Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Den Haag, Arnhem en Apeldoorn speelsteden EK beachvolleybal

Den Haag, Arnhem en Apeldoorn speelsteden EK beachvolleybal

DEN HAAG (ANP) - Het eerder aan Nederland toebedeelde Europees kampioenschap beachvolleybal vindt plaats in de steden Den Haag, Arnhem en Apeldoorn. Het toernooi begint vrijwel meteen na de Olympische Spelen op dinsdag 13 augustus en duurt tot en met zondag 18 augustus.

Het wordt de vierde keer dat het EK beachvolleybal in Nederland wordt gespeeld. De laatste keer, in 2018, waren Den Haag, Apeldoorn, Rotterdam en Utrecht de locaties van het toernooi dat bij de vrouwen werd gewonnen door Sanne Keizer en Madelein Meppelink. In 2022 vond het WK volleybal voor vrouwen in Nederland plaats.

De speelsteden werden donderdag bekendgemaakt op Sportcampus Zuiderpark in Den Haag in aanwezigheid van toernooidirecteur en voormalig topvolleyballer Bas van de Goor. De halve finales en finales worden gespeeld op het strand van Scheveningen.

Side-events

Michel Everaert, algemeen directeur van volleybalbond Nevobo, omschreef het belang van het binnenhalen van grote toernooien. "Als je topsportprogramma's draait moet je de atleten ook thuiswedstrijden kunnen aanbieden. Maar ook onze partners willen we iets bieden", vertelde Everaert, die aanstipte dat met tal van 'side-events' ook de breedtesport wordt gestimuleerd.

Op het strand van Scheveningen heeft het hoofdstadion een capaciteit van 2500 tot 3000 toeschouwers. In Apeldoorn verrijst op het Marktplein een speellocatie waar plaats is voor 1500 fans. In Arnhem komt op de Markt een vergelijkbaar stadion. Everaert: "Je kunt daar gaan kijken naar de Nederlandse spelers en speelsters en misschien wel naar de olympisch kampioenen."

OKT

Topspeelsters Katja Stam en Raïsa Schoon keken in ieder geval al uit naar het EK in eigen land. "We hebben eerder een OKT (olympisch kwalificatietoernooi) gespeeld hier. Dat was een geweldige ervaring", zei Schoon. "Als ik denk aan de energie die ik bij dat toernooi voelde, is het een grote plus dat we weer in eigen land om een titel spelen", voegde Stam daaraan toe.

Alexander Brouwer, die een koppel vormt met Robert Meeuwsen, behaalde eerder successen (onder andere WK-goud, olympisch brons en EK-brons) altijd buiten Nederland. "Het is een van onze laatste kansen, we worden een jaartje ouder. Laten we het idee realistische doelen te stellen maar laten varen. We gaan voor een medaille", aldus Brouwer.

Meer uit Sport

Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

15 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

16 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

17 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

19 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

20 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

23 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

1 dag geleden