Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag decor voor Prinsjesdag met meerdere demonstraties

Den Haag decor voor Prinsjesdag met meerdere demonstraties

DEN HAAG (ANP) - Den Haag verwacht dinsdag grote drukte voor Prinsjesdag. Jaarlijks komen er duizenden mensen af op de opening van het parlementaire jaar. De gemeente heeft gehoord dat er meerdere groepen willen demonstreren.

Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, de prinsessen Amalia en Alexia, prins Constantijn en prinses Laurentien rijden in hun koetsen vanaf Paleis Noordeinde naar de Koninklijke Schouwburg, waar de koning aan het begin van de middag de troonrede zal uitspreken. Na afloop gaan ze langs dezelfde weg weer terug en volgt bij terugkomst op Paleis Noordeinde de balkonscène.

Onder meer studenten, de vereniging Kerk en Vrede, voorstanders van de republiek en tegenstanders van de overheid hebben een demonstratie aangemeld bij de gemeente. Daarnaast is er een actie van organisaties uit onder meer de cultuur-, sport-, media- en boekenbranche tegen de btw-verhoging.

Protestlocatie

Den Haag heeft een protestlocatie aangewezen op een weg die parallel loopt aan het Lange Voorhout, langs de route van de Glazen Koets, maar ook aan de Lange Vijverberg in de buurt van het Torentje en op de Laan van Reagan en Gorbatsjov bij station Den Haag Centraal.

De gemeente heeft net als ieder jaar maatregelen getroffen om de drukte in goede banen te leiden. Zo zijn er betonblokken geplaatst om ervoor te zorgen dat er geen auto's door kunnen en staan er hekken langs de route van de stoet. De vakken voor demonstranten zijn met dranghekken gescheiden van het gedeelte waar de Glazen Koets zal rijden.

Meer uit Binnenland

Grote brand en melding van explosies in centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - In het centrum van Utrecht zijn meldingen van een brand en meerdere explosies in de Visscherssteeg. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Hij is onderweg naar de locatie en kan daar vermoedelijk meer vertellen.

12 minuten geleden
10,5 jaar cel voor dood dakloze Pool in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een 43-jarige man heeft een gevangenisstraf van 10,5 jaar gekregen voor het doden van een dakloze Pool (40) in Amsterdam Nieuw-West. Daartoe oordeelde het gerechtshof Amsterdam in hoger beroep.

52 minuten geleden
Rotterdam doet aangifte van racistische leus bij standbeeld

ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam heeft aangifte gedaan van de bekladding met een racistische leus bij het standbeeld Moments Contained op het plein voor station Rotterdam Centraal. Dat vertelde burgemeester Carola Schouten aan de gemeenteraad bij een debat over dit onderwerp.

1 uur geleden
Nederland stuurt één militair voor verkenning naar Groenland

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt een officier van de marine voor een verkenningsmissie naar Groenland, meldt demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD). Hij gaat samen met andere NAVO-bondgenoten deelnemen aan een verkenning voor een militaire oefening in het Arctische gebied.

1 uur geleden
Presentator Robert Jensen overleden aan hartstilstand

DEN HAAG (ANP) - Presentator Robert Jensen is op 52-jarige leeftijd overleden. Dat werd donderdag op zijn website gemeld. Hij overleed maandagavond aan een hartstilstand.

1 uur geleden
Verdachte fatale explosie Vroomshoop: iets ernstig fout gedaan

ALMELO (ANP) - "Ik had nooit naar Vroomshoop moeten gaan. Of ik had weg moeten lopen. Ik heb iets heel ernstig fout gedaan, daar ben ik van overtuigd." Dit zei de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk donderdag in de rechtbank in Almelo, waar hij terechtstaat voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Daarbij kwamen de twee bewoners en drie honden om het leven.

2 uur geleden
Brekelmans heeft excuses aangeboden in Hawija voor bombardement

HAWIJA (ANP) - Minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) heeft in Hawija persoonlijk excuses aangeboden voor het bombardement op de Iraakse stad in juni 2015. Dat heeft het ministerie van Defensie donderdag laten weten. Bij de luchtaanval op een bommenfabriek van terreurgroep Islamitische Staat kwamen destijds tientallen mensen om het leven.

3 uur geleden