Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag zegt niets over beveiliging ambassades Midden-Oosten

Den Haag zegt niets over beveiliging ambassades Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag wil niet zeggen of er extra beveiligingsmaatregelen worden genomen bij de ambassades van Israël, Iran en Libanon. "We doen altijd wat nodig is. Die maatregelen zijn niet voor elke ambassade hetzelfde. Maar over het wat en hoe doen we geen mededelingen, en we zeggen ook niet of de maatregelen zijn opgevoerd", laat een woordvoerster van burgemeester Jan van Zanen weten.

In februari meldde Den Haag dat er "aanvullende veiligheidsmaatregelen" waren genomen bij de Israëlische ambassade aan de Johan de Wittlaan, niet ver van het Catshuis. Het gebouw werd afgezet met zwarte schermen en in de omgeving gold een noodbevel. Agenten mochten mensen rond het ambassadegebouw controleren en wegsturen. Het verkeer werd over één weghelft geleid. De Haagse afzettingen werden na enkele weken weggehaald.

Aanleiding was een dreiging "die uiterst serieus genomen moet worden", aldus Van Zanen toen. Dat die maatregelen wel naar buiten werden gebracht, was omdat ze "dusdanig zichtbaar" waren dat erover gecommuniceerd moest worden, zegt de gemeente nu.

Pakketje

Een paar dagen na het plaatsen van de afzettingen werd een verdacht pakket gevonden bij de residentie van de Israëlische ambassadeur aan de Alexander Gogelweg, niet ver van de ambassade. Het bleek loos alarm. Een bezorger had een pakketje voor de buren per ongeluk bij het verkeerde adres neergelegd.

Eind januari, kort voor het neerzetten van de afzettingen in Den Haag, was een handgranaat gevonden bij de ambassade van Israël in de Zweedse hoofdstad Stockholm. Die zou over een hek zijn gegooid. Afgelopen dinsdag zijn schoten gehoord bij de Israëlische ambassade in Stockholm. In de buurt van de ambassade in Kopenhagen waren in de nacht van dinsdag op woensdag twee explosies.

Andere ambassades

De ambassade van Iran is aan de Duinweg in Den Haag, hemelsbreed een kilometer van de ambassade van Israël. Enkele honderden meters verder, aan de Nieuwe Parklaan, is de vertegenwoordiging van de Palestijnse gebieden. De ambassade van Libanon ligt aan de Frederikstraat, in de buurt van het centrum van Den Haag.

Israël begon in de nacht van maandag op dinsdag met een grondoffensief in buurland Libanon. De aanval is gericht tegen de militante beweging Hezbollah. Bij eerdere luchtaanvallen was onder andere de leider van de groepering, Hassan Nasrallah, gedood. Hezbollah wordt gesteund door Iran, dat dinsdagavond raketten op Israël afvuurde.

Meer uit Binnenland

OM eist celstraffen tot 25 jaar voor eermoord op 18-jarige Ryan

LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank in Lelystad celstraffen tot 25 jaar geëist tegen de drie verdachten van de moord op de 18-jarige Ryan Al Najjar. Het gaat om haar vader (53) en twee broers (23 en 25).

2 uur geleden
NRC rectificeert berichtgeving rondom informateur Wijers

AMSTERDAM (ANP) - NRC rectificeert de berichtgeving over voormalig D66-informateur Hans Wijers. De krant zegt niet in te kunnen staan voor de totstandkoming van het artikel waarin de krant beweerde dat Wijers VVD-leider Dilan Yeşilgöz een leugenaar had genoemd. De onderbouwing van dit verwijt is volgens hoofdredacteur Patricia Veldhuis niet meer houdbaar.

3 uur geleden
Prominente Surinamers eisen krans koning bij slavernijmonument

PARAMARIBO (ANP) - Een groep prominente Afro-Surinamers eist dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima een krans leggen bij het standbeeld van Kwakoe, het slavernijmonument in Paramaribo. Het koningspaar brengt volgende week een staatsbezoek aan Suriname. Een bezoek aan Kwakoe is vooralsnog niet opgenomen in het programma.

4 uur geleden
Persoon aangehouden voor doodsbedreiging Lale Gül

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft donderdagochtend een persoon aangehouden op verdenking van doodsbedreiging van de schrijfster en columniste Lale Gül. Dit laat Gül weten aan het ANP. De politie Midden-Nederland zegt hier geen uitspraken over te doen.

5 uur geleden
Rijnstate schikt met gedupeerden van misstanden met donorzaad

ARNHEM (ANP) - Het ziekenhuis Rijnstate in Arnhem treft een schikking met de mensen die in het verleden gedupeerd zijn door verkeerd gebruik van sperma in een vruchtbaarheidskliniek. Het ziekenhuis bevestigt de overeenkomst vrijdag naar aanleiding van berichtgeving in het programma Pointer van KRO-NCRV.

5 uur geleden
Deskundigengroep dierziekten maakt zich zorgen over vogelgriep

UTRECHT (ANP) - De deskundigengroep dierziekten, die het ministerie van Landbouw adviseert over vogelgriep, maakt zich "veel zorgen" over de huidige stand van de vogelgriep in Nederland. Dat zegt Arjan Stegeman, hoogleraar Gezondheid van Landbouwhuisdieren van de Universiteit Utrecht en voorzitter van de deskundigengroep. Stegeman waarschuwt ook dat de huidige methode om vogelgriep te bestrijden verouderd is.

5 uur geleden
Zussen vermoorde Ryan: wij leven in angst voor onze vader

LELYSTAD (ANP) - De zussen van de vermoorde Ryan al Najjar zijn nog altijd doodsbang voor hun vader. "Mijn vader is nooit een vader geweest zoals andere vaders. Hij zorgde altijd voor spanning en angst en richtte zijn woede altijd op ons", zei een van de zussen van de 18-jarige vrouw uit het Friese Joure die in de nacht van 27 op 28 mei 2024 werd gedood in de buurt van Lelystad. Twee van haar broers en haar voortvluchtige vader worden verdacht van de moord.

5 uur geleden