Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstrerende vechtsporter: iedereen moet blijven bewegen

Demonstrerende vechtsporter: iedereen moet blijven bewegen

DEN HAAG (ANP) - Vechtsporter en oud-wereldkampioen K1 Ernesto Hoost heeft vrijdagmiddag tijdens een demonstratie gezegd de ernst van het coronavirus te begrijpen, "maar het is ook belangrijk dat iedereen blijft bewegen".

Hoost en de Armeens-Nederlandse kickbokser Gago Drago waren samen met tientallen vechtsporters en belangstellenden naar de Koekamp in Den Haag gekomen voor een demonstratie tegen het verbod van het kabinet op openstelling van vechtsportscholen vanwege de coronacrisis. "Ik wil hier laten zien dat het veilig kan en ik hoop daarvan de politiek te overtuigen", aldus de voormalige wereldkampioen, die zei dat meerdere van zijn bekenden zijn overleden door het virus.

Onder de belangstellenden was ook Tweede Kamerlid Rudmer Heerema (VVD), die een petitie in ontvangst nam waarin wordt gepleit voor opening van de vechtsportscholen. Gerenommeerde sporters uit diverse vechtsporttakken ondersteunden de demonstratie door het geven van lessen aan kleine groepen.

Organisator en sportschoolhouder Satisch Jhamai wilde namens de tweehonderd aangesloten vechtsportscholen de noodzaak tot heropening onderstrepen. Volgens hem heeft 60 procent van de vechtsporters inmiddels zijn abonnement opgezegd. Jhamai stelt dat oefeningen moeilijk in de buitenlucht kunnen plaatsvinden en eigenlijk geen optie zijn. Binnen worden de oefening volgens hem zodanig aangepast dat hijgen niet leidt tot verspreiding van het virus.

Meer uit Binnenland

Politie prijst kritische blik Big Brother Award

AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.

9 uur geleden
Belastingdienst blijft algoritmes gebruiken, belooft beterschap

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."

10 uur geleden
Amsterdam vraagt hulp Rijk bij aanpak schimmelwoningen

AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.

13 uur geleden
Verdachte van bedreigen Douwe Bob opnieuw aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.

14 uur geleden
Vier van de vijf verdachten in 'soevereinenzaak' komen vrij

LEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.

14 uur geleden
Amsterdammer (31) aangehouden voor versturen drugs per post

DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.

15 uur geleden
Staatssecretaris adviseert speelzand voorlopig niet te gebruiken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.

15 uur geleden