Demonstratie tegen politiegeweld op Erasmusbrug
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam wordt de demonstratie van actiegroep BlackLivesMatter tegen politiegeweld tegen zwarte mensen woensdag onder meer op de Erasmusbrug gehouden. Dat heeft burgemeester Ahmed Aboutaleb dinsdagavond besloten.
Als locatie van de manifestatie is het voetgangersgedeelte van de Erasmusbrug, het Glitterplein en het Wilhelminaplein aangewezen. Alleen tussen 17.00 uur en 18.30 uur mag er daar worden gedemonstreerd. De gemeente Rotterdam roept de demonstranten op zich te houden aan de afstandsregels om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
De Rotterdamse afdeling van BlackLivesMatter laat in een verklaring weten niet uit te zijn op geweld en confrontatie, maar wil een vreedzaam protest "waar we een krachtig statement maken tegen politiegeweld en institutioneel racisme in Rotterdam".
Rustig verlopen
Burgemeester Aboutaleb zei dinsdagavond in Nieuwsuur dat er wel veel politie in de stad zal zijn, maar "dat zij de demonstranten zullen coachen en hen zullen aanspreken als zij zich misdragen". "Maar ik ga ervan uit dat dat niet nodig is", aldus Aboutaleb. De boa's voeren woensdag actie in Rotterdam en delen geen boetes uit.
In Den Haag en Groningen verliepen demonstraties van Black Lives Matter dinsdag rustig.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De Wereldhavendagen in Rotterdam hebben meer dan 380.000 bezoekers getrokken. De organisatie van het driedaagse maritieme evenement spreekt van grote drukte, met volle tribunes en volgeboekte excursies. De show op zaterdagavond, die vaak als hoogtepunt wordt gezien, trok tienduizenden bezoekers. Op het programma stonden daar onder meer een verlichte schepenparade, diverse optredens vanaf een vrachtschip en een vuurwerkshow.
38 minuten geledenHITZACKER (ANP) - Koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en prins Constantijn hebben zondag een bezoek gebracht aan Hitzacker, de geboorteplaats van prins Claus. Het bezoek aan Duitsland was ter gelegenheid van de 100e geboortedag van de in 2002 overleden prins. Het drietal poseerde onder meer voor een borstbeeld van Claus, dat in 2005 werd onthuld door toenmalig koningin Beatrix.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn zondagmiddag de slachtoffers herdacht van de ramp in Nepal. De organisatie van de herdenkingsbijeenkomst is tevreden over de opkomst. Tussen de 200 en 300 mensen waren aanwezig bij de herdenking op de Dam, zegt organisator Shashi Paudyal. "Het is een ramp die zijn weerga niet kent en die diepe sporen nalaat." Bezoekers uit de Nederlandse en de Nepalese gemeenschap kwamen volgens hem hun solidariteit betuigen.
4 uur geledenMIDDENBEEMSTER (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Middenbeemster een 65-jarige dode vrouw gevonden in een woning aan de Loeffendijk. Een 29-jarige man uit Middenbeemster is aangehouden, meldt de politie.
6 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Voor het grove geweld eerder deze week in het Gelderse Overasselt is een nieuwe aanhouding verricht. Het gaat om een 26-jarige Belg, meldt de politie. Hij is vrijdag aangehouden in Amsterdam.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - In Zaandam is zondagochtend opnieuw een explosief afgegaan. De ontploffing vond in de nacht van zaterdag op zondag even voor 02.00 uur plaats bij een woning aan de Rode Zee. De politie vermoedt dat de dader een jongen is die op een bromfiets is weggevlucht.
8 uur geledenNIJMEGEN/OVERASSELT (ANP) - De herdenking zondag in Nijmegen van de beveiliger die afgelopen week werd doodgeschoten in Overasselt gaat niet door. Studentenvereniging Carolus Magnus, die de bijeenkomst wilde organiseren, zegt dat de afgelasting is "vanwege veiligheidsoverwegingen".
9 uur geleden