Den Haag stelt 200 betogers als limiet bij demonstraties
DEN HAAG (ANP) - Aan demonstraties in Den Haag mogen niet meer dan tweehonderd mensen meedoen. De organisatie van zo'n demonstratie moet bovendien een gedegen plan kunnen overleggen waaruit blijkt dat alles is gedaan om verspreiding van corona te voorkomen. Dat heeft de Haagse burgemeester Jan van Zanen donderdag aan de gemeenteraad laten weten.
Groeperingen die op het laatste moment een betoging aanmelden bij de gemeente kunnen wat Van Zanen betreft alleen terecht op het Malieveld en het nabijgelegen park Koekamp. Demonstratieve tochten, bijvoorbeeld door het stadscentrum, zijn vanwege de strenge coronamaatregelen ook verboden.
"Den Haag heeft een ruimhartig demonstratiebeleid, dat is gericht op mogelijk maken en niet op beperken", aldus de gemeente donderdag. "Tegelijkertijd bevinden we ons in een uitzonderlijke situatie. Ruim een jaar proberen we de verspreiding van het coronavirus in te perken. Daarvoor worden deze verregaande maatregelen genomen."
Zondag twee betogingen in Den Haag
Voor zondag staan op het Malieveld en de Koekamp twee betogingen gepland. Nederland In Verzet gaat op het Malieveld demonstreren tegen het coronabeleid, vlakbij op de Koekamp is een actie van Klimaatalarm, waarvan onder meer Milieudefensie, Greenpeace en Amnesty International deel uitmaken.
Actiegroep de Haagse Klimaatcoalitie is blij met het besluit van Van Zanen dat in hun geval juist neerkomt op een verdubbeling van het aantal toegestane demonstranten. "Dat waren er in Den Haag 100 en het worden er dus 200. Daar hebben we ons hard voor gemaakt. We zien het als een overwinning en gaan dit maximum aantal dan ook niet meer aanvechten via een kort geding of zo", aldus een woordvoerder.
Hij wijst er op dat andere gemeenten hogere aantallen demonstranten toelaten. "In Amsterdam bijvoorbeeld ligt de grens op 500. Bij de demonstraties is de veiligheid van betogers en politieagenten natuurlijk het allerbelangrijkste." Klimaatalarm heeft volgens hem nog geprobeerd de demonstratie van zondag te verplaatsen naar een andere locatie, om verwarring met de gelijktijdige betoging van Nederland in Verzet te voorkomen. Dat werd door de gemeente afgewezen.
Op demonstraties op de twee plekken in Den Haag komen vaak veel meer dan tweehonderd mensen af.
Meer uit Binnenland
STRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.
5 uur geledenSELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het nieuwe toegangsbeleid dat asielopvangorgaan COA sinds woensdag voert bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het is daar inmiddels dusdanig vol dat het COA alleen kwetsbare mensen binnenlaat.
6 uur geleden