Den Haag: voor ons is A12-blokkade een herhaling
DEN HAAG (ANP) - Dat Extinction Rebellion volgende maand de snelweg A12 in Den Haag weer wil blokkeren, is voor de gemeente Den Haag "een herhaling van wat we eerder hebben gezien. Onze opvatting is niet veranderd. We hebben gehoord wat ze van plan zijn, daar nemen we kennis van, we gaan het zien."
Extinction Rebellion had vorig jaar tientallen keren de Utrechtsebaan (A12) in Den Haag geblokkeerd uit protest tegen financiƫle steun aan de fossiele industrie. De demonstranten wilden naar het stuk snelweg tussen de tijdelijke Tweede Kamer en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Soms werden ze bij de ingang van die tunnelbak tegengehouden door de politie en gingen ze ter hoogte van het Malieveld op het asfalt zitten. Andere keren bereikten ze wel de plek waar ze wilden komen.
Bij die eerdere blokkades zei burgemeester Jan van Zanen steeds dat het niet is toegestaan om een snelweg te blokkeren.
De klimaatactivisten willen op 3 februari demonstreren op de A12. Dat stuk snelweg is de nacht ervoor in beide richtingen afgesloten voor werkzaamheden. Die moeten rond 07.00 uur klaar zijn. "Als alles gaat zoals gepland is de weg daarna in beide richtingen weer open", aldus de gemeente.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 38-jarige Amsterdammer is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekpartij aan de Maria Austriastraat in zijn woonplaats. Dat maakte de politie bekend.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en columniste Marjan Berk is zondag in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt. Berk, die op 11 juli 94 jaar zou zijn geworden, schreef tientallen boeken en was jarenlang columnist. In 1994 won zij een Gouden Televizier-Ring voor de televisieserie Vrouwenvleugel.
17 uur geledenHEIBLOEM (ANP) - In het Limburgse Heibloem zijn vier inzittenden van een personenauto overleden door een eenzijdig verkeersongeval. Dat meldt de politie. Twee andere inzittenden raakten gewond en zijn naar een ziekenhuis gebracht. De politie zegt nog geen informatie over de identiteit van de slachtoffers te kunnen delen.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het zoek- en reddingsteam van USAR is weer terug in Nederland. Het vliegtuig met daarin de 64 leden en acht hulphonden landde rond 13.25 uur op vliegbasis Eindhoven.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Directeur Stabiliteit en Humanitaire Hulp bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, Nathalie Olijslager, heeft het Nederlandse reddingsteam USAR bedankt voor de inzet in Venezuela, na de zware aardbevingen daar. "Jullie hebben een fantastische prestatie geleverd", zei ze tegen het team dat vlak daarvoor was geland op vliegbasis Eindhoven.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door "verschillende tegenvallers" bij de herstelwerkzaamheden na een brand kunnen ook maandag nog geen treinen rijden van Rotterdam naar het zuiden, meldt ProRail. "We vinden het ontzettend vervelend dat we de prognose opnieuw moeten bijstellen."
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de 29 mensen die zaterdagavond in de Haagse Schilderswijk werden aangehouden tijdens ongeregeldheden na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada, zijn er 25 in de nacht vrijgelaten met een boete. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.
23 uur geleden