Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denemarken begint WK met 0-0 tegen Tunesië

Denemarken begint WK met 0-0 tegen Tunesië

DOHA (ANP) - Het Deense voetbalelftal is het WK in Qatar begonnen met een teleurstellende 0-0 tegen Tunesië. Zeker in de eerste helft waren de beste mogelijkheden voor het Noord-Afrikaanse land, dat werd gesteund door veel meegereisde fans. Denemarken was vorig jaar nog de verrassing van het EK door de halve finale te halen.

Het duel met Tunesië betekende voor middenvelder Christian Eriksen zijn terugkeer op het allerhoogste niveau. De speler van Manchester United kreeg op het vorige EK een hartstilstand. Ook de Deense oud-Ajacieden Kasper Dolberg en Rasmus Kristensen stonden in de basis.

Zij wisten namens Denemarken weinig gevaar te stichten. Via spits Issam Jebali kreeg Tunesië zelfs de beste kansen, en vlak voor rust bracht doelman Kasper Schmeichel goed redding op zijn inzet van dichtbij. Halverwege de eerste helft was al een doelpunt afgekeurd vanwege buitenspel van Jebali.

Vermeende handsbal Tunesië

Denemarken werd in de tweede helft sterker. 10 minuten na rust ging een Deense treffer niet door vanwege buitenspel. Ook raakte de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand nog de paal en keerde doelman Aymen Dahmen een hard schot van Eriksen. In de blessuretijd moest scheidsrechter César Arturo Ramos nog de videobeelden bekijken vanwege mogelijk hands in het Tunesische strafschopgebied, maar de Mexicaan gaf geen strafschop.

Frankrijk en Australië zijn de andere landen in deze groep. Zij nemen het vanaf 20.00 uur tegen elkaar op.

Meer uit Voetbal

Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

26 minuten geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

27 minuten geleden
Ajax - FC Utrecht in Volendam op zondag vervroegd naar 12.15 uur

VOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.

1 uur geleden
Trainer Arbeloa bevestigt vertrek bij Real Madrid na laatste duel

MADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.

1 uur geleden
Engeland zonder Foden en Palmer, maar met Henderson naar WK

LONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.

1 uur geleden
Fans Willem II toch welkom bij play-offduel in Volendam

TILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.

1 uur geleden
Voetbalclub Feyenoord wordt eigenaar van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.

1 uur geleden