Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag stelt 200 betogers als limiet bij demonstraties

Den Haag stelt 200 betogers als limiet bij demonstraties

DEN HAAG (ANP) - Aan demonstraties in Den Haag mogen niet meer dan tweehonderd mensen meedoen. De organisatie van zo'n demonstratie moet bovendien een gedegen plan kunnen overleggen waaruit blijkt dat alles is gedaan om verspreiding van corona te voorkomen. Dat heeft de Haagse burgemeester Jan van Zanen donderdag aan de gemeenteraad laten weten.

Groeperingen die op het laatste moment een betoging aanmelden bij de gemeente kunnen wat Van Zanen betreft alleen terecht op het Malieveld en het nabijgelegen park Koekamp. Demonstratieve tochten, bijvoorbeeld door het stadscentrum, zijn vanwege de strenge coronamaatregelen ook verboden.

"Den Haag heeft een ruimhartig demonstratiebeleid, dat is gericht op mogelijk maken en niet op beperken", aldus de gemeente donderdag. "Tegelijkertijd bevinden we ons in een uitzonderlijke situatie. Ruim een jaar proberen we de verspreiding van het coronavirus in te perken. Daarvoor worden deze verregaande maatregelen genomen."

Zondag twee betogingen in Den Haag

Voor zondag staan op het Malieveld en de Koekamp twee betogingen gepland. Nederland In Verzet gaat op het Malieveld demonstreren tegen het coronabeleid, vlakbij op de Koekamp is een actie van Klimaatalarm, waarvan onder meer Milieudefensie, Greenpeace en Amnesty International deel uitmaken.

Actiegroep de Haagse Klimaatcoalitie is blij met het besluit van Van Zanen dat in hun geval juist neerkomt op een verdubbeling van het aantal toegestane demonstranten. "Dat waren er in Den Haag 100 en het worden er dus 200. Daar hebben we ons hard voor gemaakt. We zien het als een overwinning en gaan dit maximum aantal dan ook niet meer aanvechten via een kort geding of zo", aldus een woordvoerder.

Hij wijst er op dat andere gemeenten hogere aantallen demonstranten toelaten. "In Amsterdam bijvoorbeeld ligt de grens op 500. Bij de demonstraties is de veiligheid van betogers en politieagenten natuurlijk het allerbelangrijkste." Klimaatalarm heeft volgens hem nog geprobeerd de demonstratie van zondag te verplaatsen naar een andere locatie, om verwarring met de gelijktijdige betoging van Nederland in Verzet te voorkomen. Dat werd door de gemeente afgewezen.

Op demonstraties op de twee plekken in Den Haag komen vaak veel meer dan tweehonderd mensen af.

Meer uit Binnenland

Jetten: aanpak armoede door nieuw kabinet moet beter

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.

3 uur geleden
Berendsen belt met Amerikaanse minister Rubio

DEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft maandag kort na zijn aantreden gesproken met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio. Dat meldde een woordvoerder van de Amerikaanse bewindsman.

4 uur geleden
Jetten belt meteen na aantreden met Zelensky

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft al enkele uren na zijn aantreden gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Jetten verzekerde Zelensky dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen.

5 uur geleden
Klöpping: Amsterdam stelt dat beloftes juridisch niks waard zijn

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.

5 uur geleden
Premier Sint Maarten feliciteert kabinet van ambtsgenoot Jetten

PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.

6 uur geleden
NOS te spreken over kijkcijfers Winterspelen

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.

7 uur geleden
Oud-advocaat Weski vraagt opnieuw extra onderzoek naar detentie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

7 uur geleden