Den Haag zegt niets over beveiliging ambassades Midden-Oosten
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag wil niet zeggen of er extra beveiligingsmaatregelen worden genomen bij de ambassades van Israël, Iran en Libanon. "We doen altijd wat nodig is. Die maatregelen zijn niet voor elke ambassade hetzelfde. Maar over het wat en hoe doen we geen mededelingen, en we zeggen ook niet of de maatregelen zijn opgevoerd", laat een woordvoerster van burgemeester Jan van Zanen weten.
In februari meldde Den Haag dat er "aanvullende veiligheidsmaatregelen" waren genomen bij de Israëlische ambassade aan de Johan de Wittlaan, niet ver van het Catshuis. Het gebouw werd afgezet met zwarte schermen en in de omgeving gold een noodbevel. Agenten mochten mensen rond het ambassadegebouw controleren en wegsturen. Het verkeer werd over één weghelft geleid. De Haagse afzettingen werden na enkele weken weggehaald.
Aanleiding was een dreiging "die uiterst serieus genomen moet worden", aldus Van Zanen toen. Dat die maatregelen wel naar buiten werden gebracht, was omdat ze "dusdanig zichtbaar" waren dat erover gecommuniceerd moest worden, zegt de gemeente nu.
Pakketje
Een paar dagen na het plaatsen van de afzettingen werd een verdacht pakket gevonden bij de residentie van de Israëlische ambassadeur aan de Alexander Gogelweg, niet ver van de ambassade. Het bleek loos alarm. Een bezorger had een pakketje voor de buren per ongeluk bij het verkeerde adres neergelegd.
Eind januari, kort voor het neerzetten van de afzettingen in Den Haag, was een handgranaat gevonden bij de ambassade van Israël in de Zweedse hoofdstad Stockholm. Die zou over een hek zijn gegooid. Afgelopen dinsdag zijn schoten gehoord bij de Israëlische ambassade in Stockholm. In de buurt van de ambassade in Kopenhagen waren in de nacht van dinsdag op woensdag twee explosies.
Andere ambassades
De ambassade van Iran is aan de Duinweg in Den Haag, hemelsbreed een kilometer van de ambassade van Israël. Enkele honderden meters verder, aan de Nieuwe Parklaan, is de vertegenwoordiging van de Palestijnse gebieden. De ambassade van Libanon ligt aan de Frederikstraat, in de buurt van het centrum van Den Haag.
Israël begon in de nacht van maandag op dinsdag met een grondoffensief in buurland Libanon. De aanval is gericht tegen de militante beweging Hezbollah. Bij eerdere luchtaanvallen was onder andere de leider van de groepering, Hassan Nasrallah, gedood. Hezbollah wordt gesteund door Iran, dat dinsdagavond raketten op Israël afvuurde.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.
13 uur geledenMAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.
13 uur geledenBARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".
17 uur geleden