Den Haag evalueert aanpak rellen rond Eritrese bijeenkomst
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag bekijkt de komende tijd hoe ze verrast kon worden door de omvang van de ongeregeldheden bij een Eritrese bijeenkomst zaterdag. "We maken altijd een inschatting, en op basis daarvan neem je maatregelen. Achteraf was de mate van georganiseerdheid en de grootsheid dusdanig dat we meer maatregelen hadden moeten nemen. De mate van agressie was niet van tevoren ingeschat. Dat gaan we grondig evalueren. Maar dat betekent niet dat we het hele beleid op de schop gooien", laat een gemeentewoordvoerder weten.
De politie en de gemeente hadden zich wel degelijk voorbereid, benadrukt de gemeente. De Mobiele Eenheid stond klaar om ingezet te worden, net als agenten met politiehonden. "We hebben hier echt te maken met georganiseerde ongeregeldheden. Het is niet een clubje dat zomaar even in de trein stapt, het was niet van 'pak maar een stoeptegel en ga wat doen'. Ze zijn georganiseerd aan het rellen. Het was groter dan vooraf geanticipeerd."
Bij de evaluatie wil de gemeente ook kijken of er maatregelen nodig zijn bij risicovolle bijeenkomsten die er misschien nog aankomen. Daar is nu nog geen zicht op.
Voertuigen in brand
Enkele honderden aanhangers van het bewind in Eritrea vierden zaterdagavond een nieuwjaarsfeest in zalencentrum Opera in Den Haag. Tegenstanders van het regime kwamen daarop af om de confrontatie aan te gaan. Ze bekogelden agenten met stenen en vuurwerk, trokken verkeersborden uit de stoep en belaagden journalisten. Twee politievoertuigen en een toerbus gingen in vlammen op, en het vuur beschadigde ook het zalencentrum. Meerdere bezoekers van het feest werden onwel door de rook en de warmte.
De politie Den Haag kon nog niet zeggen of er een intern onderzoek naar de inzet van de politie komt. "We zijn nog bezig met het onderzoek naar de rellen", aldus een woordvoerster. De eenheid verwees daarbij ook naar de gemeente.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz verlaat de Kamerfractie van haar partij om minister van Defensie en vicepremier te worden in het nieuwe kabinet, meldt zij tegen de verzamelde pers in de Tweede Kamer. De huidige demissionaire defensieminister Ruben Brekelmans is in beeld als fractieleider. Maar het is volgens Yeşilgöz aan de fractie zelf om daarover te besluiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas wordt er allerminst vrolijk van dat D66 de nieuwe minister van Landbouw levert. "Boeren zijn zich rotgeschrokken. En ik met hen", schrijft de BBB-leider op X. "De partij die veestapel wilde halveren en de grootste boerenprotesten in de historie ontketende."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig NSC'er Sandra Palmen blijft ook in het nieuwe kabinet als staatssecretaris belast met het toeslagenherstel. Dat heeft D66-leider en beoogd premier Rob Jetten bevestigd. De hersteloperatie voor gedupeerden van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag wordt naar verwachting eind volgend jaar afgerond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het nieuwe kabinet onder aanstaand premier Rob Jetten (D66) wordt één staatssecretaris verantwoordelijk voor alle digitale zaken. Tot nu toe waren die verantwoordelijkheden verdeeld over drie ministeries. De roep om een bewindspersoon met duidelijke beslismacht over digitale zaken klinkt al jaren, onder andere uit de IT-sector.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu bekend is welke partij welke posten krijgt in het nieuw te vormen kabinet, zal de komende dagen bekendgemaakt worden wie die functies zullen vervullen. "Ik denk dat voor alle drie de partijen geldt dat we heel ver zijn met de definitieve selectie van de personen", meldt aanstaand D66-premier Rob Jetten.
3 uur geleden