Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag wil carbidschieten verbieden

Den Haag wil carbidschieten verbieden

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag wil carbidschieten rond de jaarwisseling verbieden. Burgemeester Jan van Zanen wil hiermee voorkomen dat carbid wordt afgeschoten als rond oud en nieuw een vuurwerkverbod geldt. Dat bevestigt een woordvoerster van de burgemeester na een bericht hierover van AD.

"Het is veel te gevaarlijk in een stedelijke omgeving", zegt de woordvoerster. Het is nog niet duidelijk hoe het carbidschieten kan worden verboden. "De mogelijkheden voor een verbod worden nog onderzocht."

Ook de burgemeesters van onder meer de plaatsen Teylingen en Diemen hebben al aangegeven dat ze een verbod willen. Diemen heeft het verbod al opgenomen in de APV (algemene plaatselijke verordening).

De 25 burgemeesters die samen het Veiligheidsberaad vormen spreken maandag tijdens hun vergadering over het carbidschieten rond de jaarwisseling. Ze bespreken onder meer of er landelijke maatregelen moeten komen om paal en perk te stellen aan het laten knallen van melkbussen en hoe de handhaving eruit gaat zien.

Meer uit Binnenland

Uitbundig Zomercarnaval trekt door centrum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Ruim 2500 dansers en danseressen trekken zaterdagmiddag door het centrum van Rotterdam, bekeken door vele duizenden bezoekers. De 42e editie van het festijn verloopt tot dusver feestelijk en zonder grote problemen. Met zo'n 25 graden zit het weer ook mee.

7 uur geleden
Máxima bij 'historische viering' WorldPride in Vondelpark

AMSTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft zaterdagmiddag voorafgaand aan de opening van WorldPride 2026 het Pride Park in het Amsterdamse Vondelpark bezocht. Máxima noemde het een "historisch moment" om bij de openingsceremonie te zijn. Samen met burgemeester Femke Halsema sprak zij met vertegenwoordigers van verschillende organisaties uit de lhbtiqa+-gemeenschap.

10 uur geleden
Openbaar Ministerie pakt recordbedrag af van criminelen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft in 2025 een record aan crimineel vermogen in beslag genomen. Het gaat om 433 miljoen euro aan geld en goederen. Het is het vierde jaar op rij dat de cijfers zijn gestegen.

12 uur geleden
Nederlanders op vermiste boot in Indonesië ongedeerd gevonden

DEN HAAG (ANP) - Zoek- en reddingsteams hebben bij het Indonesische eiland Sulawesi een boot met dertien opvarenden, onder wie vier Nederlandse toeristen, teruggevonden. De Nederlandse opvarenden zijn ongedeerd, bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa).

13 uur geleden
Installatie camera Merwedebrug geslaagd, handhaving gestart

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat is zaterdag begonnen met handhaven op het vrachtwagen- en touringcarverbod op de Merwedebrug op snelweg A27 bij Gorinchem. De eerste detectiecamera die het mogelijk maakt overtreders te identificeren, is in de nacht van vrijdag op zaterdag geïnstalleerd in de zuidelijke rijrichting en in gebruik genomen, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.

15 uur geleden
Vuurbol gezien vanuit meerdere regio's, waarschijnlijk meteoor

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben vrijdagavond rond 22.30 uur meldingen gemaakt van een vuurbol vanuit verschillende regio's in Nederland op sociale media.

23 uur geleden
Ambassade waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor bosbranden

PARIJS (ANP) - De Nederlandse ambassade in Parijs raadt Nederlanders in Frankrijk aan goed voorbereid op pad te gaan vanwege de natuur- en bosbranden die op verschillende plekken in het land woeden. Zo doen toeristen er goed aan om hun reis- en zorgverzekering te controleren op de dekking bij natuurrampen en is het handig om flessen water en een powerbank achter de hand te hebben.

1 dag geleden