Den Haag decor voor Prinsjesdag met meerdere demonstraties
DEN HAAG (ANP) - Den Haag verwacht dinsdag grote drukte voor Prinsjesdag. Jaarlijks komen er duizenden mensen af op de opening van het parlementaire jaar. De gemeente heeft gehoord dat er meerdere groepen willen demonstreren.
Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, de prinsessen Amalia en Alexia, prins Constantijn en prinses Laurentien rijden in hun koetsen vanaf Paleis Noordeinde naar de Koninklijke Schouwburg, waar de koning aan het begin van de middag de troonrede zal uitspreken. Na afloop gaan ze langs dezelfde weg weer terug en volgt bij terugkomst op Paleis Noordeinde de balkonscène.
Onder meer studenten, de vereniging Kerk en Vrede, voorstanders van de republiek en tegenstanders van de overheid hebben een demonstratie aangemeld bij de gemeente. Daarnaast is er een actie van organisaties uit onder meer de cultuur-, sport-, media- en boekenbranche tegen de btw-verhoging.
Protestlocatie
Den Haag heeft een protestlocatie aangewezen op een weg die parallel loopt aan het Lange Voorhout, langs de route van de Glazen Koets, maar ook aan de Lange Vijverberg in de buurt van het Torentje en op de Laan van Reagan en Gorbatsjov bij station Den Haag Centraal.
De gemeente heeft net als ieder jaar maatregelen getroffen om de drukte in goede banen te leiden. Zo zijn er betonblokken geplaatst om ervoor te zorgen dat er geen auto's door kunnen en staan er hekken langs de route van de stoet. De vakken voor demonstranten zijn met dranghekken gescheiden van het gedeelte waar de Glazen Koets zal rijden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.
57 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft dinsdag lagere celstraffen opgelegd dan geëist aan Peter S. (63) en Nancy D. (57) voor seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. S. kreeg acht jaar cel en tbs met dwangverpleging, D. kreeg een gevangenisstraf van veertien jaar en een toezichtsmaatregel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met een ernstige psychische aandoening krijgen in veel gevallen niet de zorg en ondersteuning die ze nodig hebben, terwijl het huidige systeem wel ruimte biedt om die hulp te verbeteren. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een onderzoek naar onder meer vernieuwende initiatieven in de sector. In de praktijk lopen initiatiefnemers volgens de raad nog vaak tegen obstakels aan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Amsterdam betoogd dat de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh in Nederland moet worden omgezet naar een levenslange gevangenisstraf. Singh kreeg in 1986 in Californië, waar hij destijds woonde, een straf van 56 jaar tot levenslang, voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Het Rode Kruis is opgelucht dat mensen zonder geldige verblijfspapieren niet strafbaar worden", reageert een woordvoerder op de stemming hierover in de Eerste Kamer. Een meerderheid van de senatoren stemde tegen de asielnoodmaatregelenwet, wat volgens de hulporganisatie "een flinke zorg minder" zal zijn voor deze groep vluchtelingen. "Hun veiligheid zou met de strafbaarstelling in het geding komen."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een "lichtpuntje", zo noemt VluchtelingenWerk Nederland het dat de Eerste Kamer strafbaarstelling van mensen zonder geldige verblijfspapieren heeft verworpen. Dit voorkomt volgens de organisatie "directe schade voor deze mensen en voor iedereen die hen ondersteunt", staat in een reactie op de stemming over de asielnoodmaatregelenwet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan van Zanen, de burgemeester van Den Haag, had in 2024 een demonstratie van de Partij voor de Dieren (PvdD) niet mogen beperken tot tien personen, aldus de rechtbank in Den Haag. Die oordeelt dat de onderbouwing van de beslissing niet voldeed.
3 uur geleden