Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag stemt in met standbeeld Paul van Vliet

Den Haag stemt in met standbeeld Paul van Vliet

DEN HAAG (ANP) - Cabaretier Paul van Vliet krijgt hoogstwaarschijnlijk een standbeeld in zijn stad Den Haag. De gemeente steunt het plan daarvoor. Van Vliet overleed in april vorig jaar op 87-jarige leeftijd.

Het standbeeld moet in Buurtschap 2005 komen, een deel van het centrum waar onder meer Theater PePijn is gevestigd. Van Vliet richtte dat in 1964 op. Hij werd in 2005 uitgeroepen tot ereburger van Den Haag. Volgens de gemeente moet het beeld worden betaald uit crowdfunding.

Het beeld van Van Vliet moet worden gemaakt door de Haagse beeldhouwer Loek Bos. Hij maakte eerder een beeld van het gezicht van Van Vliet. Dat staat in Theater PePijn. Ook een beeld van Toon Hermans in Sittard is van zijn hand, net als een beeld van de Haagse voetballer Aad Mansveld bij het stadion van ADO Den Haag.

Meer uit Binnenland

OM eist 6 jaar cel tegen zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geëist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.

39 minuten geleden
'Beduidend meer letsel' op spoedeisende hulp door gladheid

UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de gladheid was het afgelopen weekend drukker op de spoedeisende hulpen dan normaal. Landelijk zag de Nederlandse Vereniging van Spoedeisende Hulp Artsen (NVSHA) "beduidend meer letsel" door valpartijen. Het ging vooral om ouderen die waren gevallen en mensen met heup- en polsbreuken.

54 minuten geleden
Verzekeraars schatten schade jaarwisseling op 9 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De schade die particulieren hebben geleden door vuurwerk tijdens oud en nieuw bedraagt ten minste 9 miljoen euro. Dat meldt het Verbond van Verzekeraars maandag in een eerste schatting. Het schadebedrag door vuurwerk rond de jaarwisseling is fors lager dan een jaar geleden, toen het ging om ongeveer 15,5 miljoen euro.

1 uur geleden
Veehouders bij kwetsbare natuur krijgen eerder geld om te stoppen

DEN HAAG (ANP) - Veehouders binnen een kilometer van overbelaste natuurgebieden krijgen met voorrang subsidie als ze willen stoppen. Voor hen geldt 'first come, first serve', staat in de uitkoopregeling die demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) maandag heeft gepubliceerd voor reacties. Andere veehouders komen later in aanmerking als er nog geld is.

2 uur geleden
Schoof steunt protest Iran en roept regime op geweld te stoppen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet steunt de demonstranten in Iran. "Het regime in Iran slaat met keiharde hand elke vorm van protest neer. Met vele doden tot gevolg. De moedige mannen en vrouwen op de straten van Iraanse steden verdienen onze steun", twitterde premier Dick Schoof maandag.

3 uur geleden
Nog geen uitspraak in zaak over doodsteken vrouw Tilburg

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft maandag geen uitspraak gedaan in de zaak tegen Werner de R. uit Tilburg, die terechtstaat voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58). De rechtbank heeft nog vragen aan de DNA-deskundige.

3 uur geleden
Misbruikverdachte stapte naar politie na tegenkomen slachtoffer

ROTTERDAM (ANP) - Een toevallige ontmoeting met een van zijn slachtoffertjes bij een sporttoernooi heeft de 46-jarige misbruikverdachte Mels van B. ertoe aangezet naar de huisarts te stappen en zich vervolgens te melden bij de politie. Dat verklaarde Van B. maandag ten overstaan van de rechtbank in Rotterdam. Maandag is het zesdaagse proces tegen de Barendrechter begonnen.

3 uur geleden