Den Haag wil klimaatprotest niet op A12, maar op Malieveld
DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivisten mogen zaterdag op het Malieveld demonstreren, van 12.00 tot uiterlijk 18.00 uur. Net als bij eerdere protesten wil de gemeente Den Haag niet dat ze de naastgelegen Utrechtsebaan van de A12 blokkeren. Bij de vorige demonstraties hielden de activisten zich daar niet aan en blokkeerden ze het stuk snelweg.
Volgens burgemeester Jan van Zanen is het Malieveld "voor zowel demonstranten als voor derden" veilig, en is daar genoeg ruimte voor het verwachte aantal demonstranten.
Aanhangers van Extinction Rebellion hadden op 11 maart de Utrechtsebaan urenlang geblokkeerd. Ongeveer 700 mensen werden gearresteerd. Volgens burgemeester Van Zanen waren de demonstranten "uit op overtreding van de beperking", en een grote groep was volgens hem uit op "het genereren van aandacht door zich te laten aanhouden". Dat er ook ouders met kinderen meededen, vindt de burgemeester "zeer zorgelijk en onacceptabel".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden uit coalitiepartijen VVD en CDA hebben verheugd gereageerd op het bericht dat de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar de verkiezingsoverwinning heeft geclaimd. Eerste tellingen van het Kiesbureau wijzen erop dat hij de zittende premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat. "De Hongaren hebben luid en duidelijk gesproken!", reageert Ruben Brekelmans van de VVD op X.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
14 uur geleden