Den Haag: inzet geweld relschoppers veel groter dan verwacht
DEN HAAG (ANP) - De mate van geweld en de wijze van coördinatie van de relschoppers zaterdagavond in Den Haag was veel groter dan de gemeente vooraf had kunnen inschatten. Dit zegt een woordvoerder van burgemeester Jan van Zanen. Vlak bij zalencentrum Opera aan de Haagse Fruitweg, waar een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap bezig was, ontstonden rellen. Zes agenten raakten gewond.
Het zou gaan om een confrontatie tussen pro- en antiregeringsgezinde Eritreeërs. Eerder zei de gemeente al dat voorafgaand aan de bijeenkomst de nodige maatregelen waren genomen. "Het is bekend dat bijeenkomsten van de Eritrese gemeenschap tot onderlinge spanningen kunnen leiden", zei Van Zanen zaterdagavond. Op basis daarvan was de beveiliging bij het zalencentrum opgeschroefd en stond extra politie klaar.
Den Haag laat zondag weten aangifte te doen tegen de relschoppers.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Een dakdekker uit Loosdrecht heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden en een taakstraf van 240 uur gekregen voor het veroorzaken van koolmonoxidevergiftiging, waardoor een ouder echtpaar (83 en 87 jaar) overleed.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op de financiële keuzes van het kabinet-Jetten. De belangrijkste overheidsadviseur ziet in haar jaarlijkse analyse van de voorjaarsnota dat er weliswaar "soms scherpe" beleidskeuzes worden gemaakt, maar dat die onvoldoende zijn om economische problemen van de toekomst het hoofd te bieden. Bovendien worden lastenverzwaringen, zoals de 'vrijheidsbijdrage' die gevraagd wordt om extra defensie-uitgaven mogelijk te maken, vooral afgewenteld op werkenden.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de ingang van de Eerste Kamer in Den Haag hebben enkele tientallen aanhangers van onder meer Extinction Rebellion dinsdag gedemonstreerd. Ze betoogden tegen de voorgenomen asielwetten, waar in de Eerste Kamer weer over wordt gedebatteerd.
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Palestijnse activist Amin A. houdt vol dat hij Hamas nooit heeft gefinancierd. Dat bleek tijdens de behandeling van de zaak in de Rotterdamse rechtbank. Naar eigen zeggen had het werk van de 58-jarige A. humanitaire doelen. "Ik wil mijn volk helpen", zei de verdachte tegen de rechter.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft Nederland goedkeuring gegeven voor een staatssteunpakket van ruim 600 miljoen euro voor melkveehouders die vrijwillig hun veestapel willen verminderen. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag. Het geld is beschikbaar voor de komende vijf jaar.
1 uur geledenASSEN (ANP) - "Geef ook de derde armband terug. Pas dan kan voor veel mensen deze vreselijke periode écht worden afgesloten. Het gaat om cultureel erfgoed dat niet van iemand is, maar van iedereen. Toon berouw, aan ons allemaal." Dat zei Robert van Langh, directeur van het Drents Museum in Assen, dinsdag aan het slot van een verklaring namens het museum in het proces tegen drie verdachten die worden verdacht van de roof, in januari vorig jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag een derde verdachte aangehouden in het onderzoek naar het gooien van vuurwerk tijdens een Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen eind november. Het gaat om een 38-jarige man uit Hoofddorp, laat een woordvoerder weten. Hij wordt verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk.
2 uur geleden