Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstraties in Duitsland tegen coronamaatregelen

Demonstraties in Duitsland tegen coronamaatregelen

BERLIJN (ANP/DPA) - In meerdere Duitse steden zijn mensen zaterdag de straat opgegaan om te demonstreren tegen de coronamaatregelen van de regering. In Berlijn en Frankfurt kwamen honderden mensen bijeen, in München zeker 3000 en ook in Stuttgart een paar duizend.

In hoofdstad Berlijn werden zeker dertig mensen gearresteerd omdat ze zich niet aan de regels hielden om afstand van elkaar te houden. De demonstratie was aangekondigd en goedgekeurd, maar het maximale aantal toegestane aanwezigen van vijftig werd ruim overschreden.

De politie in München had toestemming gegeven voor een demonstratie met maximaal tachtig aanwezigen. Met luidsprekers probeerden agenten aan te geven dat er veel te veel mensen waren. Toch werd er niet ingegrepen. De betogers stonden te dicht bij elkaar, maar gedroegen zich rustig.

Stuttgart

In Stuttgart kwamen ook meer demonstranten dan vooraf was toegestaan. Daar verliep de demonstratie vreedzaam. De politie moest mensen wel oproepen om voldoende afstand van elkaar te houden.

De demonstratie in Frankfurt was volgens de politie niet aangekondigd. Ook daar braken de ongeveer vijfhonderd aanwezigen de regels door dichtbij elkaar te staan. De politie wees de overtreders daarop, maar liet de demonstratie wel doorgaan.

In Duitsland bepalen de deelstaten welke regels worden versoepeld en wat nog streng wordt gehandhaafd. De afgelopen weken zijn al veel strenge regels aangepast, zo zijn scholen weer open en openen ook veel winkels en bijvoorbeeld dierentuinen hun deuren.

Meer uit Buitenland

ICC-aanklager: RSF pleegde oorlogsmisdaden in Soedan

NEW YORK (ANP) - In de stad El-Fasher in Soedan zijn door de RSF-rebellen oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid gepleegd. Dat zei de vice-aanklager van het ICC, Nazhat Shameem Khan, maandag tegen de VN-Veiligheidsraad.

19 minuten geleden
Extra Deense militairen aangekomen in Groenland

NUUK (ANP) - In Groenland is een vliegtuig met extra militairen uit Denemarken aangekomen, meldden de Deense zenders TV2 en DR. Het is niet duidelijk om hoeveel militairen het gaat, maar het leger had het eerder over een "substantiële bijdrage". Ook de Deense legerleider Peter Boysen is volgens DR naar Nuuk afgereisd.

29 minuten geleden
Omroep: Canada overweegt militairen naar Groenland te sturen

OTTAWA (ANP) - Canada overweegt een klein aantal militairen te laten deelnemen aan militaire oefeningen op Groenland. Dat meldt de Canadese publieke omroep CTV op basis van overheidsbronnen. Een definitieve beslissing zou nog niet zijn genomen.

1 uur geleden
IS-strijders ontsnapt uit Syrische gevangenis in betwist gebied

SHADDADI (ANP/RTR) - Terwijl het Syrische regeringsleger zijn macht in het noorden en oosten van het land verstevigt, zijn IS-militanten uit de gevangenis ontsnapt, zo meldde het leger. Het leger heeft een avondklok ingesteld in de stad Shaddadi omdat het de stad wil uitkammen om de ontsnapten te vinden. Het is niet bekend om hoeveel ontsnapten het gaat.

1 uur geleden
Bulgaarse president Radev stapt op

SOFIA (ANP/RTR) - De Bulgaarse president Rumen Radev heeft aangekondigd op te stappen. "Vandaag spreek ik jullie voor het laatst toe als president van Bulgarije", zei het staatshoofd in een televisietoespraak. "Morgen zal ik terugtreden uit mijn ambt", aldus Radev.

1 uur geleden
Sky News: Trump geeft toe mogelijk verkeerd te zijn geïnformeerd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer gezegd dat hij "mogelijk verkeerd is geïnformeerd" over de redenen van Europese landen om militairen naar Groenland te sturen. Dat meldt Sky News op basis van bronnen. Trump kondigde zaterdag heffingen aan tegen de acht landen die meededen aan die verkenningsmissie, maar dat leidde tot onbegrip in de Europese hoofdsteden.

1 uur geleden
Tientallen mensen ontvoerd bij nieuwe aanval op kerken in Nigeria

KADUNA (ANP/RTR) - Bij een aanval op twee kerken in de Nigeriaanse staat Kaduna zijn zondag tientallen mensen ontvoerd. Dat meldt de politie maandag. Volgens een kerkleider gaat het om meer dan 160 mensen. Negen mensen zouden zijn ontsnapt nadat ze waren gevangengenomen.

2 uur geleden