Den Haag: nog in gesprek over locatie demonstratie FDF 11 maart
DEN HAAG (ANP) - Hoewel Farmers Defence Force (FDF) van plan is om op 11 maart in het Zuiderpark in Den Haag te demonstreren, zijn daar nog geen afspraken over gemaakt. Volgens een woordvoerder van de gemeente Den Haag worden nog gesprekken gevoerd over de invulling van de demonstratie.
Of de actie in het Zuiderpark kan plaatsvinden, hangt onder andere af van de omvang van de demonstratie. "Daarover hebben we nu contact met Farmers Defence Force. Je kunt je voorstellen dat het wel uitmaakt of er 50 of 50.000 mensen op af komen", stelt de woordvoerder van de gemeente. Eerder zei FDF-voorzitter Mark van den Oever dat het "de grootste demo aller tijden" zal worden. Van den Oever hoopt dat meer dan 100.000 mensen op 11 maart meedoen.
Het Malieveld staat die dag al vol met tenten in aanloop naar de CPC Loop, een hardloopevenement in Den Haag dat op 12 maart plaatsvindt. Ook Extinction Rebellion is van plan om op 11 maart actie te voeren in Den Haag door de A12 te blokkeren. De gemeente wil dat de klimaatactivisten ergens anders actie gaan voeren. Extinction Rebellion gaat hier volgens de gemeente niet over in gesprek.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
1 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
3 uur geleden