Demonstrerende vechtsporter: iedereen moet blijven bewegen
DEN HAAG (ANP) - Vechtsporter en oud-wereldkampioen K1 Ernesto Hoost heeft vrijdagmiddag tijdens een demonstratie gezegd de ernst van het coronavirus te begrijpen, "maar het is ook belangrijk dat iedereen blijft bewegen".
Hoost en de Armeens-Nederlandse kickbokser Gago Drago waren samen met tientallen vechtsporters en belangstellenden naar de Koekamp in Den Haag gekomen voor een demonstratie tegen het verbod van het kabinet op openstelling van vechtsportscholen vanwege de coronacrisis. "Ik wil hier laten zien dat het veilig kan en ik hoop daarvan de politiek te overtuigen", aldus de voormalige wereldkampioen, die zei dat meerdere van zijn bekenden zijn overleden door het virus.
Onder de belangstellenden was ook Tweede Kamerlid Rudmer Heerema (VVD), die een petitie in ontvangst nam waarin wordt gepleit voor opening van de vechtsportscholen. Gerenommeerde sporters uit diverse vechtsporttakken ondersteunden de demonstratie door het geven van lessen aan kleine groepen.
Organisator en sportschoolhouder Satisch Jhamai wilde namens de tweehonderd aangesloten vechtsportscholen de noodzaak tot heropening onderstrepen. Volgens hem heeft 60 procent van de vechtsporters inmiddels zijn abonnement opgezegd. Jhamai stelt dat oefeningen moeilijk in de buitenlucht kunnen plaatsvinden en eigenlijk geen optie zijn. Binnen worden de oefening volgens hem zodanig aangepast dat hijgen niet leidt tot verspreiding van het virus.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het havenbedrijf North Sea Port, verantwoordelijk voor de havens van Terneuzen, Vlissingen en Gent, heeft de beveiliging van de drie locaties aangescherpt. Dit na een dronezwerm van 12 tot 20 drones die vorige week bij de haven van Terneuzen werd gezien.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee locaties van De Pizzabakkers in Amsterdam die nog dicht waren mogen weer open. Dat bevestigt een woordvoerder van burgemeester Femke Halsema na berichtgeving van Het Parool en AT5. Het gaat om panden van de pizzaketen op de Plantage Kerklaan en de Overtoom.
40 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De verdachte die vrijdag werd aangehouden omdat hij een valse bommelding deed in een trein, moet komende vrijdag voor de rechter verschijnen in een snelrechtzitting. Het gaat om een 44-jarige man uit Amersfoort, meldt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Midden-Nederland.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland verwacht volgend jaar opnieuw veel meer geld te moeten uitgeven om schade te vergoeden die vooral ganzen en houtduiven aanrichten aan landbouwgewassen. Gedeputeerde Esther Rommel (financiën) denkt er in 2026 70 miljoen euro voor nodig te hebben, 25 miljoen meer dan eerder verwacht. Dit jaar wordt vooralsnog rekening gehouden met ruim 42 miljoen euro, terwijl het in 2024 ging om 29 miljoen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ruimingen van dieren bij pluimveehouders door uitbraken van vogelgriep doen "zeer". Dat zegt voorzitter Kees de Jong van LTO Pluimveehouderij. "Het zijn erg vervelende ervaringen voor pluimveehouders, om het maar voorzichtig uit te drukken."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima spreken op de eerste dag van hun staatsbezoek aan Suriname met vertegenwoordigers van nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen. De Rijksvoorlichtingsdienst deelde maandag het programma voor het bezoek, dat volgende week maandag begint. Op de laatste dag bezoeken Willem-Alexander en Máxima onder meer een voormalige koffie- en cacaoplantage.
3 uur geledenLUANDA (ANP) - De Verenigde Staten, Oekraïne en de andere betrokkenen nemen meer tijd voor hun onderhandelingen over het nieuwe Amerikaanse vredesplan. De oorspronkelijke deadline van komende donderdag is van tafel, heeft demissionair premier Dick Schoof vastgesteld.
3 uur geleden