Den Helder maakt zich op voor Marinedagen
DEN HELDER (ANP) - De poorten van de Nieuwe Haven in Den Helder staan dit weekend open voor het publiek tijdens de Marinedagen. Op zaterdag en zondag laat de Koninklijke Marine weer zien wat ze kan en doet.
Bezoekers kunnen een kijkje nemen op verschillende Nederlandse schepen. Daarnaast zullen er ook buitenlandse schepen aanwezig zijn in de haven voor een rondleiding en zijn er meerdere demonstraties te zien met onder meer drones en militaire oefeningen.
Thema dit jaar is 'Workforce of the future' waarmee de marine de nadruk op nieuwe technologische investeringen wil leggen, zoals de komst van nieuwe schepen en mijnenjagers.
Vanwege de oorlog in Oekraïne is het evenement dit jaar versoberd. Zo hangen er geen vlaggen uit bij de schepen en zijn er ook geen muzikale festiviteiten.
De laatste keer dat de Marinedagen werden georganiseerd was in 2017, toen trok het evenement zo'n 350.000 bezoekers.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - "Het is heel druk, maar tegelijkertijd ook erg gemoedelijk", zegt een woordvoerder van Pride Amsterdam over de Canal Parade die zaterdagmiddag werd gehouden op de Amsterdamse grachten. "We horen van veel mensen dat ze het zo belangrijk vonden om zich juist nu te laten zien."
1 uur geledenHOORN (ANP) - In Hoorn hebben zaterdagochtend vroeg twee schietincidenten plaatsgevonden die mogelijk verband houden met elkaar. Bij beide incidenten is niemand gewond geraakt, meldt de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Richting het drukste moment van Zwarte Zaterdag staan er grote files op de wegen naar Zuid-Europa. In Frankrijk staan vakantiegangers lang in de file tussen Lyon en Marseille. In de Zwitserse Gotthardtunnel staat het verkeer richting Italië zelfs nagenoeg stil in zuidelijke richting, meldt de ANWB.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in de Canal Parade in Amsterdam meegevaren op een kleine boot van de organisatie. Hij werd vergezeld door Pride-directeur Lucien Spee.
6 uur geledenBABBERICH (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden die betrokken was bij het ernstige ongeval op de A12 afgelopen vrijdag. De politie bevestigt dat het gaat om de 59-jarige bestuurder van de achterste vrachtwagen uit het Duitse Endorf, na berichtgeving van Omroep Gelderland.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kades langs de route van de Canal Parade zijn volgelopen met mensen die gaan kijken naar de botenparade. Ook liggen er veel bootjes. Tachtig versierde schepen dragen tijdens de Canal Parade de themaboodschap uit van deze WorldPride: Unity (eenheid), met veel muziek en dans.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een pand van ING Private Banking op de Herengracht in het centrum van Amsterdam is beklad met rode verf. Dat is vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag gebeurd. De politie bevestigt de bekladding en zegt al buurtonderzoek te hebben gedaan. Ook wordt onderzocht of er camerabeelden zijn.
7 uur geleden