Den Bosch-Excelsior stilgelegd wegens racisme
DEN BOSCH (ANP) - Het duel uit de Keuken Kampioen Divisie tussen FC Den Bosch en Excelsior is zondag enige tijd stilgelegd. Dat gebeurde nadat Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira door aanhangers van de thuisclub vanaf de tribune racistisch was bejegend. De aangeslagen Mendes Moreira moest door medespelers tot rust worden gebracht. Scheidsrechter Laurens Gerrets besloot daarop het duel te staken.
Er klonken vanaf de tribunes sinterklaasliedjes en oerwoudgeluiden als de donkere speler aan de bal was. Gerrets probeerde eerst met het slachtoffer zelf te praten, maar die was zo van de kaart dat de arbiter de aanvoerders erbij haalde. "Ik heb daarop besloten de wedstrijd stil te leggen. Na overleg in de catacomben gaan we toch weer beginnen. Ik heb de keuze bij Excelsior gelegd. Zij wilden verder. Ik hoop dat het nu stopt", aldus Gerrets bij FOX Sports. De stand was 1-1. Kort voor rust zette Mendes Moreira de Rotterdammers op voorsprong.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
9 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
19 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
21 uur geleden