Den Haag: bezorgd over aantrekkelijkheid omgeving Binnenhof
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag maakt zich zorgen over "de aantrekkelijkheid en leefbaarheid" van de straten rond het Binnenhof in het centrum van de stad. De renovatie van dat gebied gaat twee jaar langer duren dan gepland.
Op en rond het Binnenhof bevinden zich de Tweede Kamer, de Eerste Kamer en de Ridderzaal. Na jarenlang uitstel begon de verbouwing in 2021. Het werk zou in 2026 moeten worden afgerond, maar dit wordt zeker eind 2028. Dat komt onder meer door de stikstofregels en strenge veiligheidseisen.
Volgens de gemeente had de oorspronkelijke duur "al een stevige uitwerking op de binnenstad". Dat het werk langer duurt, is volgens Den Haag begrijpelijk, maar de gemeente is niet te spreken over de aanpak. "De grootte van dit renovatieproject vraagt om heldere communicatie en perspectief voor de korte én lange termijn voor de bewoners en ondernemers in de binnenstad. En dat is er op dit moment onvoldoende." De gemeente wil dat het Rijksvastgoedbedrijf, dat over de verbouwing gaat, duidelijk uitlegt wat er wordt gedaan "om de omgeving bereikbaar, leefbaar en aantrekkelijk te houden voor inwoners, ondernemers en bezoekers".
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
7 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
9 uur geleden