
Den Haag: extra maatregelen om dreiging tegen ambassade Israël
DEN HAAG (ANP) - Het gebied rond de ambassade van Israël in Den Haag is afgezet wegens een dreiging "die uiterst serieus genomen moet worden". Dat heeft de burgemeester van Den Haag, Jan van Zanen, donderdag gemeld. Hij zegt dat er meer maatregelen nodig zijn, maar dat hij geen mededelingen kan doen "over de verdere aard van de maatregelen".
De burgemeester meldt ook niet om wat voor dreiging het gaat en wie daar achter zouden zitten. Israël voert sinds oktober zware aanvallen uit op de Palestijnse Gazastrook, waar de organisatie Hamas aan de macht is. Die voerde begin oktober dodelijke aanslagen uit in Israël.
Van Zanen zegt dat er contact is met organisaties die in de buurt van de ambassade zitten en ook getroffen worden door de afzettingen. Dat contact gaat "over de gevolgen van de beveiliging, zoals voor toegang en doorgang in de komende periode". Hij meldt niet hoelang de afzettingen blijven staan.
Zwarte schermen
De ambassade van Israël is gevestigd aan de Johan de Wittlaan in Den Haag, niet ver van het Catshuis en het voormalige Joegoslavië-Tribunaal. Rond het gebouw zijn woensdagavond zwarte schermen neergezet. Ook staan er meerdere politievoertuigen.
De ambassade laat desgevraagd weten geen commentaar te geven op de kwestie.
Bij de ambassade van Israël in de Zweedse hoofdstad Stockholm werd eind januari een handgranaat gevonden. Die zou over een hek zijn gegooid.
Meer uit Binnenland
HOOFDDORP (ANP) - De politie heeft maandagochtend drie mannen van 18, 19 en 25 jaar uit Hoofddorp aangehouden in het onderzoek naar geweld en vernielingen na een demonstratie in Hoofddorp op 24 september. Ze zouden onder meer geweld tegen de politie hebben gebruikt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondag een 24-jarige man uit Zwaag aangehouden in het onderzoek naar het overlijden van de 24-jarige tweelingbroer van zangeres S10. Het is de zesde aanhouding in de zaak. In totaal zitten nu drie mensen vast.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het inperken van de mogelijkheden om in bezwaar te gaan tegen bouwplannen is een risico voor de rechtsstaat. Daarvoor waarschuwt de Nederlandse orde van advocaten (NOvA) in een maandag gepubliceerde analyse van de verkiezingsprogramma's.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft een overwegend positief advies uitgebracht over het wetsvoorstel van Esther Ouwehand (Partij voor de Dieren) om het lijden van dieren bij de slacht te beperken. Een van de voorgestelde maatregelen is een verplichting om dieren te bedwelmen voorafgaand aan de rituele slacht. Volgens de RvS is er "meer ruimte dan voorheen" om het belang van dierenwelzijn zwaarder te laten wegen bij het beoordelen van beperkingen van de godsdienstvrijheid.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft elf locaties in het Groene Hart aangewezen waar windturbines zouden mogen komen. Uit een verkennend onderzoek bleek al dat in het open polderlandschap ruimte is voor maximaal 67 turbines van 240 meter, wat tot veel maatschappelijke en politieke ophef leidde.
14 uur geledenTER APEL (ANP) - De dwangsom die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moet betalen omdat er te veel mensen in het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben verbleven, is opgelopen tot boven de 1 miljoen euro. Dit weekend sliepen er alle nachten weer meer dan 2000 asielzoekers. Sinds 9 september gebeurt dat weer vaak, voor elke keer moet het orgaan 50.000 euro aan de gemeente Westerwolde betalen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim een derde van de achttien gecertificeerde bedrijven die controles uitvoeren na asbestsanering, voert zijn werk niet goed uit. Daardoor worden gebouwen schoon verklaard terwijl er nog asbestresten aanwezig zijn, waarschuwt de Arbeidsinspectie.
15 uur geleden