Denemarken als nummer 2 achter Spanje verder in Nations League
LESKOVAC (ANP) - Denemarken heeft zich als nummer 2 van zijn groep geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League. De formatie van bondscoach Brian Riemer hield Servië in Leskovac op 0-0. Spanje, dat al zeker was van de groepswinst, won op Tenerife op de valreep met 3-2 van Zwitserland.
Titelverdediger Spanje eindigde de groep met 16 punten. Denemarken legde beslag op de tweede plaats met 8 punten, 2 punten meer dan Servië. Zwitserland degradeerde met 2 punten.
Spanje opende de score na een half uur. Pedri miste een strafschop, waarna Yéremi Pino de tweede rebound binnenschoot. Joël Monteiro maakte in de 63e minuut na een fraaie slalom langs meerdere verdedigers de 1-1 van Zwitserland. Bryan Gil zette Spanje even later opnieuw op voorsprong, maar Andi Zeqiri trok de stand weer gelijk vanaf de strafschopstip, 2-2. Bryan Zaragoza benutte in de blessuretijd een penalty voor de 3-2 van Spanje.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - De KNVB heeft 24 supporters van NAC Breda een landelijk stadionverbod opgelegd na het wangedrag in het Eredivisieduel met sc Heerenveen van 10 mei. Zij zijn verantwoordelijk gehouden voor geweld, het gooien van voorwerpen, vloeistoffen en illegaal vuurwerk of andere vormen van wangedrag.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Dušan Tadić start bij NEC in het thuisduel met Olympiakos in de derde voorronde van de Champions League. De 37-jarige Serviër speelde vorige week in het uitduel met de Griekse topclub (0-0) een kwartier mee, maar werkte afgelopen weekend tegen Telstar (1-2-nederlaag) wel een volledige wedstrijd af.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft vooralsnog "een beperkt aantal signalen" ontvangen van verenigingen en gemeenten over de aanhoudende droogte. Dat meldt de voetbalbond dinsdag aan het ANP. De bespeelbaarheid en kwaliteit van natuurgrasvelden en de mogelijkheden om deze voldoende te besproeien worden het meest als probleem genoemd, stelt de KNVB.
9 uur geledenSALZBURG (ANP) - Omar Artan, de scheidsrechter die voor het afgelopen WK voetbal de toegang tot de VS werd geweigerd vanwege vermeende banden met leden van terroristische organisaties, is trots om woensdag de UEFA Super Cup te fluiten. Dat zei de Somaliër op de website van de Europese voetbalbond UEFA.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump neemt het op voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Micky van de Ven heeft zijn contract bij Tottenham Hotspur met twee jaar verlengd. De centrale verdediger is nu tot medio 2031 aan de club uit Londen verbonden.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Peer Koopmeiners heeft zijn contract bij AZ met een seizoen verlengd. De 26-jarige middenvelder is nu tot medio 2029 aan de club uit Alkmaar verbonden, meldt AZ op X.
1 dag geleden