Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag zegt niets over beveiliging ambassades Midden-Oosten

Den Haag zegt niets over beveiliging ambassades Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag wil niet zeggen of er extra beveiligingsmaatregelen worden genomen bij de ambassades van Israël, Iran en Libanon. "We doen altijd wat nodig is. Die maatregelen zijn niet voor elke ambassade hetzelfde. Maar over het wat en hoe doen we geen mededelingen, en we zeggen ook niet of de maatregelen zijn opgevoerd", laat een woordvoerster van burgemeester Jan van Zanen weten.

In februari meldde Den Haag dat er "aanvullende veiligheidsmaatregelen" waren genomen bij de Israëlische ambassade aan de Johan de Wittlaan, niet ver van het Catshuis. Het gebouw werd afgezet met zwarte schermen en in de omgeving gold een noodbevel. Agenten mochten mensen rond het ambassadegebouw controleren en wegsturen. Het verkeer werd over één weghelft geleid. De Haagse afzettingen werden na enkele weken weggehaald.

Aanleiding was een dreiging "die uiterst serieus genomen moet worden", aldus Van Zanen toen. Dat die maatregelen wel naar buiten werden gebracht, was omdat ze "dusdanig zichtbaar" waren dat erover gecommuniceerd moest worden, zegt de gemeente nu.

Pakketje

Een paar dagen na het plaatsen van de afzettingen werd een verdacht pakket gevonden bij de residentie van de Israëlische ambassadeur aan de Alexander Gogelweg, niet ver van de ambassade. Het bleek loos alarm. Een bezorger had een pakketje voor de buren per ongeluk bij het verkeerde adres neergelegd.

Eind januari, kort voor het neerzetten van de afzettingen in Den Haag, was een handgranaat gevonden bij de ambassade van Israël in de Zweedse hoofdstad Stockholm. Die zou over een hek zijn gegooid. Afgelopen dinsdag zijn schoten gehoord bij de Israëlische ambassade in Stockholm. In de buurt van de ambassade in Kopenhagen waren in de nacht van dinsdag op woensdag twee explosies.

Andere ambassades

De ambassade van Iran is aan de Duinweg in Den Haag, hemelsbreed een kilometer van de ambassade van Israël. Enkele honderden meters verder, aan de Nieuwe Parklaan, is de vertegenwoordiging van de Palestijnse gebieden. De ambassade van Libanon ligt aan de Frederikstraat, in de buurt van het centrum van Den Haag.

Israël begon in de nacht van maandag op dinsdag met een grondoffensief in buurland Libanon. De aanval is gericht tegen de militante beweging Hezbollah. Bij eerdere luchtaanvallen was onder andere de leider van de groepering, Hassan Nasrallah, gedood. Hezbollah wordt gesteund door Iran, dat dinsdagavond raketten op Israël afvuurde.

Meer uit Binnenland

Marcouch: uitspraken Ye geen reden om vergunning te weigeren

ARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.

3 uur geleden
Politie: neerstorten vliegtuigje Middelburg waarschijnlijk bewust

RITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.

5 uur geleden
Selectie PSV op Stadhuisplein voor huldiging

EINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.

6 uur geleden
Nederland krijgt vijfde Patriot-luchtverdedigingsbatterij

VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.

9 uur geleden
Advocaat zedenzaak zwembadstagiair: geen bewijs voor verkrachting

ZUTPHEN (ANP) - De advocaat van een 21-jarige man uit Zelhem (Gelderland) die ervan wordt verdacht dat hij als stagiair tijdens zwemlessen veertien jonge kinderen heeft misbruikt, zegt dat er geen bewijs in het dossier zit voor seksueel "binnendringen". Dat bleek dinsdag tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Zutphen. Justitie vervolgt de man in elf gevallen voor verkrachting.

9 uur geleden
Inspectie: vorig jaar 42 overtredingen bij telers wietexperiment

DEN HAAG (ANP) - De tien telers die meedoen aan het wietexperiment en daarom hennep of hasj mogen produceren, gaan regelmatig de fout in. De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft het afgelopen jaar 46 inspecties uitgevoerd bij deze wiettelers, stelde daarbij 42 overtredingen vast en legde 32 sancties op. In vier gevallen moesten telers een boete betalen.

10 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak moord Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.

11 uur geleden