Demonstraties in Duitsland tegen coronamaatregelen
BERLIJN (ANP/DPA) - In meerdere Duitse steden zijn mensen zaterdag de straat opgegaan om te demonstreren tegen de coronamaatregelen van de regering. In Berlijn en Frankfurt kwamen honderden mensen bijeen, in München zeker 3000 en ook in Stuttgart een paar duizend.
In hoofdstad Berlijn werden zeker dertig mensen gearresteerd omdat ze zich niet aan de regels hielden om afstand van elkaar te houden. De demonstratie was aangekondigd en goedgekeurd, maar het maximale aantal toegestane aanwezigen van vijftig werd ruim overschreden.
De politie in München had toestemming gegeven voor een demonstratie met maximaal tachtig aanwezigen. Met luidsprekers probeerden agenten aan te geven dat er veel te veel mensen waren. Toch werd er niet ingegrepen. De betogers stonden te dicht bij elkaar, maar gedroegen zich rustig.
Stuttgart
In Stuttgart kwamen ook meer demonstranten dan vooraf was toegestaan. Daar verliep de demonstratie vreedzaam. De politie moest mensen wel oproepen om voldoende afstand van elkaar te houden.
De demonstratie in Frankfurt was volgens de politie niet aangekondigd. Ook daar braken de ongeveer vijfhonderd aanwezigen de regels door dichtbij elkaar te staan. De politie wees de overtreders daarop, maar liet de demonstratie wel doorgaan.
In Duitsland bepalen de deelstaten welke regels worden versoepeld en wat nog streng wordt gehandhaafd. De afgelopen weken zijn al veel strenge regels aangepast, zo zijn scholen weer open en openen ook veel winkels en bijvoorbeeld dierentuinen hun deuren.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).
2 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Rutte meldt dat hij heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump over de veiligheidssituatie in Groenland en het Noordpoolgebied. "We blijven hieraan werken en ik kijk ernaar uit hem later deze week in Davos te ontmoeten", aldus Rutte op X, zonder details te geven.
5 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Syrische regering en de door Washington gesteunde, door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) zijn een staakt-het-vuren overeengekomen. Volgens Syrische staatsmedia geldt het bestand onmiddellijk. De wapenstilstand volgt op dagen van gevechten, waarbij het leger oprukte naar door Koerden bezette gebieden in het noordoosten van Syrië.
5 uur geleden