Demonstraties in meerdere Franse steden na verkiezingsuitslag
PARIJS (ANP/RTR) - In verschillende Franse steden zijn protesten uitgebroken na de verkiezingsuitslag die zondagavond werd bekendgemaakt. Op beelden op sociale media is te zien dat de politie in hoofdstad Parijs traangas inzet. Ook in Rennes, Toulouse, Straatsburg en Montpellier is gedemonstreerd.
In het centrum van Parijs wordt gedemonstreerd in de wijk Châtelet en bij de Place de la République, terwijl president Emmanuel Macron even verderop zijn overwinningstoespraak gaf bij de Eiffeltoren. In het noordwestelijk gelegen Rennes zou intussen zeker één arrestatie zijn verricht.
Na de eerste ronde, twee weken geleden, waren er ook betogingen tegen de keuze tussen zittend president Macron en de rechtse politica Marine Le Pen. De demonstranten vinden dat er gekozen moet worden tussen twee kwaden. Onder meer de Sorbonne-universiteit in Parijs was eerder deze maand het toneel van een protest, waar honderden studenten de ingang blokkeerden en het interieur vernielden.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.
1 uur geledenHELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.
4 uur geleden