Den Haag verbiedt TikTok voor gemeentemedewerkers
DEN HAAG (ANP) - Den Haag gaat TikTok verwijderen van de zakelijke apparaten van werknemers van de gemeente. Dit meldt het Haagse college woensdag in een brief aan de gemeenteraad.
De gemeente ziet "mogelijke veiligheidsrisico's" in het gebruik van het sociale medium, dat in handen is van een Chinees bedrijf. Eerder ontraadde de gemeente het gebruik van de applicatie al, in navolging van een oproep van het kabinet. In maart werd rijksambtenaren dringend verzocht de app te verwijderen, vanwege angst voor het actieve cyberprogramma van het moederbedrijf in China.
Den Haag is na Eindhoven de tweede van de vijf grootste gemeenten die een officieel TikTok-verbod instelt voor haar medewerkers.
Eerder werd het sociale medium waarop korte filmpjes gedeeld worden al verboden op de telefoons van ministers en rijksambtenaren in het Verenigd Koninkrijk, Canada, de Verenigde Staten en België. Ook personeel van EU-instellingen mag geen TikTok gebruiken op zakelijke apparaten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam-Zuid is zondag de nieuwe reizigerstunnel de Brittenpassage in gebruik genomen. Deze tunnel was nodig vanwege het groeiend aantal reizigers dat dagelijks station Zuid aandoet. De nieuwe passage is 17,5 meter breed en 4 meter hoog en heeft nieuwe liften, roltrappen en winkels.
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdagmiddag na een gewelddadige overval in Rotterdam-Zuid door de politie werd neergeschoten, is een 28-jarige Schiedammer. De andere aangehouden verdachte is een 29-jarige man zonder vaste woonplaats, meldt de politie, die op zoek is naar meer verdachten.
1 uur geledenCADZAND (ANP) - Van de 38 opvarenden op de migrantenboot, die zaterdag aan land werd gebracht in Cadzand, waren er zes minderjarig. Zij zijn overgebracht naar Ter Apel, laat de marechaussee weten. Een meerderjarige opvarende heeft asiel aangevraagd, de overige mannen doorlopen de vreemdelingenprocedure. Voor hen wordt opvang geregeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In één geval is het de politie gelukt om vóór afgelopen weekend een online oproep tot geweld te linken aan een individu, zegt een woordvoerder van de korpsleiding in reactie op de Gen Z-protesten van zaterdag. Het ging volgens hem om een jongen van 16 jaar uit het zuidwesten van het land, die met naam en toenaam opriep tot geweld.
3 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk waar de groep migranten die zaterdagochtend op een rubberboot voor de Zeeuwse kust uit zee is gehaald, naartoe gaat. Op dit moment wordt nog met de mannen gesproken, laat een woordvoerder van de marechaussee weten. Het is volgens hem ook nog te vroeg om te zeggen waar de mensen vandaan kwamen, waar ze op de boot zijn gestapt en waar ze naartoe wilden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de 34 mensen die zaterdag zijn aangehouden tijdens de onlusten in Den Haag zijn er 33 weer vrij. Een van hen zit nog vast, laat de politie een dag later weten. De voornamelijk minderjarige jongeren werden opgepakt voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezit van illegaal vuurwerk. Ze komen uit onder meer Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht.
6 uur geledenALMELO (ANP) - De politie heeft een 43-jarige man uit Amsterdam aangehouden die mogelijk betrokken was bij een of meerdere autobranden in Almelo zaterdagavond. De politie kwam hem op het spoor "door een duidelijk signalement".
7 uur geleden