Den Haag: maatregelen om onrust tijdens EK te voorkomen
DEN HAAG (ANP) - Tijdens het komende EK voetbal zijn er extra veiligheidsmaatregelen in Den Haag. Zo komt er extra cameratoezicht en worden verkeersregelaars ingezet. De gemeente wil daarmee voorkomen dat er ongeregeldheden uitbreken.
Buurtorganisaties zorgen voor extra activiteiten, vooral rond wedstrijden van Oranje en Turkije. Den Haag wil ook jongerenwerkers en buurtvrijwilligers inzetten op drukke locaties. Zij moeten mensen aanspreken op hun gedrag. "Dit is met name in stadsdeel Centrum en Laak het geval", aldus de gemeente dinsdag. Onder het stadsdeel Centrum vallen onder meer de Schilderswijk en Transvaal. Daar waren bij het afgelopen WK rellen rond wedstrijden van Marokko. Op en rond het Jonckbloetplein in het stadsdeel Laak waren in 2021 onlusten rond EK-wedstrijden van het Nederlands elftal.
Potentiële relschoppers moeten zich rond bepaalde wedstrijden mogelijk melden bij de politie. "Persoonsgerichte interventies", noemt de gemeente dat.
Het EK duurt van half juni tot half juli. Het Nederlands elftal speelt zijn groepswedstrijden op 16 juni tegen Polen, op 21 juni tegen Frankrijk en op 25 juni tegen Oostenrijk. Turkije speelt op 18 juni tegen Georgië, op 22 juni tegen Portugal en op 26 juni tegen Tsjechië.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
21 minuten geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
3 uur geledenVUGHT (ANP) - Binnen de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag een incident gaande. Daarom zijn veel agenten ingezet rond het gebouw. Het is nog niet duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is ook niet bekend of het incident is gebeurd in de zwaar beveiligde EBI of bij de reguliere gevangenis.
3 uur geleden