Denemarken en Canada verwerpen Trumps economische dreigementen
KOPENHAGEN/OTTAWA (ANP/RTR) - Denemarken en Canada hebben afwijzend gereageerd op de uitspraken van Donald Trump. De aanstaande Amerikaanse president dreigde met economische maatregelen om Canada en Groenland in te lijven bij de Verenigde Staten.
De Canadese premier Justin Trudeau schreef op X dat er geen enkele kans is dat Canada ooit deel wordt van de VS. "Arbeiders en gemeenschappen in beide landen hebben er baat bij dat we elkaars grootste handels- en veiligheidspartners zijn." Minister van Buitenlandse Zaken Melanie Joly stelde dat Trump met zijn uitspraken "een compleet gebrek aan begrip van wat Canada tot een sterk land maakt" heeft getoond. "Onze economie is sterk. Ons volk is sterk. Wij zullen nooit buigen voor dreigementen."
De Deense premier Mette Frederiksen zei tegen nieuwszender TV2 dat het geen goed idee is om een handelsoorlog uit te vechten met bondgenoten. "De Verenigde Staten zijn onze belangrijkste en nauwste bondgenoot. Ik kan me niet voorstellen dat het zover komt." Het grondstofrijke Groenland, waar Trump zijn oog op heeft laten vallen, is deel van Denemarken.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
3 uur geleden