Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag bereidt zich voor op nieuw klimaatprotest op A12

Den Haag bereidt zich voor op nieuw klimaatprotest op A12

DEN HAAG (ANP) - Den Haag maakt zich op voor een nieuw klimaatprotest van Extinction Rebellion. Actievoerders van de organisatie zijn van plan de snelweg A12 in de hele stad te bezetten, om zo te betogen tegen subsidies voor de fossiele sector. Ook willen demonstranten de nacht doorbrengen in de tunnelbak. De verwachting is dat de betogers rond 12.00 uur beginnen met hun blokkade.

In de stad zijn op diverse plekken al maatregelen te zien. Zo zijn ter hoogte van de tijdelijke Tweede Kamer weer hekken met zwarte doeken geplaatst langs de snelweg, om het zicht op de weg te ontnemen. Ook staan naast kruispunten in de buurt van de A12 enkele hekken klaar om de weg af te kunnen zetten. Ter hoogte van het Malieveld heeft Extinction Rebellion een auto geplaatst met een protestbord erachter. "Stop met 30 miljard fossiele subsidies", is op dat bord te lezen.

De politie legt tijdens de blokkade van de snelweg het werk neer, als onderdeel van hun protest voor het vroegpensioen. Die actie duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Wat daarna gebeurt, is aan burgemeester Jan van Zanen. Rijkswaterstaat zei eerder dat de snelweg wordt afgesloten als Van Zanen daar formeel de opdracht toe geeft. Extinction Rebellion wil dat de blokkade "de meest verstorende tot nu toe" wordt.

Meer uit Binnenland

Miljoenen extra voor energiesteun aan kleumend Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.

1 uur geleden
Nico Garstman maakte Nieuwsfoto van het Jaar 2025

DEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.

1 uur geleden
Politie beëindigt Haags protest tegen geweld in Noord-Syrië

DEN HAAG (ANP) - De betoging tegen het geweld tegen Koerden in Syrië in het centrum van Den Haag is voorbij. De politie liet de betogers weten dat het protest op last van de burgemeester niet verder mocht gaan achter Den Haag Centraal. De honderden overgebleven betogers gaven gehoor aan de oproep te vertrekken.

1 uur geleden
OM eist tbs tegen verdachte doodsteken 11-jarige Sohani

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

3 uur geleden
Wilders vindt vertrek fractieleden 'emotioneel'

DEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."

5 uur geleden
Gidi Markuszower leidt nieuwe fractie ex-PVV'ers

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower wordt de partijleider van de nieuwe fractie van opgestapte PVV'ers. Hidde Heutink, de voormalig campagneleider van de PVV, wordt zijn vicevoorzitter.

5 uur geleden
Rover en Translink winnen kort geding over dure ov-kaarten

UTRECHT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, hebben gelijk gekregen van de rechter in het kort geding tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor hoge bedragen. Dat meldt Rover. Honderden reizigers hadden zich bij de vereniging gemeld, omdat zij tientallen euro's te veel hadden betaald voor een persoonlijke ov-chipkaart. Mensen dachten vanwege de huisstijl van de website, die leek op die van de NS en Translink, via een officiële aanbieder een bestelling te plaatsen.

6 uur geleden