Den Haag onder voorwaarden bereid noodlijdend ADO te helpen
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag is bereid het noodlijdende ADO te helpen. De club moet voor 1 november een sluitende begroting of een garantstelling inleveren bij de KNVB. Gebeurt dat niet, dan dreigt de tweevoudig landskampioen zijn proflicentie te verliezen. Dan verdwijnt de club uit het betaald voetbal, net als eerder bijvoorbeeld AGOVV, Veendam, Haarlem en RBC.
Vanwege de financiële problemen kreeg de Haagse club dit seizoen in totaal al 6 punten in mindering. ADO veroverde afgelopen week wel de eerste periodetitel en verzekerde zich zo van deelname aan de play-offs om promotie naar de Eredivisie.
ADO kan zelf waarschijnlijk geen oplossing vinden voor de deadline van 1 november, schrijft het Haagse college van burgemeester en wethouders in een brief aan de gemeenteraad. De club heeft nog altijd geen nieuwe eigenaar. Daarom heeft ADO de gemeente maandag om "directe financiële ondersteuning" gevraagd.
Het stadsbestuur wil inzicht in de huidige financiële situatie en de vooruitzichten van de club. Daarnaast praat de gemeente met de bestuurders van ADO. "Mocht uit dit overleg blijken dat er een toekomstbestendige bedrijfsvoering mogelijk is, dan kijken wij, binnen de bestaande regelgeving, of en hoe wij op het verzoek van ADO om financiële steun kunnen ingaan", laat de gemeente Den Haag weten.
Alles Door Oefening, afgekort ADO, werd in 1905 opgericht. De club werd in 1942 en 1943 landskampioen en veroverde in 1968 en 1975 de KNVB Beker. ADO is sinds 2014 in handen van het Chinese bedrijf United Vansen van Wang Hui. De clubbestuurders sleepten de eigenaar meerdere keren voor de rechter om geld te krijgen. De jarenlange onrust binnen de club mondde afgelopen seizoen uit in degradatie uit de Eredivisie, na dertien seizoenen op het hoogste niveau te hebben gespeeld. Vlak voor de degradatie kondigde Wang aan dat hij de club wil verkopen, maar dit is nog altijd niet gelukt.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
5 uur geledenIPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en PEC Zwolle in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 2-2.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Deze zomer hebben er in het Nederlandse betaalde voetbal meer transfers plaatsgevonden dan een jaar eerder. Het ging, bij de mannen en vrouwen gezamenlijk, om 1030 spelers die van club wisselden. Dat zijn 135 transfers meer dan in de zomer van 2025, meldt de KNVB.
13 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters die actief zijn in de Champions League zullen elkaar veelvuldig tegenkomen. Dat bleek uit de loting die vrijdag door de UEFA verricht werd. Het hoofdtoernooi van de Champions League telt bij de vrouwen achttien ploegen die in de competitiefase elk zes tegenstanders treffen.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Sami Ouaissa, Sam Lammers en Mikkel Bro Hansen. De drie spelers werden deze week door de Eindhovenaren aan de selectie toegevoegd en zijn nog niet klaar voor speelminuten, zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie op sportcomplex De Herdgang.
14 uur geleden