Denemarken en Canada verwerpen Trumps economische dreigementen
KOPENHAGEN/OTTAWA (ANP/RTR) - Denemarken en Canada hebben afwijzend gereageerd op de uitspraken van Donald Trump. De aanstaande Amerikaanse president dreigde met economische maatregelen om Canada en Groenland in te lijven bij de Verenigde Staten.
De Canadese premier Justin Trudeau schreef op X dat er geen enkele kans is dat Canada ooit deel wordt van de VS. "Arbeiders en gemeenschappen in beide landen hebben er baat bij dat we elkaars grootste handels- en veiligheidspartners zijn." Minister van Buitenlandse Zaken Melanie Joly stelde dat Trump met zijn uitspraken "een compleet gebrek aan begrip van wat Canada tot een sterk land maakt" heeft getoond. "Onze economie is sterk. Ons volk is sterk. Wij zullen nooit buigen voor dreigementen."
De Deense premier Mette Frederiksen zei tegen nieuwszender TV2 dat het geen goed idee is om een handelsoorlog uit te vechten met bondgenoten. "De Verenigde Staten zijn onze belangrijkste en nauwste bondgenoot. Ik kan me niet voorstellen dat het zover komt." Het grondstofrijke Groenland, waar Trump zijn oog op heeft laten vallen, is deel van Denemarken.
Meer uit Buitenland
HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
23 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
2 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
4 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
5 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
8 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
10 uur geleden