Den Haag heeft hitteplan voor kwetsbare groepen mensen
DEN HAAG (ANP) - Den Haag wil er zeker van zijn dat kwetsbare groepen mensen tijdens een periode met hoge temperaturen niet te maken krijgen met gezondheidsklachten vanwege de hitte. De stad liet daarom door advies- en ingenieursbureau Arcadis een speciaal hitteplan opstellen. Wat vooral van belang is, is de communicatie om problemen te voorkomen tussen individuele verzorgers en professionals, zorginstellingen en maatschappelijke organisaties tijdens een periode van hitte.
In het plan van aanpak staat onder meer hoe bepaalde groepen mensen als ouderen, chronisch zieken en dak- en thuislozen op hete dagen op koele plekken in de stad kunnen worden ondergebracht. Daarnaast gaat het ook om uitleg geven over het belang van drinken en het geven van tips om het huis zo koel mogelijk te houden. "De klimaatverandering gaat snel. Een zomerse dag die in het huidige klimaat eens per tien jaar voorkomt, komt in 2050 eens per vijf jaar voor", aldus Arcadis-directeur Marjan den Braber.
Arcadis verwacht dat meer steden het voorbeeld van Den Haag zullen volgen. Het advies- en ingenieursbureau benadrukt dat het hitteplan los staat van initiatieven om de stad koeler te maken door bijvoorbeeld de aanplant van meer groen en andere aanpassingen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De laatste weken van augustus zijn naar alle waarschijnlijkheid natter dan de eerste weken. Weeronline meldt dat er af en toe buien over het land gaan trekken. Maar het droogteprobleem is niet zomaar opgelost, vreest het weerbureau.
1 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In een appartementencomplex aan de Koning Willem-Alexanderlaan in het Noord-Brabantse Oosterhout is in de nacht van zaterdag op zondag een brand uitgebroken. Voor zover bekend zijn er geen gewonden. Het gebouw wordt op dit moment ontruimd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onder grote belangstelling is bij het Indisch Monument in Den Haag het einde van de Tweede Wereldoorlog in het Koninkrijk der Nederlanden herdacht tijdens de Nationale Herdenking 15 augustus 1945. Daarbij zijn ook alle slachtoffers herdacht van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting van voormalig Nederlands-Indië.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarlijkse Beach Cleanup Tour hebben vrijwilligers 4175 kilo afval en 79.242 peuken van de Nederlandse stranden langs de Noordzee geraapt. Ruim 2000 vrijwilligers liepen afgelopen twee weken langs de stranden om zwerfafval te rapen, van Schiermonnikoog tot en met Cadzand.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schrijver Peter Andriesse is op 85-jarige leeftijd overleden. Zijn familie meldt dat zaterdag in een overlijdensadvertentie in NRC. Hij overleed al op 1 augustus.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestuurders mogen de A12 bij Den Haag weer op nadat Extinction Rebellion de toegang daartoe had geblokkeerd. Rijkswaterstaat meldt dat de rijbaan richting Utrecht weer is vrijgegeven.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de demonstratie van Extinction Rebellion (XR) op de Utrechtsebaan in Den Haag beëindigd. Activisten werden naar een bus gestuurd. De activisten die niet zelf naar de bus wilden lopen, werden door agenten erheen gedragen, zo is te zien op een livestream van XR.
17 uur geleden