Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denemarken begint WK met 0-0 tegen Tunesië

Denemarken begint WK met 0-0 tegen Tunesië

DOHA (ANP) - Het Deense voetbalelftal is het WK in Qatar begonnen met een teleurstellende 0-0 tegen Tunesië. Zeker in de eerste helft waren de beste mogelijkheden voor het Noord-Afrikaanse land, dat werd gesteund door veel meegereisde fans. Denemarken was vorig jaar nog de verrassing van het EK door de halve finale te halen.

Het duel met Tunesië betekende voor middenvelder Christian Eriksen zijn terugkeer op het allerhoogste niveau. De speler van Manchester United kreeg op het vorige EK een hartstilstand. Ook de Deense oud-Ajacieden Kasper Dolberg en Rasmus Kristensen stonden in de basis.

Zij wisten namens Denemarken weinig gevaar te stichten. Via spits Issam Jebali kreeg Tunesië zelfs de beste kansen, en vlak voor rust bracht doelman Kasper Schmeichel goed redding op zijn inzet van dichtbij. Halverwege de eerste helft was al een doelpunt afgekeurd vanwege buitenspel van Jebali.

Vermeende handsbal Tunesië

Denemarken werd in de tweede helft sterker. 10 minuten na rust ging een Deense treffer niet door vanwege buitenspel. Ook raakte de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand nog de paal en keerde doelman Aymen Dahmen een hard schot van Eriksen. In de blessuretijd moest scheidsrechter César Arturo Ramos nog de videobeelden bekijken vanwege mogelijk hands in het Tunesische strafschopgebied, maar de Mexicaan gaf geen strafschop.

Frankrijk en Australië zijn de andere landen in deze groep. Zij nemen het vanaf 20.00 uur tegen elkaar op.

Meer uit Voetbal

Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

6 minuten geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

3 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

5 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

6 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

7 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

11 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

18 uur geleden