Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag heeft hitteplan voor kwetsbare groepen mensen

Den Haag heeft hitteplan voor kwetsbare groepen mensen

DEN HAAG (ANP) - Den Haag wil er zeker van zijn dat kwetsbare groepen mensen tijdens een periode met hoge temperaturen niet te maken krijgen met gezondheidsklachten vanwege de hitte. De stad liet daarom door advies- en ingenieursbureau Arcadis een speciaal hitteplan opstellen. Wat vooral van belang is, is de communicatie om problemen te voorkomen tussen individuele verzorgers en professionals, zorginstellingen en maatschappelijke organisaties tijdens een periode van hitte.

In het plan van aanpak staat onder meer hoe bepaalde groepen mensen als ouderen, chronisch zieken en dak- en thuislozen op hete dagen op koele plekken in de stad kunnen worden ondergebracht. Daarnaast gaat het ook om uitleg geven over het belang van drinken en het geven van tips om het huis zo koel mogelijk te houden. "De klimaatverandering gaat snel. Een zomerse dag die in het huidige klimaat eens per tien jaar voorkomt, komt in 2050 eens per vijf jaar voor", aldus Arcadis-directeur Marjan den Braber.

Arcadis verwacht dat meer steden het voorbeeld van Den Haag zullen volgen. Het advies- en ingenieursbureau benadrukt dat het hitteplan los staat van initiatieven om de stad koeler te maken door bijvoorbeeld de aanplant van meer groen en andere aanpassingen.

Meer uit Binnenland

Veel politie in Nijmeegse woonwijk na melding over schoten

NIJMEGEN (ANP) - De politie is met veel eenheden naar een Nijmeegse woonwijk gegaan na een melding van schoten. De politie heeft geen aanwijzingen dat er daadwerkelijk is geschoten, maar is "deze dagen extra alert op dergelijke meldingen".

23 minuten geleden
Veiligheid Hardenbergerbrug niet te garanderen, A28 blijft dicht

NIJKERK (ANP) - Rijkswaterstaat kan de veiligheid van de constructie van de Hardenbergerbrug bij het Gelderse Nijkerk niet garanderen. Daarom blijft de brug waar de A28 overheen gaat gesloten voor herstelwerkzaamheden. Wanneer die afgerond zijn en de brug weer toegankelijk is voor verkeer, kan Rijkswaterstaat nog niet zeggen.

2 uur geleden
Politie vindt opnieuw vuurwapens tijdens zoekacties in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Tijdens zoekacties heeft de politie maandag opnieuw meerdere vuurwapens aangetroffen in Overasselt. Vorige week in de nacht van maandag op dinsdag liep een groep van tientallen gewapende mannen door de Gelderse plaats. Een 51-jarige beveiliger uit Wijchen werd doodgeschoten en twee agenten raakten gewond.

2 uur geleden
Agent die vrouw in Utrecht trapte, wordt niet vervolgd

UTRECHT (ANP) - Een agent die begin dit jaar een vrouw schopte tijdens een conflict bij station Utrecht Centraal, wordt daar niet voor vervolgd. Volgens het Openbaar Ministerie was het geweld rechtmatig, omdat de vrouw niet luisterde naar de agent en zich verzette tegen haar aanhouding. Daarom komt er geen strafrechtelijk onderzoek.

5 uur geleden
TLN: dichte Hardenbergerbrug kost transportsector miljoen per dag

NIJKERK (ANP) - De plotselinge afsluiting van de Hardenbergerbrug bij Nijkerk kost de transportsector dagelijks ongeveer 1 miljoen euro, schat branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN). De brug is een essentiële verbinding voor het goederenvervoer van en naar Noord-Nederland, stelt TLN. De brug is uit voorzorg gesloten na een inspectie en blijft nog zeker 48 uur dicht, meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat.

5 uur geleden
Westerwolde wil dat overheid opvang regelt na vertrek Migreat

SELLINGEN (ANP) - De Groningse gemeente Westerwolde doet opnieuw een beroep op het Rijk om te zorgen voor een passende opvang voor asielzoekers. "Het is inhumaan dat mensen die bescherming zoeken in Nederland noodgedwongen buiten moeten verblijven", zegt de gemeente, waar het aanmeldcentrum in Ter Apel onder valt.

6 uur geleden
Moeder in zaak rond dood 12-jarige zoon in Eerbeek langer vast

EERBEEK (ANP) - De vrouw die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van haar 12-jarige zoon in Eerbeek blijft veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald. De verdachte werd maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank. Het Openbaar Ministerie verdenkt de moeder ervan haar 12-jarige zoon om het leven te hebben gebracht.

6 uur geleden