Den Haag zegt niets over beveiliging ambassades Midden-Oosten
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag wil niet zeggen of er extra beveiligingsmaatregelen worden genomen bij de ambassades van Israël, Iran en Libanon. "We doen altijd wat nodig is. Die maatregelen zijn niet voor elke ambassade hetzelfde. Maar over het wat en hoe doen we geen mededelingen, en we zeggen ook niet of de maatregelen zijn opgevoerd", laat een woordvoerster van burgemeester Jan van Zanen weten.
In februari meldde Den Haag dat er "aanvullende veiligheidsmaatregelen" waren genomen bij de Israëlische ambassade aan de Johan de Wittlaan, niet ver van het Catshuis. Het gebouw werd afgezet met zwarte schermen en in de omgeving gold een noodbevel. Agenten mochten mensen rond het ambassadegebouw controleren en wegsturen. Het verkeer werd over één weghelft geleid. De Haagse afzettingen werden na enkele weken weggehaald.
Aanleiding was een dreiging "die uiterst serieus genomen moet worden", aldus Van Zanen toen. Dat die maatregelen wel naar buiten werden gebracht, was omdat ze "dusdanig zichtbaar" waren dat erover gecommuniceerd moest worden, zegt de gemeente nu.
Pakketje
Een paar dagen na het plaatsen van de afzettingen werd een verdacht pakket gevonden bij de residentie van de Israëlische ambassadeur aan de Alexander Gogelweg, niet ver van de ambassade. Het bleek loos alarm. Een bezorger had een pakketje voor de buren per ongeluk bij het verkeerde adres neergelegd.
Eind januari, kort voor het neerzetten van de afzettingen in Den Haag, was een handgranaat gevonden bij de ambassade van Israël in de Zweedse hoofdstad Stockholm. Die zou over een hek zijn gegooid. Afgelopen dinsdag zijn schoten gehoord bij de Israëlische ambassade in Stockholm. In de buurt van de ambassade in Kopenhagen waren in de nacht van dinsdag op woensdag twee explosies.
Andere ambassades
De ambassade van Iran is aan de Duinweg in Den Haag, hemelsbreed een kilometer van de ambassade van Israël. Enkele honderden meters verder, aan de Nieuwe Parklaan, is de vertegenwoordiging van de Palestijnse gebieden. De ambassade van Libanon ligt aan de Frederikstraat, in de buurt van het centrum van Den Haag.
Israël begon in de nacht van maandag op dinsdag met een grondoffensief in buurland Libanon. De aanval is gericht tegen de militante beweging Hezbollah. Bij eerdere luchtaanvallen was onder andere de leider van de groepering, Hassan Nasrallah, gedood. Hezbollah wordt gesteund door Iran, dat dinsdagavond raketten op Israël afvuurde.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
1 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
2 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
3 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In de Brabantse plaats Oosterhout zijn meerdere gewonden gevallen door een ongeluk met een gasfles. Het zou gaan om ongeveer vijf slachtoffers. Het ongeluk gebeurde nabij een praktijkschool tijdens het bakken van pannenkoeken, meldt de veiligheidsregio.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Syriëganger Ayada K. (49) beriep zich vrijdag op haar zwijgrecht bij het begin van de inhoudelijke behandeling van haar zaak. "Ik ga nergens op antwoorden", zei K. in de rechtbank in Rotterdam. De vrouw zou medeplichtig zijn aan de inzet van haar minderjarige zoon in de gewapende strijd van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië, wat geldt als een oorlogsmisdrijf. De jongen zou in 2017, op 15-jarige leeftijd, zijn omgekomen bij Raqqa.
4 uur geleden