Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstratieverbod in Berlijn aangevochten voor rechter

Demonstratieverbod in Berlijn aangevochten voor rechter

BERLIJN (ANP) - Het verbod om in Berlijn zaterdag tegen de coronamaatregelen te demonstreren, wordt aangevochten voor de regionale rechter. Bondskanselier Angela Merkel heeft zich donderdag nog achter het verbod geschaard, maar er is van verschillende kanten felle kritiek op deze ingrijpende maatregel. Het zou juist extremisten aanmoedigen wel te komen en het zou indruisen tegen de grondrechten van de Duitsers, waar demonstreren onder valt.

De in Stuttgart opgerichte actiegroep Querdenken 711 (Dwarsdenken 711) organiseert via internet in heel Duitsland betogingen tegen de maatregelen die de groep als strijdig met de grondwet bestempelt. De groep is naar de rechter gestapt omdat ze zaterdag ook in Berlijn wil betogen. De uitspraak van de rechter wordt in de loop van de dag verwacht.

Berlijn heeft de aangemelde betogingen woensdag verboden, maar er wordt een stortvloed van nieuwe aanvragen ingediend. Op sociale media in Duitsland is in talrijke reacties op het demonstratieverbod opgeroepen tot een "Sturm auf Berlin". Extremisten dreigen dat er zaterdag "pas echt zal worden gedemonstreerd" en dat daarbij geweld "ter zelfverdediging" niet zal worden geschuwd. Allerlei organisaties hadden toestemming gevraagd voor bijeenkomsten in de Duitse hoofdstad. Ze willen onder het motto "bijeenkomst voor de vrijheid" een mars door Berlijn maken en verwachten vele duizenden deelnemers uit heel de bondsrepubliek.

Veel Duitsers beschouwen de ingrijpende en in deelstaten verschillende maatregelen als strijdig met de grondrechten. Ze zijn in hun ogen ook buiten proporties omdat ze economische schade aanrichten die erger is dan de kwaal, het nieuwe coronavirus.

Meer uit Buitenland

Taiwan: wapenleveringen VS zijn hoeksteen van regionale vrede

TAIPEI (ANP/RTR) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de VS en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.

1 uur geleden
Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

9 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

10 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

11 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

11 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

11 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

12 uur geleden