Den Haag: voor ons is A12-blokkade een herhaling
DEN HAAG (ANP) - Dat Extinction Rebellion volgende maand de snelweg A12 in Den Haag weer wil blokkeren, is voor de gemeente Den Haag "een herhaling van wat we eerder hebben gezien. Onze opvatting is niet veranderd. We hebben gehoord wat ze van plan zijn, daar nemen we kennis van, we gaan het zien."
Extinction Rebellion had vorig jaar tientallen keren de Utrechtsebaan (A12) in Den Haag geblokkeerd uit protest tegen financiële steun aan de fossiele industrie. De demonstranten wilden naar het stuk snelweg tussen de tijdelijke Tweede Kamer en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Soms werden ze bij de ingang van die tunnelbak tegengehouden door de politie en gingen ze ter hoogte van het Malieveld op het asfalt zitten. Andere keren bereikten ze wel de plek waar ze wilden komen.
Bij die eerdere blokkades zei burgemeester Jan van Zanen steeds dat het niet is toegestaan om een snelweg te blokkeren.
De klimaatactivisten willen op 3 februari demonstreren op de A12. Dat stuk snelweg is de nacht ervoor in beide richtingen afgesloten voor werkzaamheden. Die moeten rond 07.00 uur klaar zijn. "Als alles gaat zoals gepland is de weg daarna in beide richtingen weer open", aldus de gemeente.
Meer uit Binnenland
VENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.
21 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
8 uur geleden