Den Haag, Arnhem en Apeldoorn speelsteden EK beachvolleybal
DEN HAAG (ANP) - Het eerder aan Nederland toebedeelde Europees kampioenschap beachvolleybal vindt plaats in de steden Den Haag, Arnhem en Apeldoorn. Het toernooi begint vrijwel meteen na de Olympische Spelen op dinsdag 13 augustus en duurt tot en met zondag 18 augustus.
Het wordt de vierde keer dat het EK beachvolleybal in Nederland wordt gespeeld. De laatste keer, in 2018, waren Den Haag, Apeldoorn, Rotterdam en Utrecht de locaties van het toernooi dat bij de vrouwen werd gewonnen door Sanne Keizer en Madelein Meppelink. In 2022 vond het WK volleybal voor vrouwen in Nederland plaats.
De speelsteden werden donderdag bekendgemaakt op Sportcampus Zuiderpark in Den Haag in aanwezigheid van toernooidirecteur en voormalig topvolleyballer Bas van de Goor. De halve finales en finales worden gespeeld op het strand van Scheveningen.
Side-events
Michel Everaert, algemeen directeur van volleybalbond Nevobo, omschreef het belang van het binnenhalen van grote toernooien. "Als je topsportprogramma's draait moet je de atleten ook thuiswedstrijden kunnen aanbieden. Maar ook onze partners willen we iets bieden", vertelde Everaert, die aanstipte dat met tal van 'side-events' ook de breedtesport wordt gestimuleerd.
Op het strand van Scheveningen heeft het hoofdstadion een capaciteit van 2500 tot 3000 toeschouwers. In Apeldoorn verrijst op het Marktplein een speellocatie waar plaats is voor 1500 fans. In Arnhem komt op de Markt een vergelijkbaar stadion. Everaert: "Je kunt daar gaan kijken naar de Nederlandse spelers en speelsters en misschien wel naar de olympisch kampioenen."
OKT
Topspeelsters Katja Stam en Raïsa Schoon keken in ieder geval al uit naar het EK in eigen land. "We hebben eerder een OKT (olympisch kwalificatietoernooi) gespeeld hier. Dat was een geweldige ervaring", zei Schoon. "Als ik denk aan de energie die ik bij dat toernooi voelde, is het een grote plus dat we weer in eigen land om een titel spelen", voegde Stam daaraan toe.
Alexander Brouwer, die een koppel vormt met Robert Meeuwsen, behaalde eerder successen (onder andere WK-goud, olympisch brons en EK-brons) altijd buiten Nederland. "Het is een van onze laatste kansen, we worden een jaartje ouder. Laten we het idee realistische doelen te stellen maar laten varen. We gaan voor een medaille", aldus Brouwer.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
10 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
14 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
14 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
18 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.
21 uur geleden