Demonstratie voorafgaand aan hoorzitting Chemours in Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - Voorafgaand aan de hoorzitting over Chemours in het stadhuis van Dordrecht hebben zo'n honderd mensen geprotesteerd. Ze riepen de provincie Zuid-Holland onder meer op om de vergunning voor Chemours in te trekken. De Provinciale Staten van Zuid-Holland houden vrijdagochtend in het stadhuis een hoorzitting over de chemische fabriek die sinds de jaren 60 in Dordrecht staat.
Onder meer leden van Extinction Rebellion Drechtsteden en de actiegroep Gezondheid Vóór Alles verzamelden zich voor het begin van de hoorzitting op het plein voor het stadhuis. Daar werden diverse speeches gehouden. Politieagenten keken op een afstandje toe.
De Zuid-Hollandse Staten besloten een hoorzitting te organiseren na een uitzending van tv-programma Zembla, enkele maanden geleden. Daarin kwam naar voren dat de leiding van de chemiefabriek jarenlang had verzwegen dat de omgeving vervuild raakte met gevaarlijke stoffen die onder PFAS vallen. De provincie Zuid-Holland is als vergunningverlener betrokken bij deze zaak.
De hoorzitting in de volle raadszaal begon om 09.00 uur. Omwonenden, wethouders van omliggende gemeentes en vertegenwoordigers van milieudienst DCMR en Chemours komen aan het woord in het stadhuis.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
1 dag geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
1 dag geleden