Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag: maximaal twee tractoren bij boerenprotest Zuiderpark

Den Haag: maximaal twee tractoren bij boerenprotest Zuiderpark

DEN HAAG (ANP) - Bij het aangekondigde boerenprotest zaterdag in het Zuiderpark in Den Haag mogen maximaal twee tractoren staan. Boeren mogen hun voertuigen niet gebruiken om naar de demonstratie te reizen, heeft de gemeente Den Haag dinsdag laten weten.

De demonstratie wordt georganiseerd door Farmers Defence Force (FDF). De boerenactiegroep wilde aanvankelijk met 5000 tractoren naar Den Haag komen. Volgens de gemeente heeft de contactpersoon bij FDF "erop gewezen dat, als de boeren besluiten om met de tractor te komen, zij dat ook zullen doen. De regels van de overheid werken verstikkend voor de boeren." Zonder tractor zouden ze als een gewone burger demonstreren en niet als boer. "Verder heeft hij opgemerkt, dat het verbieden van tractoren de motivatie om met de tractoren naar Den Haag te komen vergroot."

Na overleg met de gemeente bracht FDF het aantal tractoren terug naar 500. Vervolgens wilde FDF 120 tractoren in het Zuiderpark zetten, als afbakening van het demonstratieterrein, maar ook dat wil de gemeente niet. "De ervaringen met boerenprotesten waarbij zwaar materieel is ingezet zijn slecht. Deze acties hebben geleid tot ernstige verkeershinder, onveilige verkeerssituaties, wanordelijkheden en schade."

Blokkade A12

Volgens de gemeente mogen maximaal 25.000 mensen meedoen aan het protest en moet dat tussen 12.00 en 16.00 uur worden gehouden.

Extinction Rebellion heeft aangekondigd zaterdag de snelweg A12 opnieuw te willen blokkeren. Net als bij eerdere protesten hebben de klimaatactivisten dat niet aangemeld bij de gemeente. Die zegt dinsdag dat de protestgroep zaterdag alleen mag demonstreren op de Laan van Reagan en Gorbatsjov, niet ver van station Den Haag Centraal. "De eerdere ervaringen zijn slecht. Er is sprake van een sfeer van confrontatie en provocatie", aldus de gemeente.

Bij eerdere protesten werden demonstranten naar het Malieveld gestuurd, maar dat is zaterdag niet beschikbaar vanwege voorbereidingen voor de NN CPC Loop. De hardloopwedstrijd start en finisht zondag op het Malieveld.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand 't Harde uitzonderlijk groot, blussen kan dagen duren

'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coƶrdinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.

23 minuten geleden
Rook van natuurbrand 't Harde tot in Amsterdam te zien en ruiken

AMSTERDAM (ANP) - De rookwolken van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde, op de Veluwe, zijn tot in Amsterdam en omstreken te zien en te ruiken. "De meldkamer ontvangt momenteel veel meldingen van mensen die last hebben van rook", meldt Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Die legt uit dat de wind de rook richting de hoofdstad blaast, ruim 70 kilometer verderop.

27 minuten geleden
Luchtmacht zet Chinooks in om natuurbrand 't Harde te bestrijden

'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando op X. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.

58 minuten geleden
Zutphen wijst verzoek COA af voor drie noodopvanglocaties

ZUTPHEN (ANP) - De gemeente Zutphen creƫert nu geen noodopvanglocaties voor asielzoekers, maakte zij woensdag bekend. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) had daarom gevraagd, maar het college volgt de gemeenteraad, die had verzocht om het verzoek af te wijzen.

1 uur geleden
Natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Op het terrein van het Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is woensdag rond het middaguur een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Meerdere brandweereenheden zijn naar de brand gestuurd.

1 uur geleden
Natuurbrandrisico ook in noordoosten van Nederland opgeschaald

DEN HAAG (ANP) - Door de aanhoudende droogte geldt in vrijwel heel Nederland inmiddels een verhoogd risico op natuurbranden. Nadat deze en vorige week al in 20 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht werd, is nu ook in Friesland, Drenthe en Groningen het hoogste waarschuwingsniveau afgegeven. Twee regio's, Amsterdam-Amstelland en Zaanstreek-Waterland, registreren het actuele natuurbrandrisico niet via deze methode.

2 uur geleden
Opkomst herverkiezingen Gorinchem om 11 uur op 10 procent

GORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem een stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat was net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Een meerderheid van de gemeenteraad besloot tot een herstemming, omdat er vermoedens van stemfraude waren.

3 uur geleden