Denemarken en Zweden azen op EK voetbal voor vrouwen in 2029
STOCKHOLM (ANP) - Zweden en Denemarken willen zich kandidaat stellen voor de organisatie van het EK voetbal voor vrouwen in 2029. Dat hebben de nationale bonden van beide landen gezamenlijk naar buiten gebracht.
"Het vrouwenvoetbal blijft internationaal groeien en in Zweden neemt zowel de belangstelling als deelname toe", weet voorzitter Fredrik Reinfeldt van de Zweedse voetbalbond. "We kijken er naar uit om met Denemarken samen te werken en nieuwe dromen voor toekomstige generaties te creëren."
Ook de voorzitter van de Deense voetbalbond is enthousiast. "We willen een fantastische eindronde voor iedereen houden", zei Jesper Møller. "Voor de speelsters, coaches, fans, vrijwilligers en sponsors van de UEFA."
Zweden en Denemarken grepen vorig jaar samen met Noorwegen en Finland naast de organisatie van het EK van 2025. Dat toernooi is aan Zwitserland toegewezen. Nederland is nog samen met Duitsland en België in de race voor het WK van 2027.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
10 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
12 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
16 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
16 uur geleden