Den Haag neemt 400 asielzoekers over uit Ter Apel
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 400 asielzoekers krijgen een opvangplek in Den Haag. Van 1 juli tot en met 31 december kunnen ze terecht in een kantoorpand op industrieterrein Binckhorst, niet ver van NS-station Voorburg. De tijdelijke locatie moet helpen om de druk op het volle aanmeldcentrum in Ter Apel te verminderen.
"We kennen allemaal de beelden uit Ter Apel. De situatie daar is zo schrijnend, dat wij als Den Haag onze verantwoordelijkheid nemen en gehoor geven aan de oproep van het Rijk om vluchtelingen op te vangen", zegt wethouder Arjen Kapteijns (Vluchtelingen). "Mensen op de vlucht voor oorlog en geweld verdienen een goede plek om te verblijven in afwachting op de beslissing van hun asielaanvraag, niet in overvolle sporthallen, tenten of op een stoeltje op de gang."
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zorgt voor beveiliging rond het terrein en voor activiteiten voor de bewoners. Ook regelt het COA onderwijs voor kinderen.
Structurele maatregelen nodig
Het gebouw is eigendom van het Rijksvastgoedbedrijf. Dat praat met het COA over eventueel langere opvang in het gebouw.
Het COA laat via een woordvoerder weten "heel blij" te zijn met de locatie die Den Haag beschikbaar stelt voor de opvang van asielzoekers, maar dat dit nog niet betekent dat de problemen van de baan zijn. "Daarvoor zijn structurele maatregelen nodig", zegt de woordvoerder.
In tegenstelling tot eerder deze week hoefden mensen in de nacht van woensdag op donderdag niet op stoelen te slapen in het aanmeldcentrum in Ter Apel. De COA-woordvoerder laat weten dat het minder druk was en dat dit mede het gevolg is van de extra opvangplekken die beschikbaar zijn gekomen. Amsterdam-Amstelland, Zeeland, Groningen en Friesland zijn sinds woensdag als eerste vier veiligheidsregio's aan de beurt om twee weken lang crisisnoodopvang te verzorgen voor zeshonderd asielzoekers. Van die vier veiligheidsregio's had woensdag alleen Amsterdam-Amstelland nog geen locatie voor de crisisnoodopvang beschikbaar gesteld.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Marco Borsato is donderdagochtend gearriveerd bij de rechtbank in Utrecht, waar hij te horen krijgt of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Ook bestaat er nog een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek naar vijfhonderd uur aan tapgesprekken.
15 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - Een van de twee mensen die in de nacht van woensdag op donderdag uit een brandende woning zijn gehaald in Driebergen (Utrecht) is een kind, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdag weten. Over de oorzaak van de brand, waarbij vijf mensen gewond raakten, is nog niet meer bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen op basisscholen zouden meer les moeten krijgen in het voeren van gesprekken, dus in het spreken met en luisteren naar anderen. Dat adviseert de Inspectie van het Onderwijs.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders wantrouwen informatie op het internet. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal 72 procent van de 5000 Nederlanders die meededen aan het onderzoek naar ICT-gebruik zegt dat ze informatie tegenkomen die volgens hen niet klopt. Twee jaar eerder was dat 67 procent en in 2021 nog 63 procent. Vooral berichten op sociale media roepen twijfel op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In ruim een week tijd hebben Nederlanders 1,2 miljoen euro gedoneerd aan giro 7244, meldt het Rode Kruis donderdag. De hulporganisatie riep het gironummer vorige week maandag in het leven wegens "het historisch hoge aantal conflicten in de wereld".
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
17 uur geleden