Demonstratie voorafgaand aan hoorzitting Chemours in Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - Voorafgaand aan de hoorzitting over Chemours in het stadhuis van Dordrecht hebben zo'n honderd mensen geprotesteerd. Ze riepen de provincie Zuid-Holland onder meer op om de vergunning voor Chemours in te trekken. De Provinciale Staten van Zuid-Holland houden vrijdagochtend in het stadhuis een hoorzitting over de chemische fabriek die sinds de jaren 60 in Dordrecht staat.
Onder meer leden van Extinction Rebellion Drechtsteden en de actiegroep Gezondheid Vóór Alles verzamelden zich voor het begin van de hoorzitting op het plein voor het stadhuis. Daar werden diverse speeches gehouden. Politieagenten keken op een afstandje toe.
De Zuid-Hollandse Staten besloten een hoorzitting te organiseren na een uitzending van tv-programma Zembla, enkele maanden geleden. Daarin kwam naar voren dat de leiding van de chemiefabriek jarenlang had verzwegen dat de omgeving vervuild raakte met gevaarlijke stoffen die onder PFAS vallen. De provincie Zuid-Holland is als vergunningverlener betrokken bij deze zaak.
De hoorzitting in de volle raadszaal begon om 09.00 uur. Omwonenden, wethouders van omliggende gemeentes en vertegenwoordigers van milieudienst DCMR en Chemours komen aan het woord in het stadhuis.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
5 uur geledenLAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse fracties D66, GroenLinks, Volt en Partij voor de Dieren (PvdD) willen dat de hoofdstad asielopvang voor kwetsbare groepen vluchtelingen organiseert. Daaronder vallen lhbtiq+-personen.
7 uur geleden