
Den Haag: noodverordening tegen blokkade A12 is niet mogelijk
DEN HAAG (ANP) - Noodverordeningen tijdens de NAVO-top mogen niet worden gebruikt om bijvoorbeeld een blokkade van de A12 te voorkomen. Dat laat de burgemeester van Den Haag, Jan van Zanen, maandag weten. Hij zegt dat hij daarvoor andere middelen heeft. Zo kan een burgemeester beperkingen opleggen, maar ook opdracht geven aan de politie om een einde te maken aan een blokkade.
Een noodverordening betekent dat in principe niemand in zo'n gebied mag komen, aldus de burgemeester. "Indien de A12 onder de noodverordening zou worden geschaard, zou dit betekenen dat niemand zich op deze weg zou mogen begeven." Dan zou de weg in feite volledig afgesloten worden, stelt Van Zanen.
Het inzetten van een noodverordening om een blokkade op de A12 te voorkomen, is volgens hem "niet wenselijk en niet mogelijk". Van Zanen benadrukt wel dat blokkades van de A12 niet zijn toegestaan, en dat daartegen zal worden opgetreden.
Den Haag is op 24 en 25 juni de gaststad van de jaarlijkse NAVO-top. Die wordt gehouden in het World Forum. Duizenden deelnemers, onder wie 45 regeringsleiders en 90 ministers, komen naar de top. Daarom gelden er strenge veiligheidsmaatregelen in Den Haag. Zo mogen er in vier delen van de stad geen buitenstaanders komen. Dat geldt onder meer voor het World Forum zelf. Een ander afgesloten gebied is het Haagse Bos, omdat koning Willem-Alexander de hoge gasten in Huis ten Bosch ontvangt voor een diner. De Zeestraat, waar twee belangrijke hotels zijn gevestigd, is ook afgesloten. Verder mogen motorboten niet binnen 500 meter van het strand komen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ruim 34.000 jongeren kregen vorig jaar jeugdbescherming. Een rechter vond dat hun veiligheid of hun ontwikkeling in gevaar was. Volgens statistiekdienst CBS is dat het laagste aantal sinds de gemeenten in 2015 verantwoordelijk werden voor jeugdzorg. Het bureau geeft geen verklaring voor de daling.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 4500 mensen hebben voor het eerst asiel aangevraagd in de maanden januari, februari en maart. Dat is bijna de helft van het aantal nieuwe asielverzoeken in het eerste kwartaal van vorig jaar.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in het onderzoek naar een video waarop twee personen tijdens Koningsdag in Amsterdam seks lijken te hebben tussen geparkeerde auto's op de Keizersgracht. De aanhouding volgt nadat de betrokken vrouw melding had gedaan van verkrachting, meldde de politie dinsdag.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De originele K3-zangeressen hebben opnieuw extra shows aangekondigd in hun reeks reünieconcerten. Het gaat om een middagshow op 10 april volgend jaar in Rotterdam en een middagshow op 30 mei 2026 in Antwerpen. Dat hebben Kristel Verbeke, Karen Damen en Kathleen Aerts dinsdag bekendgemaakt.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven gaan volgende maand niet naar Canada. Het echtpaar ziet af van de reis omdat de 82-jarige prinses nog onvoldoende is hersteld van haar armbreuk vorige maand.
18 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voor het online misbruiken van 33 meisjes is dinsdag een 34-jarige man uit Zwolle tot zes jaar cel veroordeeld. Dat oordeelde de rechtbank in Zwolle dinsdag. Daan F. benaderde de slachtoffers via Snapchat en TikTok en bewoog ze tot het maken van zeer seksueel getinte afbeeldingen.
18 uur geledenZAANDAM (ANP) - Urgenda wil boeren nog meer hulp bieden als ze een kruidenrijk grasland willen inzaaien, omdat het kabinet "klimaatmaatregelen blijft uitstellen". De duurzaamheidsorganisatie doneert 50.000 euro, zodat meer boeren korting kunnen krijgen op zaadmengsels voor kruidenrijke graslanden en biodiverse akkers.
18 uur geleden