Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag: nog in gesprek over locatie demonstratie FDF 11 maart

Den Haag: nog in gesprek over locatie demonstratie FDF 11 maart

DEN HAAG (ANP) - Hoewel Farmers Defence Force (FDF) van plan is om op 11 maart in het Zuiderpark in Den Haag te demonstreren, zijn daar nog geen afspraken over gemaakt. Volgens een woordvoerder van de gemeente Den Haag worden nog gesprekken gevoerd over de invulling van de demonstratie.

Of de actie in het Zuiderpark kan plaatsvinden, hangt onder andere af van de omvang van de demonstratie. "Daarover hebben we nu contact met Farmers Defence Force. Je kunt je voorstellen dat het wel uitmaakt of er 50 of 50.000 mensen op af komen", stelt de woordvoerder van de gemeente. Eerder zei FDF-voorzitter Mark van den Oever dat het "de grootste demo aller tijden" zal worden. Van den Oever hoopt dat meer dan 100.000 mensen op 11 maart meedoen.

Het Malieveld staat die dag al vol met tenten in aanloop naar de CPC Loop, een hardloopevenement in Den Haag dat op 12 maart plaatsvindt. Ook Extinction Rebellion is van plan om op 11 maart actie te voeren in Den Haag door de A12 te blokkeren. De gemeente wil dat de klimaatactivisten ergens anders actie gaan voeren. Extinction Rebellion gaat hier volgens de gemeente niet over in gesprek.

Meer uit Binnenland

Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

17 minuten geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

2 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

2 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

3 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.

4 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR proberen A12 te betreden bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.

4 uur geleden
YouTube-kanaal prankcaller gelinkt aan schietpartij offline

AMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.

5 uur geleden