Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denemarken begint WK met 0-0 tegen Tunesië

Denemarken begint WK met 0-0 tegen Tunesië

DOHA (ANP) - Het Deense voetbalelftal is het WK in Qatar begonnen met een teleurstellende 0-0 tegen Tunesië. Zeker in de eerste helft waren de beste mogelijkheden voor het Noord-Afrikaanse land, dat werd gesteund door veel meegereisde fans. Denemarken was vorig jaar nog de verrassing van het EK door de halve finale te halen.

Het duel met Tunesië betekende voor middenvelder Christian Eriksen zijn terugkeer op het allerhoogste niveau. De speler van Manchester United kreeg op het vorige EK een hartstilstand. Ook de Deense oud-Ajacieden Kasper Dolberg en Rasmus Kristensen stonden in de basis.

Zij wisten namens Denemarken weinig gevaar te stichten. Via spits Issam Jebali kreeg Tunesië zelfs de beste kansen, en vlak voor rust bracht doelman Kasper Schmeichel goed redding op zijn inzet van dichtbij. Halverwege de eerste helft was al een doelpunt afgekeurd vanwege buitenspel van Jebali.

Vermeende handsbal Tunesië

Denemarken werd in de tweede helft sterker. 10 minuten na rust ging een Deense treffer niet door vanwege buitenspel. Ook raakte de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand nog de paal en keerde doelman Aymen Dahmen een hard schot van Eriksen. In de blessuretijd moest scheidsrechter César Arturo Ramos nog de videobeelden bekijken vanwege mogelijk hands in het Tunesische strafschopgebied, maar de Mexicaan gaf geen strafschop.

Frankrijk en Australië zijn de andere landen in deze groep. Zij nemen het vanaf 20.00 uur tegen elkaar op.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

2 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

2 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

5 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

6 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

9 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

10 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

11 uur geleden