Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag: veel meer wapens en vuurwerk ingeleverd

Den Haag: veel meer wapens en vuurwerk ingeleverd

DEN HAAG (ANP) - Bij een inleveractie in Den Haag zijn deze maand veel vuurwerk, messen en lachgas ingeleverd. Mensen konden anoniem en zonder straf afstand doen van de spullen, en de opbrengst lag volgens de gemeente "fors hoger" dan vorig jaar.

Volgens Den Haag is er 80 kilo vuurwerk ingeleverd, terwijl er vorig jaar 76 stuks vuurwerk binnenkwamen. Verder brachten mensen 54 wapens. Het ging niet alleen om messen, waarvoor de actie eigenlijk bedoeld was, maar ook om "bijlen, ploertendoders, een luchtdrukpistool, een gasdrukbuks, alarmpistolen, zwart buskruit en zelfs een oud musketgeweer". De vuurwapens worden na onderzoek vernietigd. Verder werden elf cilinders met lachgas ingeleverd.

Een vader leverde met zijn kind een Cobra in, die voor de zekerheid in het water was gelegd. "Hij dacht het zo onschadelijk te maken, maar juist dan ontstaat een instabiele situatie en wordt het een bom", aldus de gemeente. Een ander bracht een pakket van 23 kilo vuurwerk.

Middelbare scholen

Mensen kunnen sinds 2020 anoniem vuurwerk inleveren in Den Haag. Het jaar erna werden wapens daaraan toegevoegd. Vorig jaar was er een centraal inleverpunt bij het Zuiderpark. Dit jaar konden de wapens op zes plekken in de stad worden ingeleverd.

Agenten hebben ook kluisjes en tassen op middelbare scholen gecontroleerd. Daar vonden ze onder meer pepperspray, een zakmes en handschoenen met harde knokkels. In de kluisjes in uitgaansgelegenheden werden 12 messen en ongeveer 4,9 kilo drugs gevonden.

Meer uit Binnenland

Burgerberaad geeft de politiek klimaatadvies en lesje samenwerken

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de Tweede Kamer hebben maandag een uitgebreid advies ontvangen van het Nationaal Burgerberaad Klimaat, opgesteld door 175 burgers die daar in zeven weekenden aan hebben gewerkt. Volgens onderzoeksbureau CE Delft kan het voorgestelde maatregelenpakket de broeikasgasuitstoot met 4 tot 12 procent verlagen.

40 minuten geleden
ProRail: koperdief knipte zeven kabels door langs het spoor

UTRECHT (ANP) - De verdachte van de koperdiefstal op het treintraject tussen 't Harde en Zwolle heeft in totaal zeven kabels langs het spoor vernield. Halverwege maandagochtend zijn zes van de zeven kabels gerepareerd. "Vanwege de omvang van de schade kost het een hoop tijd om alles te repareren", meldt een woordvoerder van ProRail.

1 uur geleden
Kabinet trekt 250 miljoen euro extra uit voor wapensteun Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het kabinet trekt nog eens 250 miljoen euro uit om defensiemateriaal uit de VS voor Oekraïne te kopen. Dat heeft demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) maandag in Brussel aangekondigd. Aankopen via de VS zijn "de enige manier om in heel korte tijd meer munitie voor luchtverdediging die kant op te krijgen", zei Brekelmans.

2 uur geleden
Rover en Translink slepen aanbieder dure ov-kaarten voor rechter

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, zijn een rechtszaak gestart tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor "buitensporig hoge tarieven". Volgens de aanklagers zijn meerdere exploitanten door hun toedoen gestopt met het via websites aanbieden van te dure ov-chipkaarten en is Kings Online de laatste uitbater die een halt toegeroepen moet worden.

3 uur geleden
Treinverkeer van en naar Noord-Nederland ernstig verstoord

UTRECHT (ANP) - Van en naar Noord-Nederland rijden maandagochtend veel minder tot geen treinen, meldt ProRail. Het traject tussen Lelystad en Zwolle ligt sinds zondagavond plat, nadat daar veel schade aan het spoor was ontstaan door een poging tot koperdiefstal. Op de enige omreisroute, tussen Amersfoort en Barneveld, is een seinstoring ontstaan. "Hierdoor kunnen ook op dit traject minder treinen rijden", aldus de spoorbeheerder.

4 uur geleden
Treinhinder bij Zwolle door poging koperdiefstal nog tot middag

UTRECHT (ANP) - De treinhinder die is ontstaan door een poging tot koperdiefstal in Zwolle duurt naar verwachting nog tot het einde van maandagmiddag. In de NS-reisplanner, die maandagochtend vroeg is bijgewerkt, is te zien dat tot zeker 15.00 uur geen treinen rijden tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.

4 uur geleden
Dode bij aanrijding op A35 bij Hengelo

HENGELO (ANP) - Bij een aanrijding op de A35 bij Hengelo is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X. De politie doet onderzoek, waardoor de snelweg vanaf Borne-West richting Enschede is afgesloten.

7 uur geleden