Den Haag over spreidingswet: in het hele land zijn weinig plekken
DEN HAAG (ANP) - Den Haag gaat met omliggende gemeenten zoeken naar opvanglocaties voor asielzoekers, nu de verdeling van het aantal plekken is bekendgemaakt. "Maar in het hele land zijn de locaties krap, dat is hier niet anders. Je hebt te maken met asielzoekers, ontheemden uit Oekraïne, dak- en thuislozen en spoedzoekers, en er is woningnood. De reden dat de spreidingswet er komt, is dat het moeilijk is om locaties te vinden", laat de gemeente weten.
Den Haag moet dit jaar 2513 asielzoekers opvangen, onder wie 213 alleenstaande minderjarige vluchtelingen. De stad vangt nu ongeveer 920 asielzoekers op. Van hen verblijven zeshonderd in een noodopvang in een leegstaand kantoorgebouw aan de Regulusweg. Dat betekent dat de hofstad nog 1600 plekken moet vinden. "De taakstelling is niet dat we die morgen al moeten hebben. We gaan met de provincie en de omliggende gemeenten kijken hoe we dat gaan doen, dat is nu de volgende stap."
De grootste partij in de Haagse gemeenteraad, Hart voor Den Haag, wil dat Den Haag zich niet aan de spreidingswet houdt. De gemeenteraad houdt daar volgende week een ingelaste vergadering over. Een ruime meerderheid in de raad is echter voor de wet. De kans dat de Haagse raad zich uitspreekt tegen de verdeling van asielzoekers is dus vrijwel nihil. "De wet is een wet. Wetten zijn niet optioneel", aldus de gemeente.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Eindhoven is zaterdagavond stilgelegd, nadat bij het vliegveld meerdere drones waren gesignaleerd. Het vliegveld van Eindhoven is niet alleen een luchthaven, maar op het terrein zit ook een luchtmachtbasis. Daarom is zowel het civiele als het militaire vliegverkeer opgeschort, laat demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) weten.
3 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."
9 uur geledenDEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Dat meldt een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT). Zij legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.
10 uur geledenVOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.
10 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.
10 uur geleden