Demonstratie voorafgaand aan hoorzitting Chemours in Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - Voorafgaand aan de hoorzitting over Chemours in het stadhuis van Dordrecht hebben zo'n honderd mensen geprotesteerd. Ze riepen de provincie Zuid-Holland onder meer op om de vergunning voor Chemours in te trekken. De Provinciale Staten van Zuid-Holland houden vrijdagochtend in het stadhuis een hoorzitting over de chemische fabriek die sinds de jaren 60 in Dordrecht staat.
Onder meer leden van Extinction Rebellion Drechtsteden en de actiegroep Gezondheid Vóór Alles verzamelden zich voor het begin van de hoorzitting op het plein voor het stadhuis. Daar werden diverse speeches gehouden. Politieagenten keken op een afstandje toe.
De Zuid-Hollandse Staten besloten een hoorzitting te organiseren na een uitzending van tv-programma Zembla, enkele maanden geleden. Daarin kwam naar voren dat de leiding van de chemiefabriek jarenlang had verzwegen dat de omgeving vervuild raakte met gevaarlijke stoffen die onder PFAS vallen. De provincie Zuid-Holland is als vergunningverlener betrokken bij deze zaak.
De hoorzitting in de volle raadszaal begon om 09.00 uur. Omwonenden, wethouders van omliggende gemeentes en vertegenwoordigers van milieudienst DCMR en Chemours komen aan het woord in het stadhuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is later dit jaar een bijzondere bruikleen te zien. Het is het schilderij La Blouse Roumaine (1940) van de Franse schilder Henri Matisse (1869-1954). Het hangt normaal in het Centre Pompidou in Parijs en wordt vrijwel nooit uitgeleend: dit wordt pas de tweede keer.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.
54 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft woensdag twaalf jaar cel opgelegd aan de 24-jarige Jordy C. voor de dodelijke schietpartij in een supermarkt in Vlissingen op 22 juni vorig jaar. Daarbij kwam de 44-jarige Thomas van Wanrooij om het leven.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Van dinsdag op woensdag hebben ongeveer 140 asielzoekers de nacht doorgebracht in de opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net als de nacht ervoor. Voor hen was geen plek in het opvangcentrum in Ter Apel. Zo'n 20 tot 30 mensen hebben ervoor gekozen om in Ter Apel te blijven en buiten te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorige week dinsdag op Schiphol een medewerker van een vrachtafhandelingsbedrijf aangehouden die mogelijk gegevens uit bedrijfssystemen met criminelen heeft gedeeld. Dat heeft de marechaussee woensdag bekendgemaakt.
4 uur geleden