Den Haag: maatregelen om onrust tijdens EK te voorkomen
DEN HAAG (ANP) - Tijdens het komende EK voetbal zijn er extra veiligheidsmaatregelen in Den Haag. Zo komt er extra cameratoezicht en worden verkeersregelaars ingezet. De gemeente wil daarmee voorkomen dat er ongeregeldheden uitbreken.
Buurtorganisaties zorgen voor extra activiteiten, vooral rond wedstrijden van Oranje en Turkije. Den Haag wil ook jongerenwerkers en buurtvrijwilligers inzetten op drukke locaties. Zij moeten mensen aanspreken op hun gedrag. "Dit is met name in stadsdeel Centrum en Laak het geval", aldus de gemeente dinsdag. Onder het stadsdeel Centrum vallen onder meer de Schilderswijk en Transvaal. Daar waren bij het afgelopen WK rellen rond wedstrijden van Marokko. Op en rond het Jonckbloetplein in het stadsdeel Laak waren in 2021 onlusten rond EK-wedstrijden van het Nederlands elftal.
Potentiële relschoppers moeten zich rond bepaalde wedstrijden mogelijk melden bij de politie. "Persoonsgerichte interventies", noemt de gemeente dat.
Het EK duurt van half juni tot half juli. Het Nederlands elftal speelt zijn groepswedstrijden op 16 juni tegen Polen, op 21 juni tegen Frankrijk en op 25 juni tegen Oostenrijk. Turkije speelt op 18 juni tegen Georgië, op 22 juni tegen Portugal en op 26 juni tegen Tsjechië.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
3 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
14 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
16 uur geleden