Den Haag decor voor Prinsjesdag met meerdere demonstraties
DEN HAAG (ANP) - Den Haag verwacht dinsdag grote drukte voor Prinsjesdag. Jaarlijks komen er duizenden mensen af op de opening van het parlementaire jaar. De gemeente heeft gehoord dat er meerdere groepen willen demonstreren.
Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, de prinsessen Amalia en Alexia, prins Constantijn en prinses Laurentien rijden in hun koetsen vanaf Paleis Noordeinde naar de Koninklijke Schouwburg, waar de koning aan het begin van de middag de troonrede zal uitspreken. Na afloop gaan ze langs dezelfde weg weer terug en volgt bij terugkomst op Paleis Noordeinde de balkonscène.
Onder meer studenten, de vereniging Kerk en Vrede, voorstanders van de republiek en tegenstanders van de overheid hebben een demonstratie aangemeld bij de gemeente. Daarnaast is er een actie van organisaties uit onder meer de cultuur-, sport-, media- en boekenbranche tegen de btw-verhoging.
Protestlocatie
Den Haag heeft een protestlocatie aangewezen op een weg die parallel loopt aan het Lange Voorhout, langs de route van de Glazen Koets, maar ook aan de Lange Vijverberg in de buurt van het Torentje en op de Laan van Reagan en Gorbatsjov bij station Den Haag Centraal.
De gemeente heeft net als ieder jaar maatregelen getroffen om de drukte in goede banen te leiden. Zo zijn er betonblokken geplaatst om ervoor te zorgen dat er geen auto's door kunnen en staan er hekken langs de route van de stoet. De vakken voor demonstranten zijn met dranghekken gescheiden van het gedeelte waar de Glazen Koets zal rijden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van betrokkenheid bij de dood van een jongen door vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Nijmegen is donderdagmiddag door de politie vrijgelaten. Hij dient zich wel beschikbaar te houden voor het verdere onderzoek, meldt de politie.
12 uur geleden