Den Haag stopt met meldpunt straatintimidatie
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag stopt met het verzamelen van meldingen van straatintimidatie. Het meldpunt daarvoor, dat in december 2022 werd geopend, "lijkt overbodig" en wordt daarom opgedoekt. Seksuele intimidatie op straat is sinds 1 juli in het hele land strafbaar, wat betekent dat slachtoffers rechtstreeks naar de politie kunnen gaan.
In het afgelopen jaar zijn er 51 meldingen van straatintimidatie geregistreerd in de stad, met name in de zomermaanden. Dat komt overeen met eerdere jaren, en het is volgens Den Haag ook vergelijkbaar met andere gemeenten. Het aantal meldingen is te klein om trends te ontdekken of bepaalde plekken te vinden waar mensen meer risico lopen, meldt de gemeente.
Mensen die straatintimidatie willen melden, kunnen dat voortaan bij de politie doen, maar ook bij Discriminatie.nl. Dit geldt bijvoorbeeld voor lhbtqia'ers en voor "inwoners met zichtbare geloofsovertuiging".
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
8 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
17 uur geleden