Den Haag bereidt zich voor op nieuw klimaatprotest op A12
DEN HAAG (ANP) - Den Haag maakt zich op voor een nieuw klimaatprotest van Extinction Rebellion. Actievoerders van de organisatie zijn van plan de snelweg A12 in de hele stad te bezetten, om zo te betogen tegen subsidies voor de fossiele sector. Ook willen demonstranten de nacht doorbrengen in de tunnelbak. De verwachting is dat de betogers rond 12.00 uur beginnen met hun blokkade.
In de stad zijn op diverse plekken al maatregelen te zien. Zo zijn ter hoogte van de tijdelijke Tweede Kamer weer hekken met zwarte doeken geplaatst langs de snelweg, om het zicht op de weg te ontnemen. Ook staan naast kruispunten in de buurt van de A12 enkele hekken klaar om de weg af te kunnen zetten. Ter hoogte van het Malieveld heeft Extinction Rebellion een auto geplaatst met een protestbord erachter. "Stop met 30 miljard fossiele subsidies", is op dat bord te lezen.
De politie legt tijdens de blokkade van de snelweg het werk neer, als onderdeel van hun protest voor het vroegpensioen. Die actie duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Wat daarna gebeurt, is aan burgemeester Jan van Zanen. Rijkswaterstaat zei eerder dat de snelweg wordt afgesloten als Van Zanen daar formeel de opdracht toe geeft. Extinction Rebellion wil dat de blokkade "de meest verstorende tot nu toe" wordt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.
4 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.
15 uur geleden