Den Haag opent loket om Oekraïners aan werk te helpen
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag en uitkeringsinstantie UWV hebben een proefproject opgezet om Oekraïense vluchtelingen die aan het werk willen aan een baan te helpen. Oekraïners die zich inschrijven bij de gemeente kunnen in het stadhuis meteen terecht voor een gesprek over baankansen. Ook gingen de gemeente en uitkeringsinstantie langs bij een opvanglocatie om na te gaan wie zou willen werken.
Aan het proefproject, waarbij informatie over werk voor de vluchtelingen op één plek wordt verzameld, werken dertien uitzendbureaus mee. Zij onderzoeken waar de meeste baankansen liggen. Daarnaast hebben werkgevers uit het Westland, waar veel kassen voor glastuinbouw staan, laten weten plek te hebben voor vluchtelingen die kunnen en willen werken. Later deze maand wil Den Haag ook ontmoetingen organiseren tussen horeca- en zorgorganisaties en vluchtelingen die willen werken.
De gemeente en het UWV hielden een week geleden een informatiebijeenkomst op een opvanglocatie voor zo'n 140 vluchtelingen in Den Haag. Daar kwamen ongeveer vijftig vluchtelingen, voornamelijk vrouwen, op af. Volgens een woordvoerster laat dit zien dat veel vluchtelingen graag snel aan het werk willen. "Maar nu moeten we ook kijken wat de mogelijkheden zijn en of er een taalbarrière is. Er zijn ook veel vrouwen met kinderen, dus je moet ook nadenken hoe je dat oplost met opvang tijdens werktijden." Het college schreef aan de gemeenteraad vluchtelingen te willen helpen bij het vinden van een kinderopvang, maar nog met het Rijk in gesprek te zijn over een financiële compensatie daarvoor.
De gemeente Den Haag waarschuwt Oekraïense vluchtelingen met posters en flyers ook voor uitbuiting. Die hangen op de locatie waar vluchtelingen in Den Haag als eerste aankomen voordat ze naar een opvangplek worden doorverwezen.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
13 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
14 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.
16 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.
1 dag geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.
1 dag geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.
1 dag geleden