Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag: maximaal twee tractoren bij boerenprotest Zuiderpark

Den Haag: maximaal twee tractoren bij boerenprotest Zuiderpark

DEN HAAG (ANP) - Bij het aangekondigde boerenprotest zaterdag in het Zuiderpark in Den Haag mogen maximaal twee tractoren staan. Boeren mogen hun voertuigen niet gebruiken om naar de demonstratie te reizen, heeft de gemeente Den Haag dinsdag laten weten.

De demonstratie wordt georganiseerd door Farmers Defence Force (FDF). De boerenactiegroep wilde aanvankelijk met 5000 tractoren naar Den Haag komen. Volgens de gemeente heeft de contactpersoon bij FDF "erop gewezen dat, als de boeren besluiten om met de tractor te komen, zij dat ook zullen doen. De regels van de overheid werken verstikkend voor de boeren." Zonder tractor zouden ze als een gewone burger demonstreren en niet als boer. "Verder heeft hij opgemerkt, dat het verbieden van tractoren de motivatie om met de tractoren naar Den Haag te komen vergroot."

Na overleg met de gemeente bracht FDF het aantal tractoren terug naar 500. Vervolgens wilde FDF 120 tractoren in het Zuiderpark zetten, als afbakening van het demonstratieterrein, maar ook dat wil de gemeente niet. "De ervaringen met boerenprotesten waarbij zwaar materieel is ingezet zijn slecht. Deze acties hebben geleid tot ernstige verkeershinder, onveilige verkeerssituaties, wanordelijkheden en schade."

Blokkade A12

Volgens de gemeente mogen maximaal 25.000 mensen meedoen aan het protest en moet dat tussen 12.00 en 16.00 uur worden gehouden.

Extinction Rebellion heeft aangekondigd zaterdag de snelweg A12 opnieuw te willen blokkeren. Net als bij eerdere protesten hebben de klimaatactivisten dat niet aangemeld bij de gemeente. Die zegt dinsdag dat de protestgroep zaterdag alleen mag demonstreren op de Laan van Reagan en Gorbatsjov, niet ver van station Den Haag Centraal. "De eerdere ervaringen zijn slecht. Er is sprake van een sfeer van confrontatie en provocatie", aldus de gemeente.

Bij eerdere protesten werden demonstranten naar het Malieveld gestuurd, maar dat is zaterdag niet beschikbaar vanwege voorbereidingen voor de NN CPC Loop. De hardloopwedstrijd start en finisht zondag op het Malieveld.

Meer uit Binnenland

In auto in Rotterdam doodgeschoten man is 36-jarige Dordtenaar

ROTTERDAM (ANP) - De man die maandagavond in een auto in Rotterdam-Oost is doodgeschoten, is een 36-jarige inwoner van Dordrecht. De politie deelt dinsdagochtend vroeg in een persbericht ook informatie over de drie andere inzittenden. Het gaat om een 60-jarige Rotterdammer en twee mannen zonder vaste woon- of verblijfplaats van 35 en 54 jaar oud. Een van hen raakte zwaargewond bij het schietincident.

3 uur geleden
Dode en zwaargewonde bij schietincident in Rotterdam-Oost

ROTTERDAM (ANP) - In een auto in een woonwijk in het oosten van Rotterdam heeft een schietincident plaatsgevonden. De politie meldt dat daarbij een man is overleden en een andere man zwaargewond is geraakt. Het overleden slachtoffer was de bestuurder van de auto. De andere drie inzittenden, onder wie de zwaargewonde man, zijn aangehouden.

13 uur geleden
Arnhem: handhaving openbare orde is geen taak van supporters

ARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.

17 uur geleden
Verdachte van ombrengen Hajar blijft vastzitten

AMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.

19 uur geleden
Drie aanhoudingen na gestaakt duel Cambuur - Go Ahead Eagles

LEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.

20 uur geleden
Aantal gemeenten onder toezicht om asielopvang stijgt naar 74

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gemeenten dat onder toezicht staat omdat ze te weinig asielzoekers opvangen, is opgelopen naar 74. Asielminister Bart van den Brink heeft maandag elf gemeenten toegevoegd aan de lijst. Daarop stonden al 63 andere gemeenten.

20 uur geleden
Deel Friese politiek pleit voor financiële steun zeehondenopvang

LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.

23 uur geleden