte tijdens de wedstrijd in elkaar en overleed kort daarna, meldden Servische media. De wedstrijd tussen FK Mladost Lucani en FK Radnicki vond plaats in het Servische Lucani, zo'n 160 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Belgrado.
2 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV verwacht dinsdag een "hele mooie pot" in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. "Ik zou zeggen: zet je televisie aan, als je hier niet bij kunt zijn", zei de coach een dag voor de wedstrijd in Griekenland.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - Virgil van Dijk maakt voor de vijfde keer deel uit van het wereldelftal van het jaar van spelersvakbond FIFPro. De Liverpool-verdediger is de enige Nederlander in het elftal dat wordt samengesteld door de internationale spelersvakbond.
21 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich gedistantieerd van het gedrag van supporters die zondagochtend voorafgaand aan het uitduel met Heracles Almelo voor vernielingen zouden hebben gezorgd. "PEC Zwolle heeft met grote afschuw kennisgenomen van de ongeregeldheden zondagochtend in Nijverdal, waarbij fors geweld is gebruikt en vernielingen zijn aangebracht bij een café", meldt de Overijsselse club op de website.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord wil De Kuip in eigen handen krijgen. De Rotterdamse club investeert daarvoor jaarlijks 3 tot 5 miljoen euro extra in het stadion. Dat meldt Feyenoord maandag.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft zondag de topper in de Italiaanse Serie A tegen AS Roma met 1-0 gewonnen. Daarmee sloot de ploeg van coach Massimiliano Allegri weer aan bij stadgenoot Inter en AS Roma als naaste belagers van Napoli. Het trio heeft 1 punt achterstand op de koploper uit Napels, die zaterdag op 0-0 was blijven steken tegen Como.
1 dag geleden