Den Haag, Arnhem en Apeldoorn speelsteden EK beachvolleybal
DEN HAAG (ANP) - Het eerder aan Nederland toebedeelde Europees kampioenschap beachvolleybal vindt plaats in de steden Den Haag, Arnhem en Apeldoorn. Het toernooi begint vrijwel meteen na de Olympische Spelen op dinsdag 13 augustus en duurt tot en met zondag 18 augustus.
Het wordt de vierde keer dat het EK beachvolleybal in Nederland wordt gespeeld. De laatste keer, in 2018, waren Den Haag, Apeldoorn, Rotterdam en Utrecht de locaties van het toernooi dat bij de vrouwen werd gewonnen door Sanne Keizer en Madelein Meppelink. In 2022 vond het WK volleybal voor vrouwen in Nederland plaats.
De speelsteden werden donderdag bekendgemaakt op Sportcampus Zuiderpark in Den Haag in aanwezigheid van toernooidirecteur en voormalig topvolleyballer Bas van de Goor. De halve finales en finales worden gespeeld op het strand van Scheveningen.
Side-events
Michel Everaert, algemeen directeur van volleybalbond Nevobo, omschreef het belang van het binnenhalen van grote toernooien. "Als je topsportprogramma's draait moet je de atleten ook thuiswedstrijden kunnen aanbieden. Maar ook onze partners willen we iets bieden", vertelde Everaert, die aanstipte dat met tal van 'side-events' ook de breedtesport wordt gestimuleerd.
Op het strand van Scheveningen heeft het hoofdstadion een capaciteit van 2500 tot 3000 toeschouwers. In Apeldoorn verrijst op het Marktplein een speellocatie waar plaats is voor 1500 fans. In Arnhem komt op de Markt een vergelijkbaar stadion. Everaert: "Je kunt daar gaan kijken naar de Nederlandse spelers en speelsters en misschien wel naar de olympisch kampioenen."
OKT
Topspeelsters Katja Stam en Raïsa Schoon keken in ieder geval al uit naar het EK in eigen land. "We hebben eerder een OKT (olympisch kwalificatietoernooi) gespeeld hier. Dat was een geweldige ervaring", zei Schoon. "Als ik denk aan de energie die ik bij dat toernooi voelde, is het een grote plus dat we weer in eigen land om een titel spelen", voegde Stam daaraan toe.
Alexander Brouwer, die een koppel vormt met Robert Meeuwsen, behaalde eerder successen (onder andere WK-goud, olympisch brons en EK-brons) altijd buiten Nederland. "Het is een van onze laatste kansen, we worden een jaartje ouder. Laten we het idee realistische doelen te stellen maar laten varen. We gaan voor een medaille", aldus Brouwer.
Meer uit Sport
DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
15 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
15 uur geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
16 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
17 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
17 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
19 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
21 uur geleden