Den Haag bereidt zich voor op nieuw klimaatprotest op A12
DEN HAAG (ANP) - Den Haag maakt zich op voor een nieuw klimaatprotest van Extinction Rebellion. Actievoerders van de organisatie zijn van plan de snelweg A12 in de hele stad te bezetten, om zo te betogen tegen subsidies voor de fossiele sector. Ook willen demonstranten de nacht doorbrengen in de tunnelbak. De verwachting is dat de betogers rond 12.00 uur beginnen met hun blokkade.
In de stad zijn op diverse plekken al maatregelen te zien. Zo zijn ter hoogte van de tijdelijke Tweede Kamer weer hekken met zwarte doeken geplaatst langs de snelweg, om het zicht op de weg te ontnemen. Ook staan naast kruispunten in de buurt van de A12 enkele hekken klaar om de weg af te kunnen zetten. Ter hoogte van het Malieveld heeft Extinction Rebellion een auto geplaatst met een protestbord erachter. "Stop met 30 miljard fossiele subsidies", is op dat bord te lezen.
De politie legt tijdens de blokkade van de snelweg het werk neer, als onderdeel van hun protest voor het vroegpensioen. Die actie duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Wat daarna gebeurt, is aan burgemeester Jan van Zanen. Rijkswaterstaat zei eerder dat de snelweg wordt afgesloten als Van Zanen daar formeel de opdracht toe geeft. Extinction Rebellion wil dat de blokkade "de meest verstorende tot nu toe" wordt.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
13 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
22 uur geleden