Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag bouwt stemtenten voor Kamerverkiezingen

Den Haag bouwt stemtenten voor Kamerverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Bij de komende Kamerverkiezingen staan verspreid over Den Haag zestien tenten waar mensen hun stem kunnen uitbrengen. Die worden onder meer op een basketbalveldje, grasvelden, plantsoenen en parkeerplaatsen neergezet. In zeven verzorgingshuizen zijn stembureaus waar alleen bewoners en medewerkers kunnen stemmen.

Ook krijgt iedere kiezer in Den Haag een eigen rode potlood, medewerkers van de stembureaus dragen chirurgische mondneusmaskers en in de stembureaus hangen kuchschermen. De gemeente Den Haag heeft de maatregelen woensdag bekendgemaakt, precies vier weken voor de verkiezingen van woensdag 17 maart. Mensen die tot een risicogroep behoren, mogen de maandag en dinsdag ervoor al stemmen. Dan zijn 48 stembureaus al open.

Op de verkiezingsdag zelf telt Den Haag 273 stembureaus. Mensen kunnen onder meer hun stem uitbrengen in het Centraal Station en station Hollands Spoor, de ministeries van Economische Zaken en Binnenlandse Zaken, het stadhuis, de Tweede Kamer en de Eerste Kamer, de Koninklijke Schouwburg, Madurodam, het Kurhaus en op de Pier van Scheveningen, maar de gemeente roept mensen op zo min mogelijk te reizen.

Meer uit Binnenland

Inspectie: partijen in strafrechtketen maken veel dezelfde fouten

DEN HAAG (ANP) - Bij incidenten in gevangenissen, tbs-klinieken, jeugdinrichtingen of bij de reclassering worden vaak dezelfde fouten gemaakt. Dat blijkt uit een analyse die de Inspectie Justitie en Veiligheid maakte van eigen onderzoek naar incidenten tussen 2012 en 2024. "Voorafgaand aan een incident gaat het vaak mis in de samenwerking, bij het in beeld krijgen en beheersen van signalen en risico's en bij het handelen van medewerkers", aldus de inspectie.

6 minuten geleden
Aantal mensen in asielcentrum Ter Apel nog verder gestegen

TER APEL (ANP) - Het aantal mensen in het asielcentrum in Ter Apel is voor de derde dag achtereen fors gestegen. Afgelopen nacht sliepen er 2167 mensen, ruim boven het afgesproken maximale aantal van 2000. Er kwamen woensdag 67 mensen bij, de dag ervoor 52 en maandag 81.

33 minuten geleden
Directeur Greenpeace Nederland Andy Palmen stopt na vijf jaar

AMSTERDAM (ANP) - Andy Palmen stopt na vijf jaar als directeur van Greenpeace Nederland. Hij deelde die functie met Marieke Vellekoop. Palmen zegt dat het na ruim tien jaar bij de milieuorganisatie tijd is om verder te gaan.

1 uur geleden
Corporatiewoning harder geraakt door klimaatverandering

DEN HAAG (ANP) - Sociale huurwoningen van woningcorporaties worden gemiddeld harder geraakt door de gevolgen van klimaatverandering dan de gemiddelde woning in Nederland. Dat concluderen de Dutch Green Building Council (DGBC) en Climate Adaptation Services (CAS) na een analyse van 830.000 woningen van 53 corporaties.

1 uur geleden
Laatste dag continue Gazawake bij ministerie, nu meer boycots

DEN HAAG (ANP) - De organisatie die sinds 24 juli 2025 een onafgebroken wake voor Gaza houdt bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, gaat over op boycotacties gericht op Israƫl. "Na vijftien weken is de conclusie dat, hoewel de wake zeker impact had binnen het ministerie, het bij de minister zelf tot slechts minimale beweging heeft geleid", stelt de Rotterdam Palestina Coalitie. Donderdag is de laatste wake.

1 uur geleden
Zestien aanhoudingen rond wedstrijd Ajax - Galatasaray

AMSTERDAM (ANP) - Rond de voetbalwedstrijd Ajax - Galatasaray zijn in totaal zestien mensen aangehouden, meldt de politie donderdag. In drie gevallen waren de aanhoudingen voor openlijke geweldpleging, twee keer voor mishandeling. De meeste aanhoudingen waren voor het bezit van vuurwerk en bivakmutsen en belediging.

2 uur geleden
Actiegroep: koning moet opstaan voor chanoekaconcert

AMSTERDAM (ANP) - De actiegroep Opstaan tegen Antisemitisme heeft koning Willem-Alexander donderdag in een brief gevraagd zich uit te spreken voor het chanoekaconcert in het Concertgebouw in Amsterdam. De annulering van het chanoekaconcert is volgens de groep een bestuurlijke fout en een moreel dieptepunt.

3 uur geleden