Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag wil klimaatprotest niet op A12, maar op Malieveld

Den Haag wil klimaatprotest niet op A12, maar op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivisten mogen zaterdag op het Malieveld demonstreren, van 12.00 tot uiterlijk 18.00 uur. Net als bij eerdere protesten wil de gemeente Den Haag niet dat ze de naastgelegen Utrechtsebaan van de A12 blokkeren. Bij de vorige demonstraties hielden de activisten zich daar niet aan en blokkeerden ze het stuk snelweg.

Volgens burgemeester Jan van Zanen is het Malieveld "voor zowel demonstranten als voor derden" veilig, en is daar genoeg ruimte voor het verwachte aantal demonstranten.

Aanhangers van Extinction Rebellion hadden op 11 maart de Utrechtsebaan urenlang geblokkeerd. Ongeveer 700 mensen werden gearresteerd. Volgens burgemeester Van Zanen waren de demonstranten "uit op overtreding van de beperking", en een grote groep was volgens hem uit op "het genereren van aandacht door zich te laten aanhouden". Dat er ook ouders met kinderen meededen, vindt de burgemeester "zeer zorgelijk en onacceptabel".

Meer uit Binnenland

Olivier 'heel trots' op Claude: 'hij gaat het goed doen'

BASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.

48 minuten geleden
EYE eert overleden Gerard Soeteman deze zomer met films

AMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.

50 minuten geleden
Bruins roemt Gerard Soeteman: gaf verhalen kleur en diepgang

DEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.

3 uur geleden
Twee tieners in Tilburg zwaargewond door auto die door rood reed

TILBURG (ANP) - Twee tieners zijn vrijdagmiddag bij een aanrijding op de Ringbaan-Zuid in Tilburg zwaargewond geraakt. Ze werden aangereden door een automobilist die door rood licht reed. De jongen (18) en het meisje (15) zijn met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie zaterdag. De automobilist is aangehouden.

3 uur geleden
Omgekomen voetganger op A50 is 18-jarige man uit Nistelrode

UDEN (ANP) - De voetganger die in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven is gekomen bij een ongeval op de A50 bij Uden is een 18-jarige man uit Nistelrode. Dat meldt de politie op X.

4 uur geleden
Scenarist Gerard Soeteman (88) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Scenarioschrijver Gerard Soeteman is vrijdag op 88-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP gemeld.

14 uur geleden
Claude zingt C'est La Vie voor de vakjury

BASEL (ANP) - Claude heeft vrijdag de basis voor zijn finaleoptreden op het Eurovisie Songfestival gelegd. De zanger zette een haast foutloze 'generale' neer tijdens de juryshow in de St. Jakobshalle in Basel.

15 uur geleden