Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag decor voor Prinsjesdag met meerdere demonstraties

Den Haag decor voor Prinsjesdag met meerdere demonstraties

DEN HAAG (ANP) - Den Haag verwacht dinsdag grote drukte voor Prinsjesdag. Jaarlijks komen er duizenden mensen af op de opening van het parlementaire jaar. De gemeente heeft gehoord dat er meerdere groepen willen demonstreren.

Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, de prinsessen Amalia en Alexia, prins Constantijn en prinses Laurentien rijden in hun koetsen vanaf Paleis Noordeinde naar de Koninklijke Schouwburg, waar de koning aan het begin van de middag de troonrede zal uitspreken. Na afloop gaan ze langs dezelfde weg weer terug en volgt bij terugkomst op Paleis Noordeinde de balkonscène.

Onder meer studenten, de vereniging Kerk en Vrede, voorstanders van de republiek en tegenstanders van de overheid hebben een demonstratie aangemeld bij de gemeente. Daarnaast is er een actie van organisaties uit onder meer de cultuur-, sport-, media- en boekenbranche tegen de btw-verhoging.

Protestlocatie

Den Haag heeft een protestlocatie aangewezen op een weg die parallel loopt aan het Lange Voorhout, langs de route van de Glazen Koets, maar ook aan de Lange Vijverberg in de buurt van het Torentje en op de Laan van Reagan en Gorbatsjov bij station Den Haag Centraal.

De gemeente heeft net als ieder jaar maatregelen getroffen om de drukte in goede banen te leiden. Zo zijn er betonblokken geplaatst om ervoor te zorgen dat er geen auto's door kunnen en staan er hekken langs de route van de stoet. De vakken voor demonstranten zijn met dranghekken gescheiden van het gedeelte waar de Glazen Koets zal rijden.

Meer uit Binnenland

Ombudsman: overheid weet wie hulp nodig heeft, maar helpt niet

DEN HAAG (ANP) - De overheid weet vaak welke mensen hulp nodig hebben, maar handelt vervolgens te laat of niet. Dat constateren de ombudsmannen in hun jaarverslag. Een overheid die actief hulp biedt zou de norm moeten zijn, vindt de Nationale ombudsman, Reinier van Zutphen. "Een behoorlijke overheid wacht niet tot mensen verdwalen in de lokettenjungle, maar zoekt hen op als ze ondersteuning nodig hebben."

2 minuten geleden
Koning kijkt 'met zeer veel zorgen' naar asielprotesten

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft "met zeer veel zorgen" de ontwikkelingen rondom de harde asielprotesten vorige week in Loosdrecht gevolgd. "Demonstreren en protesteren is een goed recht in een democratie, maar dat doe je met je stem en niet met geweld. En zeker niet tegen onze hulpverleners, daar blijf je vanaf", zei de koning donderdag tijdens het persgesprek na afloop van de zomerfotosessie met het koninklijk gezin.

50 minuten geleden
COA: nog geen oplossing als aanmeldcentrum Ter Apel weer vol is

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er donderdag weer te veel asielzoekers zijn bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Door drukte in de opvang worden er momenteel alleen kwetsbare mensen opgevangen.

52 minuten geleden
OM eist 10 jaar cel tegen Assenaar (81) voor doden van zijn vrouw

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Assen een celstraf van tien jaar geëist tegen de 81-jarige Epko F. uit Assen voor het doden van zijn 72-jarige echtgenote Ida.

1 uur geleden
KNMI lanceert nieuwe graadmeter om impact hitte in te schatten

DE BILT (ANP) - Mensen kunnen binnenkort aan de hand van een nieuwe graadmeter inschatten hoe belastend de hitte voor hen is en of ze eventuele activiteiten moeten aanpassen. Het KNMI lanceert op dinsdag 2 juni de zogeheten hittekracht-index, die vanaf dan ook te zien is in de app van het weerinstituut.

1 uur geleden
Inez Weski niet aanwezig bij uitspraak in strafzaak

ROTTERDAM (ANP) - Inez Weski (71) zal donderdagmiddag niet aanwezig zijn bij de uitspraak in haar strafzaak in de rechtbank in Rotterdam. Het Openbaar Ministerie eiste begin april 4,5 jaar cel tegen de oud-advocaat, omdat ze deel zou hebben uitgemaakt van de misdaadbende van Ridouan Taghi. Ze zou als boodschapper hebben gefungeerd voor Taghi, die vastzit in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.

1 uur geleden
Burgemeester: niemand sliep noodgedwongen buiten in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Geen enkele asielzoeker hoefde in de nacht van woensdag op donderdag noodgedwongen buiten te slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat zei burgemeester Jaap Velema van de gemeente Westerwolde donderdag in het radioprogramma Sven op 1. "Iedereen heeft de kans gehad om te gaan slapen op een locatie elders", zei hij.

2 uur geleden