Den Haag over spreidingswet: in het hele land zijn weinig plekken
DEN HAAG (ANP) - Den Haag gaat met omliggende gemeenten zoeken naar opvanglocaties voor asielzoekers, nu de verdeling van het aantal plekken is bekendgemaakt. "Maar in het hele land zijn de locaties krap, dat is hier niet anders. Je hebt te maken met asielzoekers, ontheemden uit Oekraïne, dak- en thuislozen en spoedzoekers, en er is woningnood. De reden dat de spreidingswet er komt, is dat het moeilijk is om locaties te vinden", laat de gemeente weten.
Den Haag moet dit jaar 2513 asielzoekers opvangen, onder wie 213 alleenstaande minderjarige vluchtelingen. De stad vangt nu ongeveer 920 asielzoekers op. Van hen verblijven zeshonderd in een noodopvang in een leegstaand kantoorgebouw aan de Regulusweg. Dat betekent dat de hofstad nog 1600 plekken moet vinden. "De taakstelling is niet dat we die morgen al moeten hebben. We gaan met de provincie en de omliggende gemeenten kijken hoe we dat gaan doen, dat is nu de volgende stap."
De grootste partij in de Haagse gemeenteraad, Hart voor Den Haag, wil dat Den Haag zich niet aan de spreidingswet houdt. De gemeenteraad houdt daar volgende week een ingelaste vergadering over. Een ruime meerderheid in de raad is echter voor de wet. De kans dat de Haagse raad zich uitspreekt tegen de verdeling van asielzoekers is dus vrijwel nihil. "De wet is een wet. Wetten zijn niet optioneel", aldus de gemeente.
Meer uit Binnenland
OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
8 minuten geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
7 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
14 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
14 uur geleden