Demonstraties Den Haag rustig verlopen, 2 aanhoudingen
DEN HAAG (ANP) - De demonstaties in Den Haag dinsdag zijn rustig verlopen, meldt de politie. Bij het boerenprotest zijn twee mensen aangehouden, eentje voor het beledigen van een agent en een ander voor gevaarlijk rijgedrag. Bij een demonstratie van Extinction Rebellion werden geen aanhoudingen gedaan.
Boeren van actiegroep Farmers Defence Force (FDF) wilden actievoeren bij Paleis Huis ten Bosch omdat ze een brief wilden afleveren bij de koning. Maar dat werd niet toegestaan. Een kleine delegatie mocht naar het zogenoemde Kabinet van de Koning bij de Hofvijver, de rest werd naar de Koekamp bij het Malieveld geleid.
In de ochtend omzeilde een groep trekkers een blokkade van de politie. De groep werd aangehouden op het Willem Witsenplein. Ondanks dit incident had de politie naar eigen zeggen "goed contact met de boeren".
Klimaatactivisten van Extinction Rebellion demonstreerden dinsdag ter hoogte van de Theresiastraat en de Prins Clauslaan tegen overheidssteun aan de fossiele sector. Na de actie verlieten de demonstranten het protest op eigen gelegenheid, aldus de politie.
Meer uit Binnenland
HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
7 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
9 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
19 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geleden