Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag bereidt zich voor op nieuw klimaatprotest op A12

Den Haag bereidt zich voor op nieuw klimaatprotest op A12

DEN HAAG (ANP) - Den Haag maakt zich op voor een nieuw klimaatprotest van Extinction Rebellion. Actievoerders van de organisatie zijn van plan de snelweg A12 in de hele stad te bezetten, om zo te betogen tegen subsidies voor de fossiele sector. Ook willen demonstranten de nacht doorbrengen in de tunnelbak. De verwachting is dat de betogers rond 12.00 uur beginnen met hun blokkade.

In de stad zijn op diverse plekken al maatregelen te zien. Zo zijn ter hoogte van de tijdelijke Tweede Kamer weer hekken met zwarte doeken geplaatst langs de snelweg, om het zicht op de weg te ontnemen. Ook staan naast kruispunten in de buurt van de A12 enkele hekken klaar om de weg af te kunnen zetten. Ter hoogte van het Malieveld heeft Extinction Rebellion een auto geplaatst met een protestbord erachter. "Stop met 30 miljard fossiele subsidies", is op dat bord te lezen.

De politie legt tijdens de blokkade van de snelweg het werk neer, als onderdeel van hun protest voor het vroegpensioen. Die actie duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Wat daarna gebeurt, is aan burgemeester Jan van Zanen. Rijkswaterstaat zei eerder dat de snelweg wordt afgesloten als Van Zanen daar formeel de opdracht toe geeft. Extinction Rebellion wil dat de blokkade "de meest verstorende tot nu toe" wordt.

Meer uit Binnenland

Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

1 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

4 uur geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

10 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

11 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

11 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

12 uur geleden