Den Haag stopt met meldpunt straatintimidatie
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag stopt met het verzamelen van meldingen van straatintimidatie. Het meldpunt daarvoor, dat in december 2022 werd geopend, "lijkt overbodig" en wordt daarom opgedoekt. Seksuele intimidatie op straat is sinds 1 juli in het hele land strafbaar, wat betekent dat slachtoffers rechtstreeks naar de politie kunnen gaan.
In het afgelopen jaar zijn er 51 meldingen van straatintimidatie geregistreerd in de stad, met name in de zomermaanden. Dat komt overeen met eerdere jaren, en het is volgens Den Haag ook vergelijkbaar met andere gemeenten. Het aantal meldingen is te klein om trends te ontdekken of bepaalde plekken te vinden waar mensen meer risico lopen, meldt de gemeente.
Mensen die straatintimidatie willen melden, kunnen dat voortaan bij de politie doen, maar ook bij Discriminatie.nl. Dit geldt bijvoorbeeld voor lhbtqia'ers en voor "inwoners met zichtbare geloofsovertuiging".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Kwaku Summer Festival, dat een aantal weekeinden in de zomer plaatsvindt in het Nelson Mandelapark in Amsterdam-Zuidoost, stopt na de editie van dit jaar. Dat maakt de organisatie van het festival bekend in een persbericht.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal huishoudens dat moeite had met het betalen van de energierekening is vorig jaar nagenoeg gelijk gebleven. Dat stellen onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een voorlopige schatting. Ruim een half miljoen huishoudens hadden afgelopen jaar een laag inkomen in combinatie met hoge energiekosten of een slecht te verwarmen woning. Het bedrag dat deze huishoudens tekortkomen is het afgelopen jaar toegenomen.
4 uur geledenVINKEVEEN (ANP) - Het evenement waar Ali B donderdag zou spreken als ondernemer, wordt verplaatst. Ook heeft de rapper besloten zich terug te trekken als spreker, staat in een statement dat de organisatie via sociale media heeft gedeeld.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De twee kapotte trams die woensdagochtend op de Rotterdamse Erasmusbrug in botsing kwamen, zijn van de brug gehaald. Aan het einde van de middag was het tramspoor vrij. Fietsers en voetgangers gaan er ook weer overheen, maar wegverkeer en trams nog niet.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1249 mensen uitgevallen of helemaal niet gestart. Dat zijn er bijna driehonderd meer dan vorig jaar op zogeheten Roze Woensdag, maar minder dan het jaar daarvoor. De organisatie meldt dat ruim 43.700 mensen woensdag tijdig de finish haalden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dit weekend speciale detectiecamera's te plaatsen bij de Merwedebrug. Na het weekend kunnen dan de eerste boetes worden uitgedeeld aan vrachtwagenchauffeurs die het verbod op vrachtverkeer negeren, meldt een woordvoerder.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam kan tot begin van de avond niet gebruikt worden door het verkeer. Dat schat de veiligheidsregio in. Op de brug reed woensdag aan het einde van de ochtend een tram achterop een stilstaande tram. Vijftien mensen raakten gewond, van wie een ernstig.
13 uur geleden