Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag, Arnhem en Apeldoorn speelsteden EK beachvolleybal

Den Haag, Arnhem en Apeldoorn speelsteden EK beachvolleybal

DEN HAAG (ANP) - Het eerder aan Nederland toebedeelde Europees kampioenschap beachvolleybal vindt plaats in de steden Den Haag, Arnhem en Apeldoorn. Het toernooi begint vrijwel meteen na de Olympische Spelen op dinsdag 13 augustus en duurt tot en met zondag 18 augustus.

Het wordt de vierde keer dat het EK beachvolleybal in Nederland wordt gespeeld. De laatste keer, in 2018, waren Den Haag, Apeldoorn, Rotterdam en Utrecht de locaties van het toernooi dat bij de vrouwen werd gewonnen door Sanne Keizer en Madelein Meppelink. In 2022 vond het WK volleybal voor vrouwen in Nederland plaats.

De speelsteden werden donderdag bekendgemaakt op Sportcampus Zuiderpark in Den Haag in aanwezigheid van toernooidirecteur en voormalig topvolleyballer Bas van de Goor. De halve finales en finales worden gespeeld op het strand van Scheveningen.

Side-events

Michel Everaert, algemeen directeur van volleybalbond Nevobo, omschreef het belang van het binnenhalen van grote toernooien. "Als je topsportprogramma's draait moet je de atleten ook thuiswedstrijden kunnen aanbieden. Maar ook onze partners willen we iets bieden", vertelde Everaert, die aanstipte dat met tal van 'side-events' ook de breedtesport wordt gestimuleerd.

Op het strand van Scheveningen heeft het hoofdstadion een capaciteit van 2500 tot 3000 toeschouwers. In Apeldoorn verrijst op het Marktplein een speellocatie waar plaats is voor 1500 fans. In Arnhem komt op de Markt een vergelijkbaar stadion. Everaert: "Je kunt daar gaan kijken naar de Nederlandse spelers en speelsters en misschien wel naar de olympisch kampioenen."

OKT

Topspeelsters Katja Stam en Raïsa Schoon keken in ieder geval al uit naar het EK in eigen land. "We hebben eerder een OKT (olympisch kwalificatietoernooi) gespeeld hier. Dat was een geweldige ervaring", zei Schoon. "Als ik denk aan de energie die ik bij dat toernooi voelde, is het een grote plus dat we weer in eigen land om een titel spelen", voegde Stam daaraan toe.

Alexander Brouwer, die een koppel vormt met Robert Meeuwsen, behaalde eerder successen (onder andere WK-goud, olympisch brons en EK-brons) altijd buiten Nederland. "Het is een van onze laatste kansen, we worden een jaartje ouder. Laten we het idee realistische doelen te stellen maar laten varen. We gaan voor een medaille", aldus Brouwer.

Meer uit Sport

Van Empel vertrekt bij Visma - Lease a Bike en neemt pauze

DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.

1 uur geleden
Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

14 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

17 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

22 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

22 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

1 dag geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

1 dag geleden