Den Haag decor voor Prinsjesdag met meerdere demonstraties
DEN HAAG (ANP) - Den Haag verwacht dinsdag grote drukte voor Prinsjesdag. Jaarlijks komen er duizenden mensen af op de opening van het parlementaire jaar. De gemeente heeft gehoord dat er meerdere groepen willen demonstreren.
Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, de prinsessen Amalia en Alexia, prins Constantijn en prinses Laurentien rijden in hun koetsen vanaf Paleis Noordeinde naar de Koninklijke Schouwburg, waar de koning aan het begin van de middag de troonrede zal uitspreken. Na afloop gaan ze langs dezelfde weg weer terug en volgt bij terugkomst op Paleis Noordeinde de balkonscène.
Onder meer studenten, de vereniging Kerk en Vrede, voorstanders van de republiek en tegenstanders van de overheid hebben een demonstratie aangemeld bij de gemeente. Daarnaast is er een actie van organisaties uit onder meer de cultuur-, sport-, media- en boekenbranche tegen de btw-verhoging.
Protestlocatie
Den Haag heeft een protestlocatie aangewezen op een weg die parallel loopt aan het Lange Voorhout, langs de route van de Glazen Koets, maar ook aan de Lange Vijverberg in de buurt van het Torentje en op de Laan van Reagan en Gorbatsjov bij station Den Haag Centraal.
De gemeente heeft net als ieder jaar maatregelen getroffen om de drukte in goede banen te leiden. Zo zijn er betonblokken geplaatst om ervoor te zorgen dat er geen auto's door kunnen en staan er hekken langs de route van de stoet. De vakken voor demonstranten zijn met dranghekken gescheiden van het gedeelte waar de Glazen Koets zal rijden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.
55 minuten geledenTHE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.
58 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
5 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
6 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
7 uur geleden