Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag onder voorwaarden bereid noodlijdend ADO te helpen

Den Haag onder voorwaarden bereid noodlijdend ADO te helpen

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag is bereid het noodlijdende ADO te helpen. De club moet voor 1 november een sluitende begroting of een garantstelling inleveren bij de KNVB. Gebeurt dat niet, dan dreigt de tweevoudig landskampioen zijn proflicentie te verliezen. Dan verdwijnt de club uit het betaald voetbal, net als eerder bijvoorbeeld AGOVV, Veendam, Haarlem en RBC.

Vanwege de financiële problemen kreeg de Haagse club dit seizoen in totaal al 6 punten in mindering. ADO veroverde afgelopen week wel de eerste periodetitel en verzekerde zich zo van deelname aan de play-offs om promotie naar de Eredivisie.

ADO kan zelf waarschijnlijk geen oplossing vinden voor de deadline van 1 november, schrijft het Haagse college van burgemeester en wethouders in een brief aan de gemeenteraad. De club heeft nog altijd geen nieuwe eigenaar. Daarom heeft ADO de gemeente maandag om "directe financiële ondersteuning" gevraagd.

Het stadsbestuur wil inzicht in de huidige financiële situatie en de vooruitzichten van de club. Daarnaast praat de gemeente met de bestuurders van ADO. "Mocht uit dit overleg blijken dat er een toekomstbestendige bedrijfsvoering mogelijk is, dan kijken wij, binnen de bestaande regelgeving, of en hoe wij op het verzoek van ADO om financiële steun kunnen ingaan", laat de gemeente Den Haag weten.

Alles Door Oefening, afgekort ADO, werd in 1905 opgericht. De club werd in 1942 en 1943 landskampioen en veroverde in 1968 en 1975 de KNVB Beker. ADO is sinds 2014 in handen van het Chinese bedrijf United Vansen van Wang Hui. De clubbestuurders sleepten de eigenaar meerdere keren voor de rechter om geld te krijgen. De jarenlange onrust binnen de club mondde afgelopen seizoen uit in degradatie uit de Eredivisie, na dertien seizoenen op het hoogste niveau te hebben gespeeld. Vlak voor de degradatie kondigde Wang aan dat hij de club wil verkopen, maar dit is nog altijd niet gelukt.

Meer uit Voetbal

Herstelde spits De Jong terug in selectie van FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.

1 uur geleden
Belgische profvoetballer Vanheusden (26) beëindigt loopbaan

ALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.

3 uur geleden
Berrettini zet Italië op voorsprong in halve finale van Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.

3 uur geleden
Vijf regionale ondernemers willen Vitesse overnemen

ARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.

3 uur geleden
Arsenal weken zonder geblesseerde verdediger Gabriel

LONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.

6 uur geleden
Feyenoord mist geblesseerde Read en Larin meerdere weken

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

6 uur geleden
Antwerp is aanvoerder Janssen na knieoperatie voorlopig kwijt

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.

7 uur geleden