Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag zegt niets over beveiliging ambassades Midden-Oosten

Den Haag zegt niets over beveiliging ambassades Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag wil niet zeggen of er extra beveiligingsmaatregelen worden genomen bij de ambassades van Israël, Iran en Libanon. "We doen altijd wat nodig is. Die maatregelen zijn niet voor elke ambassade hetzelfde. Maar over het wat en hoe doen we geen mededelingen, en we zeggen ook niet of de maatregelen zijn opgevoerd", laat een woordvoerster van burgemeester Jan van Zanen weten.

In februari meldde Den Haag dat er "aanvullende veiligheidsmaatregelen" waren genomen bij de Israëlische ambassade aan de Johan de Wittlaan, niet ver van het Catshuis. Het gebouw werd afgezet met zwarte schermen en in de omgeving gold een noodbevel. Agenten mochten mensen rond het ambassadegebouw controleren en wegsturen. Het verkeer werd over één weghelft geleid. De Haagse afzettingen werden na enkele weken weggehaald.

Aanleiding was een dreiging "die uiterst serieus genomen moet worden", aldus Van Zanen toen. Dat die maatregelen wel naar buiten werden gebracht, was omdat ze "dusdanig zichtbaar" waren dat erover gecommuniceerd moest worden, zegt de gemeente nu.

Pakketje

Een paar dagen na het plaatsen van de afzettingen werd een verdacht pakket gevonden bij de residentie van de Israëlische ambassadeur aan de Alexander Gogelweg, niet ver van de ambassade. Het bleek loos alarm. Een bezorger had een pakketje voor de buren per ongeluk bij het verkeerde adres neergelegd.

Eind januari, kort voor het neerzetten van de afzettingen in Den Haag, was een handgranaat gevonden bij de ambassade van Israël in de Zweedse hoofdstad Stockholm. Die zou over een hek zijn gegooid. Afgelopen dinsdag zijn schoten gehoord bij de Israëlische ambassade in Stockholm. In de buurt van de ambassade in Kopenhagen waren in de nacht van dinsdag op woensdag twee explosies.

Andere ambassades

De ambassade van Iran is aan de Duinweg in Den Haag, hemelsbreed een kilometer van de ambassade van Israël. Enkele honderden meters verder, aan de Nieuwe Parklaan, is de vertegenwoordiging van de Palestijnse gebieden. De ambassade van Libanon ligt aan de Frederikstraat, in de buurt van het centrum van Den Haag.

Israël begon in de nacht van maandag op dinsdag met een grondoffensief in buurland Libanon. De aanval is gericht tegen de militante beweging Hezbollah. Bij eerdere luchtaanvallen was onder andere de leider van de groepering, Hassan Nasrallah, gedood. Hezbollah wordt gesteund door Iran, dat dinsdagavond raketten op Israël afvuurde.

Meer uit Binnenland

Politie: weer meer en heftiger geweld tegen agenten vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.

1 uur geleden
Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

4 uur geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

7 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

7 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

8 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

8 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

8 uur geleden