Den Haag: voor ons is A12-blokkade een herhaling
DEN HAAG (ANP) - Dat Extinction Rebellion volgende maand de snelweg A12 in Den Haag weer wil blokkeren, is voor de gemeente Den Haag "een herhaling van wat we eerder hebben gezien. Onze opvatting is niet veranderd. We hebben gehoord wat ze van plan zijn, daar nemen we kennis van, we gaan het zien."
Extinction Rebellion had vorig jaar tientallen keren de Utrechtsebaan (A12) in Den Haag geblokkeerd uit protest tegen financiële steun aan de fossiele industrie. De demonstranten wilden naar het stuk snelweg tussen de tijdelijke Tweede Kamer en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Soms werden ze bij de ingang van die tunnelbak tegengehouden door de politie en gingen ze ter hoogte van het Malieveld op het asfalt zitten. Andere keren bereikten ze wel de plek waar ze wilden komen.
Bij die eerdere blokkades zei burgemeester Jan van Zanen steeds dat het niet is toegestaan om een snelweg te blokkeren.
De klimaatactivisten willen op 3 februari demonstreren op de A12. Dat stuk snelweg is de nacht ervoor in beide richtingen afgesloten voor werkzaamheden. Die moeten rond 07.00 uur klaar zijn. "Als alles gaat zoals gepland is de weg daarna in beide richtingen weer open", aldus de gemeente.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.
13 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.
14 uur geleden