Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag bereidt zich voor op nieuw klimaatprotest op A12

Den Haag bereidt zich voor op nieuw klimaatprotest op A12

DEN HAAG (ANP) - Den Haag maakt zich op voor een nieuw klimaatprotest van Extinction Rebellion. Actievoerders van de organisatie zijn van plan de snelweg A12 in de hele stad te bezetten, om zo te betogen tegen subsidies voor de fossiele sector. Ook willen demonstranten de nacht doorbrengen in de tunnelbak. De verwachting is dat de betogers rond 12.00 uur beginnen met hun blokkade.

In de stad zijn op diverse plekken al maatregelen te zien. Zo zijn ter hoogte van de tijdelijke Tweede Kamer weer hekken met zwarte doeken geplaatst langs de snelweg, om het zicht op de weg te ontnemen. Ook staan naast kruispunten in de buurt van de A12 enkele hekken klaar om de weg af te kunnen zetten. Ter hoogte van het Malieveld heeft Extinction Rebellion een auto geplaatst met een protestbord erachter. "Stop met 30 miljard fossiele subsidies", is op dat bord te lezen.

De politie legt tijdens de blokkade van de snelweg het werk neer, als onderdeel van hun protest voor het vroegpensioen. Die actie duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Wat daarna gebeurt, is aan burgemeester Jan van Zanen. Rijkswaterstaat zei eerder dat de snelweg wordt afgesloten als Van Zanen daar formeel de opdracht toe geeft. Extinction Rebellion wil dat de blokkade "de meest verstorende tot nu toe" wordt.

Meer uit Binnenland

Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

25 minuten geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

1 uur geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

1 uur geleden
Festival Amsterdam definitief afgelast, eis organisator afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.

3 uur geleden
Drie arrestaties bij demonstraties rond azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.

3 uur geleden
WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

5 uur geleden
Festival in Amsterdam spant kort geding aan na annulering

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.

6 uur geleden