Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denemarken en Canada verwerpen Trumps economische dreigementen

Denemarken en Canada verwerpen Trumps economische dreigementen

KOPENHAGEN/OTTAWA (ANP/RTR) - Denemarken en Canada hebben afwijzend gereageerd op de uitspraken van Donald Trump. De aanstaande Amerikaanse president dreigde met economische maatregelen om Canada en Groenland in te lijven bij de Verenigde Staten.

De Canadese premier Justin Trudeau schreef op X dat er geen enkele kans is dat Canada ooit deel wordt van de VS. "Arbeiders en gemeenschappen in beide landen hebben er baat bij dat we elkaars grootste handels- en veiligheidspartners zijn." Minister van Buitenlandse Zaken Melanie Joly stelde dat Trump met zijn uitspraken "een compleet gebrek aan begrip van wat Canada tot een sterk land maakt" heeft getoond. "Onze economie is sterk. Ons volk is sterk. Wij zullen nooit buigen voor dreigementen."

De Deense premier Mette Frederiksen zei tegen nieuwszender TV2 dat het geen goed idee is om een handelsoorlog uit te vechten met bondgenoten. "De Verenigde Staten zijn onze belangrijkste en nauwste bondgenoot. Ik kan me niet voorstellen dat het zover komt." Het grondstofrijke Groenland, waar Trump zijn oog op heeft laten vallen, is deel van Denemarken.

Meer uit Buitenland

Staking hindert vliegverkeer België en legt treinverkeer stil

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het vlieg-, trein- en ander verkeer in België is flink ontregeld door vakbondsacties. Brussels Airport heeft vier op de tien vluchten geschrapt en luchthaven Charleroi ligt vanaf het middaguur helemaal plat. Onder meer bagageafhandelaars, beveiligers, conducteurs en leraren staken maandag uit woede over mogelijke bezuinigingen op de pensioenen van overheidspersoneel.

45 minuten geleden
Geen politieke speeches bij herdenking Auschwitz

WARSCHAU (ANP) - Bij de herdenking van tachtig jaar bevrijding van Auschwitz mogen politici geen toespraken geven. Alleen overlevenden van de Holocaust komen aan het woord, bericht de krant The Guardian.

1 uur geleden
Brussel-Charleroi schrapt alle vluchten door stakingen

CHARLEROI (ANP) - Het vliegveld van Brussel-Charleroi annuleert vanaf het middaguur alle vertrekkende vluchten voor de rest van de dag. Er zijn te weinig beveiligers door protestacties van vakbonden.

1 uur geleden
Ingewijde meldt doorbraak in onderhandelingen over oorlog Gaza

DOHA (ANP/RTR) - Een ingewijde zegt tegen persbureau Reuters dat er een doorbraak is bereikt in de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog in de Gazastrook. Er is een "definitieve" conceptovereenkomst over een wapenstilstand en de vrijlating van gijzelaars naar Israël en Hamas gestuurd, aldus de functionaris.

2 uur geleden
Particuliere brandweer in trek in brandend Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Sommige vastgoedbezitters in Los Angeles doen een beroep op particuliere brandweerkorpsen om hun bezittingen te beschermen, bericht de krant The New York Times. Ze willen in de brandende stad niet afhankelijk zijn van overheidsdiensten.

3 uur geleden
Dodental door branden Los Angeles loopt verder op

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Het aantal dodelijke slachtoffers als gevolg van de grote bosbranden rond de Amerikaanse stad Los Angeles is opgelopen tot 24, aldus de autoriteiten zondag. De County van Los Angeles, vergelijkbaar met de gemeenteraad, publiceerde een lijst met dodelijke slachtoffers, zonder verdere details over de identiteit te geven. Het dodental stond hiervoor op zestien.

8 uur geleden
Zelensky biedt Los Angeles hulp van Oekraïense brandweerlieden

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft hulp van Oekraïense brandweerlieden aangeboden aan het door bosbranden geteisterde Los Angeles. Hij zei dat zijn brandweerlieden "Amerikanen kunnen helpen levens te redden" bij het bestrijden van de branden.

8 uur geleden