Demonstraties in meerdere Franse steden na verkiezingsuitslag
PARIJS (ANP/RTR) - In verschillende Franse steden zijn protesten uitgebroken na de verkiezingsuitslag die zondagavond werd bekendgemaakt. Op beelden op sociale media is te zien dat de politie in hoofdstad Parijs traangas inzet. Ook in Rennes, Toulouse, Straatsburg en Montpellier is gedemonstreerd.
In het centrum van Parijs wordt gedemonstreerd in de wijk Châtelet en bij de Place de la République, terwijl president Emmanuel Macron even verderop zijn overwinningstoespraak gaf bij de Eiffeltoren. In het noordwestelijk gelegen Rennes zou intussen zeker één arrestatie zijn verricht.
Na de eerste ronde, twee weken geleden, waren er ook betogingen tegen de keuze tussen zittend president Macron en de rechtse politica Marine Le Pen. De demonstranten vinden dat er gekozen moet worden tussen twee kwaden. Onder meer de Sorbonne-universiteit in Parijs was eerder deze maand het toneel van een protest, waar honderden studenten de ingang blokkeerden en het interieur vernielden.
Meer uit Buitenland
LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
47 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
4 uur geleden