Den Haag over spreidingswet: in het hele land zijn weinig plekken
DEN HAAG (ANP) - Den Haag gaat met omliggende gemeenten zoeken naar opvanglocaties voor asielzoekers, nu de verdeling van het aantal plekken is bekendgemaakt. "Maar in het hele land zijn de locaties krap, dat is hier niet anders. Je hebt te maken met asielzoekers, ontheemden uit Oekraïne, dak- en thuislozen en spoedzoekers, en er is woningnood. De reden dat de spreidingswet er komt, is dat het moeilijk is om locaties te vinden", laat de gemeente weten.
Den Haag moet dit jaar 2513 asielzoekers opvangen, onder wie 213 alleenstaande minderjarige vluchtelingen. De stad vangt nu ongeveer 920 asielzoekers op. Van hen verblijven zeshonderd in een noodopvang in een leegstaand kantoorgebouw aan de Regulusweg. Dat betekent dat de hofstad nog 1600 plekken moet vinden. "De taakstelling is niet dat we die morgen al moeten hebben. We gaan met de provincie en de omliggende gemeenten kijken hoe we dat gaan doen, dat is nu de volgende stap."
De grootste partij in de Haagse gemeenteraad, Hart voor Den Haag, wil dat Den Haag zich niet aan de spreidingswet houdt. De gemeenteraad houdt daar volgende week een ingelaste vergadering over. Een ruime meerderheid in de raad is echter voor de wet. De kans dat de Haagse raad zich uitspreekt tegen de verdeling van asielzoekers is dus vrijwel nihil. "De wet is een wet. Wetten zijn niet optioneel", aldus de gemeente.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat BNNVARA en KRO-NCRV stoppen met een paar populaire programma's.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Meerdere leden van het Amerikaanse Congres willen dat de regering de verdwenen panelen over zwarte militairen op de begraafplaats in het Limburgse Margraten terugplaatst. Ook vragen ze om opheldering over de kwestie, aldus de politici in een brief waar De Limburger eerder over berichtte.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft Suriname gefeliciteerd met vijftig jaar onafhankelijkheid van Nederland. Hij deed dat bij de officiële opening van het Suriname Museum in Amsterdam, waar hij een plaquette onthulde. Willem-Alexander feliciteerde ook het nieuwe museum. Hij prees het doorzettingsvermogen van de initiatiefnemers en het resultaat ervan "na vier jaar keihard werken".
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwenorganisaties WOMEN Inc., LINDA. en LINDA.meiden hebben een petitie voor een nationaal actieplan om geweld tegen vrouwen te stoppen aangeboden aan Tweede Kamerleden in Den Haag. De organisaties willen dat de politiek maatregelen neemt tegen dit structurele probleem, omdat vrouwen veilig moeten kunnen zijn in Nederland, schrijven ze. Ruim 33.000 mensen hebben de petitie ondertekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Amsterdam kun je niet begrijpen als je geen kennis hebt van Suriname", zei burgemeester Femke Halsema bij de officiële opening van het Suriname Museum in de hoofdstad. "Onze hele binnenstad getuigt van onze koloniale geschiedenis en de slavernij waar de stad Amsterdam en vele stadsbestuurders eeuwenlang verantwoordelijk voor waren."
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Structurele financiële ondersteuning door het Rijk is nodig om de breedtesport in Nederland op peil te houden. Dat zei Marc van den Tweel, algemeen directeur NOC*NSF, tijdens de algemene ledenvergadering. Met name jongeren tussen de 13 en 18 jaar blijken de weg naar het sportveld steeds moeilijker te vinden.
1 uur geleden