Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag: maximaal twee tractoren bij boerenprotest Zuiderpark

Den Haag: maximaal twee tractoren bij boerenprotest Zuiderpark

DEN HAAG (ANP) - Bij het aangekondigde boerenprotest zaterdag in het Zuiderpark in Den Haag mogen maximaal twee tractoren staan. Boeren mogen hun voertuigen niet gebruiken om naar de demonstratie te reizen, heeft de gemeente Den Haag dinsdag laten weten.

De demonstratie wordt georganiseerd door Farmers Defence Force (FDF). De boerenactiegroep wilde aanvankelijk met 5000 tractoren naar Den Haag komen. Volgens de gemeente heeft de contactpersoon bij FDF "erop gewezen dat, als de boeren besluiten om met de tractor te komen, zij dat ook zullen doen. De regels van de overheid werken verstikkend voor de boeren." Zonder tractor zouden ze als een gewone burger demonstreren en niet als boer. "Verder heeft hij opgemerkt, dat het verbieden van tractoren de motivatie om met de tractoren naar Den Haag te komen vergroot."

Na overleg met de gemeente bracht FDF het aantal tractoren terug naar 500. Vervolgens wilde FDF 120 tractoren in het Zuiderpark zetten, als afbakening van het demonstratieterrein, maar ook dat wil de gemeente niet. "De ervaringen met boerenprotesten waarbij zwaar materieel is ingezet zijn slecht. Deze acties hebben geleid tot ernstige verkeershinder, onveilige verkeerssituaties, wanordelijkheden en schade."

Blokkade A12

Volgens de gemeente mogen maximaal 25.000 mensen meedoen aan het protest en moet dat tussen 12.00 en 16.00 uur worden gehouden.

Extinction Rebellion heeft aangekondigd zaterdag de snelweg A12 opnieuw te willen blokkeren. Net als bij eerdere protesten hebben de klimaatactivisten dat niet aangemeld bij de gemeente. Die zegt dinsdag dat de protestgroep zaterdag alleen mag demonstreren op de Laan van Reagan en Gorbatsjov, niet ver van station Den Haag Centraal. "De eerdere ervaringen zijn slecht. Er is sprake van een sfeer van confrontatie en provocatie", aldus de gemeente.

Bij eerdere protesten werden demonstranten naar het Malieveld gestuurd, maar dat is zaterdag niet beschikbaar vanwege voorbereidingen voor de NN CPC Loop. De hardloopwedstrijd start en finisht zondag op het Malieveld.

Meer uit Binnenland

Burgemeester ziet effect van maatregelen tegen sluipverkeer A2

LEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.

19 minuten geleden
Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

3 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

10 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

10 uur geleden
Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

12 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

1 dag geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

1 dag geleden