Denemarken en Canada verwerpen Trumps economische dreigementen
KOPENHAGEN/OTTAWA (ANP/RTR) - Denemarken en Canada hebben afwijzend gereageerd op de uitspraken van Donald Trump. De aanstaande Amerikaanse president dreigde met economische maatregelen om Canada en Groenland in te lijven bij de Verenigde Staten.
De Canadese premier Justin Trudeau schreef op X dat er geen enkele kans is dat Canada ooit deel wordt van de VS. "Arbeiders en gemeenschappen in beide landen hebben er baat bij dat we elkaars grootste handels- en veiligheidspartners zijn." Minister van Buitenlandse Zaken Melanie Joly stelde dat Trump met zijn uitspraken "een compleet gebrek aan begrip van wat Canada tot een sterk land maakt" heeft getoond. "Onze economie is sterk. Ons volk is sterk. Wij zullen nooit buigen voor dreigementen."
De Deense premier Mette Frederiksen zei tegen nieuwszender TV2 dat het geen goed idee is om een handelsoorlog uit te vechten met bondgenoten. "De Verenigde Staten zijn onze belangrijkste en nauwste bondgenoot. Ik kan me niet voorstellen dat het zover komt." Het grondstofrijke Groenland, waar Trump zijn oog op heeft laten vallen, is deel van Denemarken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.
1 uur geledenWISMAR (ANP) - Timmy, de bultrug die al weken vastligt voor de kust van Duitsland, is succesvol naar de waterbak van een schip gebracht, melden Duitse media als Bild en Die Welt. Reddingswerkers hebben het gestrande dier met touwen en een tuig van zijn plek gekregen en naar het vaartuig gebracht.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Koreaanse militairen die met Rusland meevochten tegen Oekraïne hebben zich opgeblazen toen ze in handen van de vijand dreigden te vallen, bevestigt de leider van Ruslands bondgenoot. "Zij stierven een heldendood", zei Kim Jong-un dinsdag.
3 uur geledenWIENER NEUSTADT (ANP) - De man die ervan wordt verdacht een terreuraanslag te hebben voorbereid bij een van Taylor Swifts concerten in Wenen in 2024, heeft dinsdag schuld bekend in de rechtbank in Wiener Neustadt. Dat melden de Oostenrijkse media Kurier en Kronen Zeitung.
3 uur geledenWISMAR (ANP/AFP/DPA) - Duitse reddingswerkers zijn begonnen met een volgende poging om de bultrug Timmy te bevrijden uit het ondiepe water waar hij al weken vastligt. Ze hebben inmiddels touwen en een tuig aan het dier bevestigd, maar Timmy lijkt nog niet te bewegen.
4 uur geleden